Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Magia Słowiańska › Zaklęcia, rytuały, modlitwy v
1 2 Dalej »

Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Autor Wiadomość
Irbis Offline
Obserwator

Liczba postów: 322
Dołączył: Sun Sep 2012
Reputacja: 11
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Pogranicze Baran-Byk
Praktykowany rodzaj magii:
Nauki ścisłe, goetyka

Podziękowania: 55
Podziękowano 84 razy w 85 postach
Post: #1
Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
To sposób od dawien dawna praktykowany we wszystkich kulturach. Po dziś dzień stosują go zamawiaczki i „szeptuchy” na wschodzie kraju.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś rzucił na Ciebie urok, nęka Cię czarami czy źle Ci życzy, poproś zaufaną osobę, by zdjęła z Ciebie to paskudztwo za pomocą jajka. Powinno ono być jak najświeższe (podobno najlepsze jest wprost spod kury). Do tego rytuału trzeba podejść z powagą i skupieniu. Osoba oczyszczana odwraca się plecami. Siada wygodnie na krześle. Zamyka oczy. Dłonie kładzie na udach.
Prowadząca oczyszczanie zdejmuje z niej wszystkie metalowe ozdoby i zegarek. Potem czyni znak krzyża na piersiach, szepcze słowa modlitwy lub zaklęcia i dopiero wtedy bierze do prawej ręki jajko. Trzyma tak, by wszystkie palce otaczały je przy szerszym końcu. Szpiczasty koniec jajka powinien być skierowany na sam czubek głowy osoby oczyszczanej. Wówczas trzeba wypowiedzieć słowa: „W imię Ojca i Syna, i Ducha świętego opuść siło nieczysta (tu wymienia się imię i nazwisko oczyszczanej) i nigdy więcej tu nie wracaj!”
Potem powtarzając tekst dowolnej modlitwy, należy zatoczyć jajkiem 33 koła nad głową udręczonej czarami osoby, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Należy zacząć od maleńkiego kółeczka nad ciemieniem, a potem zataczać coraz większe kółka.

Osoba oczyszczana może mieć w tym momencie rozmaite doznania: nieprzyjemne swędzenie, dreszcze, pieczenie itp. Spokojnie i z wiarą powinna myśleć tylko o tym, że całe zło, jakie ją zaatakowało zostanie wessane przez jajko.
Po skończeniu oczyszczania głowy, przeciąga się jajkiem wzdłuż kręgosłupa – poczynając od kości ogonowej, a kończąc u podstawy czaszki. Następnie zatacza się spiralne ruchy jajkiem z góry na dół do momentu, aż osoba oczyszczona poczuje wyraźną ulgę.

Wtedy bierze ona w dłonie przygotowaną wcześniej szklankę z wodą i patrząc na jej taflę mówi trzy razy: „Panie spraw, aby już nigdy nie gościło we mnie nic prócz czystości, prawdy i siły”.
Oczyszczający rozbija zaś delikatnie skorupę jajka o brzeg szklanki ze słowami: „W mojej ręce trzymam nie skorupkę, lecz kłopoty (tu wymienić znów imię i nazwisko)”, po czym jej zawartość wpuszcza do wody. Skorupkę rozgniata z trzaskiem i wyrzuca prawą ręką od siebie do miedniczki z wodą, którą potem wylewa do WC. Mówi przy tym głośno: „Precz siło nieczysta!” i czyni znak krzyża w powietrzu. Następnie długo myje ręce w zimnej wodzie.

Potem siada i ogląda znajdujące się w szklance jajko. Żółtko zawsze symbolizuje życie człowieka, a białko zewnętrzne okoliczności i wpływy. Z kształtu białka można odczytać różne figury, np. Trumnę, krzyż itp. Jeżeli są bardzo wyraźne, oznaczają, że ktoś poprzez czary chciał spowodować śmierć oczyszczonej osoby. Gdy białko jest bardzo mętne i przypomina mgłę lub chmury, prawdopodobnie ktoś za pomocą czarnej magii chciał doprowadzić tę osobę do rozstroju nerwowego, a nawet choroby psychicznej.

Wyraźne nitki, ciągnące się od żółtka aż na powierzchnię wody lub pęcherzyki wskazują miejsce zaatakowania konkretnych organów. Doświadczona osoba, która zajmuje się długo zdejmowaniem czarów i uroków, kiedy przyjrzy się uważnie szklance, może nawet dostrzec postać, która to sprawiła. Wystarczy, jeśli porządnie przeprowadzi zabieg oczyszczający. W ten sam sposób oczyszcza się osoby cierpiące na fizyczne dolegliwości. Tyle że wówczas przepędza się chorobę, a nie „złe siły”.

Po skończeniu rytuału, zawartość szklanki wylewa się (koniecznie prawą ręką) do ubikacji, ze słowami: „Precz siło nieczysta!” Szklankę trzeba starannie umyć, wytrzeć do sucha i wystawić na działanie promieni słonecznych. Natomiast osoba oczyszczona powinna pogrążyć się w modlitwie lub medytacji.

"Nie robisz magii jeżeli nie współpracujesz z duchami. Jak najdalej od New Age."
23-09-2012, 13:01
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,283
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 97
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Wodniś ^^
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 680
Podziękowano 606 razy w 578 postach
Post: #2
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Ujj... Znam to. xD
Polecam. Można zmienić Bogów (np. w zamiast w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego to w imię Hekate, Zeusa i Hadesa (to tylko taki przykłąd), same zaklęcie też można samemu ułożyć i zamieć. :)
23-09-2012, 13:36
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
madagaskar2 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2
Dołączył: Wed Nov 2013
Reputacja: 0
Płeć: Niezweryfikowana
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Jeśli nitki unoszą się ku górze co to może znaczyć ?
19-11-2013, 16:12
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
temida Offline
Użytkownik

Liczba postów: 20
Dołączył: Wed May 2014
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Lwica
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Hej;)

zainteresował mnie ten temat, ale głównie dlatego, że ja spotkałam się z trochę innym zastosowaniem jajek, bynajmniej nie w celu uzdrawiania. Słyszałam kiedyś historię mężczyzny, któremu na wsi ktoś podrzucił jajko do siewnika i parę dni po tym zginął. A koleżanka opowiadała mi, że jej babcia bardzo pokłóciła się z sąsiadką i pewnego razu, gdy weszła na strych zobaczyła jajko tyle, że... stojące! I to na ten "węższej" części, tak jakby na czubku. Podobno wtedy trzeba wziąć to jajko przez ścierkę i spalić, żeby uwolnić się od rzuconego uroku. A wy macie jakieś opinie lub doświadczenia z tym związane? Od czego to zależy, kiedy jajko służy do rzucenia uroku, a kiedy do uzdrowienia?
22-05-2014, 20:53
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
temida Offline
Użytkownik

Liczba postów: 20
Dołączył: Wed May 2014
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Lwica
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Nie jestem tak doświadczona jak ty;) po prostu nie sądziłam, że ta sama rzecz może uzdrawiać i uśmiercać
22-05-2014, 21:04
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
temida Offline
Użytkownik

Liczba postów: 20
Dołączył: Wed May 2014
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Lwica
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #6
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Nie uraziłeś mnie. Pytam, bo nie wiem, a nie dlatego, że chcę usłyszeć jakąś konkretną odpowiedź. Sama dotychczas miałam do czynienia z szeptuchą i ona nie uzdrawiała jajkiem, więc wszystkie moje dotychczasowe "jajeczne" doświadczenia i wiedza są raczej związane z jego negatywnym wykorzystaniem;)
22-05-2014, 21:14
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 179
Dołączył: Tue May 2013
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #7
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Czy mógłbyś Esmeron opisać jak wygląda według ciebie takie zdejmowanie uroków jajkiem skoro to w wątku uważasz za nieprawidłowe?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2014, 21:31 {2} przez HeyMacarena.)
22-05-2014, 21:31
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 179
Dołączył: Tue May 2013
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #8
RE: Wyciąganie choroby jajkiem ["sztuka szeptuch"]
Dziękuję Esmeron :D. Fajny bloog.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2014, 16:57 {2} przez HeyMacarena.)
23-05-2014, 16:57
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.