Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Magia Naturalna › Maście, eliksiry i inne receptury v
« Wstecz 1 2 3 4 Dalej »

"Eliksir młodości"

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
"Eliksir młodości"
Autor Wiadomość
Gwynbleidd Offline
Użytkownik

Liczba postów: 156
Dołączył: Tue Nov 2012
Reputacja: 3
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 2
Podziękowano 8 razy w 13 postach
Post: #1
"Eliksir młodości"
Eliksir młodości” tak były zatytułowane zapiski jakie znaleziono w 1972 roku w Tybecie. Zapiski pochodziły (I tu nie ma zgodności) - jedni twierdzą, że sprzed 5.000 lat, inni że był datowany IV-VI W pne.

Eliksir ten jest jedną z tajemnic mnichów tybetańskich, którzy długo są młodzi i energetyczni.
Jak się okazało z zapisków, głównymi składnikami tajemniczego eliksiru młodości są czosnek i alkohol, czyli eliksirem młodości jest nalewka czosnkowa.
Jest to jedna z najbardziej cenionych nalewek, bo przypisuje się jej wiele bezcennych właściwości. Nalewka czosnkowa odmładza organizm, poprawia wzrok, zapobiega tworzeniu się nowotworów, oczyszcza organizm z tłuszczu, wypłukuje złogi wapnia, zapobiega zawałowi serca, miażdżycy, paraliżowi, oczyszcza naczynia krwionośne, poprawia przemianę materii, działa moczopędnie, wykrztuśnie, rozgrzewająco, napotnie, wzmacniająco, uśmierza ból, odkaża przewód pokarmowy, przeciwdziała biegunkom i ma działanie przeciwskurczowe.
Co do czosnku to towarzyszył wszystkim cywilizacjom – jego ślady są praktycznie wszędzie. Zarówno u Sumerów, w starożytnym Egipcie, Grecji, jak i w zapiskach sanskryckich, gdzie był opisywany jako „zabójca potworów”. Nic dziwnego, że służył do odpędzania wampirów.
No, ale wracając do naszej nalewki czosnkowej, to jak często można robić kurację? Nie ma w tej materii zgodności. Jedni twierdzą, że maksymalnie 1 raz w roku, inni że najwyżej 1 raz na 5 lat.

35 dkg. świeżego obranego czosnku rozetrzeć i zmieszać z 200 ml czystego spirytusu. Szczelnie zamknąć i pozostawić w ciemnym chłodnym miejscu, ale nie w lodówce, na okres 14 dni. Następnie masę przecedzić, przelać do ciemnego naczynia szklanego i pozostawić w ciemnym miejscu jeszcze na 5 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użytku.
Stosować należy tę nalewkę zaczynając rano od 1 kropli, w południe 2 krople, wieczorem 3 krople, następnego dnia rano 4 krople i tak dalej, aż dojdziemy do 25 kropli.
Potem należy przyjmować nalewkę po 25 kropli 3 x dz. dopóki nie skończy się.

Źródło: http://www.nastrojowyogrod.pl/2009/08/el...i-nalewki/

Ja sam osobiście nie stosuje się do tych zasad (jak zresztą prawie do żadnych:) ) i po prostu dodaje trochę tego np. do parzonego hibiskusa czy jakiś innych ziółek... I działa. ;)

Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2012, 20:38 {2} przez Luna.)
08-12-2012, 20:26
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali: Olimpia
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: "Eliksir młodości"
Nawet mi się podoba, czosnek lubię, ale z tym spirytem... Co by przypadkiem w nałóg nie wpaść przy okazji "odmładzania", hihi. ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2012, 20:55 {2} przez Luna.)
08-12-2012, 20:48
Odpowiedz
Podziękowali:
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,283
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 97
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Wodniś ^^
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 680
Podziękowano 606 razy w 578 postach
Post: #3
RE: "Eliksir młodości"
Wszak czosnek to naturalny antybionyk... Ma wiele właściwości, ale za żadne skarby świata nawet go nie liznę! xD Trzymajcie to świństwo z daleka ode mnie.

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
08-12-2012, 23:38
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
~Klakierokles
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: "Eliksir młodości"
Czemu? Smaczne i zdrowe jest. Ja mogę to wpierdzielać hurtowo. :D Tylko Panowie i Panie jedna rada od Klakiera: nie jedzcie tego przed randką. :D
08-12-2012, 23:39
Odpowiedz
Podziękowali:
Kruchy Niedostępny
Głos forumowy

Liczba postów: 124
Dołączył: Sat Oct 2012
Reputacja: 2
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 23
Podziękowano 9 razy w 14 postach
Post: #5
RE: "Eliksir młodości"
Klak to kiedy "to " pijemy ?? xD

Czym jest egzystencja, czy egzystujac mozemy liczyc na cokolwiek poza bolem, czy cokolwiek moze sprawic ze bedziemy spokojni ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2012, 20:36 {2} przez konidziu.)
08-12-2012, 23:41
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
~Klakierokles
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #6
RE: "Eliksir młodości"
Mi to zbędne, zawsze jestem piękny i młody. :D
08-12-2012, 23:43
Odpowiedz
Podziękowali:
~वोल्फ man 161616
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #7
RE: "Eliksir młodości"
Mój ulubiony czosnek. ;p
08-12-2012, 23:44
Odpowiedz
Podziękowali:
Kruchy Niedostępny
Głos forumowy

Liczba postów: 124
Dołączył: Sat Oct 2012
Reputacja: 2
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 23
Podziękowano 9 razy w 14 postach
Post: #8
RE: "Eliksir młodości"
Chodzilo mi o samo picie. ;D

Czym jest egzystencja, czy egzystujac mozemy liczyc na cokolwiek poza bolem, czy cokolwiek moze sprawic ze bedziemy spokojni ?

08-12-2012, 23:47
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Gwynbleidd Offline
Użytkownik

Liczba postów: 156
Dołączył: Tue Nov 2012
Reputacja: 3
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 2
Podziękowano 8 razy w 13 postach
Post: #9
RE: "Eliksir młodości"
(08-12-2012, 20:39)Amaedea napisał(a): Ok... Wszystko fajnie, ale co ze smakiem parzonego hibiskusa czy innych ziół? o.o

Eee... Daje jakoś rade Amaedea... Z hibiskusem nie czuć za bardzo... Ale w sumie coś za coś... Kiepski smak, ale zdrowie jest. :)

Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2012, 00:47 {2} przez Olimpia.)
09-12-2012, 00:37
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.