Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Umysł › Parapsychologia › Miejsca i zjawiska paranormalne
Orby, czy wierzycie w nie?

[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
Ankieta: Wierzysz w orby lub inne zjawiska nadprzyrodzone?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zdecydowanie tak
71.43%
5 71.43%
Tak
14.29%
1 14.29%
Fifty-fifty
0%
0 0%
Nie
14.29%
1 14.29%
Zdecydowanie tak
0%
0 0%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Orby, czy wierzycie w nie?
Autor Wiadomość
BPW Offline
Wróżka serduszka

Liczba postów: 421
Dołączył: Fri Feb 2021
Reputacja: 2
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Panna
Praktykowany rodzaj magii:
Naturalna

Podziękowania: 67
Podziękowano 48 razy w 35 postach
Post: #1
Orby, czy wierzycie w nie?
Orby to kule energii bardzo często utożsamiane z duszami tylko że w innej formie.

Bardzo często pojawiają się na fotografiach i są oceniane jako zanieczyszczenia na obiektywie lub pyłkami kurzu.

Poszukuję dowodu że orby istnieją.

Tutaj będzie znajdował się zbiór wszystkich dowodów. Jak chcecie możecie podważać moje argumenty lub dodawać swoje.

Mam nadzieję że się czegoś nauczę. :)

Pozdrawiam,
BPW
30-06-2021, 11:36
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
BPW Offline
Wróżka serduszka

Liczba postów: 421
Dołączył: Fri Feb 2021
Reputacja: 2
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Panna
Praktykowany rodzaj magii:
Naturalna

Podziękowania: 67
Podziękowano 48 razy w 35 postach
Post: #2
RE: Orby, czy wierzycie w nie?
A zatem mój pierwszy argument.
Klaus Heinemann badał zjawisko orbów po tym jak żona przyniosła fotografie z rytuału. Kule światła był koło "uduchowionych". Profesor próbował to racjonalnie wytłumaczyć jednak nie znalazł wady obiektywu lub aparatu fotograficznego.
Im bardziej się zagłębiał w istnienie orbów to zauważył że w większości udanych fotografii zawdzięczał poproszeniu aby one się pojawiły. Przypadek? Nie sądzę. :D

Pozdrawiam,
BPW.

"Ból po stracie jest tak silny, jak silna była więź"
01-07-2021, 09:49
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 1,076
Dołączył: Mon Sep 2012
Reputacja: 74
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 93
Podziękowano 365 razy w 215 postach
Post: #3
RE: Orby, czy wierzycie w nie?
Amorte,

Pytanie jest źle zdefiniowane. Jeśli te kule energii są kulami energii subtelnych (pomijając czy to dusze, czy nie) to wiara w nie jest czysto subiektywną opinią.

Raczej bym zapytał, "czy zetknąłeś się z takim zjawiskiem" albo coś w tym stylu.

Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
02-07-2021, 01:40
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Irbis Offline
Obserwator

Liczba postów: 322
Dołączył: Sun Sep 2012
Reputacja: 11
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Pogranicze Baran-Byk
Praktykowany rodzaj magii:
Nauki ścisłe, goetyka

Podziękowania: 55
Podziękowano 84 razy w 85 postach
Post: #4
RE: Orby, czy wierzycie w nie?
Orby nazywane przez ich zwolenników jako tzw. "niepodważalne" pojawiają się tylko na starych fotografiach, gdzie robiono 1 zdjęcie dla oszczędności kliszy. W obecnych czasach gdzie ustawia się aparat na statywie i robi serię np. 10 zdjęć jednego ujęcia mamy do czynienie z ruchem obiektów/osób na zdjęciu, ale statecznym ustawieniem "orb", co łatwo pozwala zdefiniować pojawiające się obiekty jako zanieczyszczenia świetlne.
To, że profesor nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć skąd się wzięły owe "orby" na zdjęciu, nie jest żadnym dowodem na to, że są to kule energii/dusze. Jest to typowy błąd poznawczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2021, 22:40 {2} przez Irbis.)
03-07-2021, 22:39
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Nightmare Offline
Śniąca

Liczba postów: 266
Dołączył: Sun Dec 2012
Reputacja: 4
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Niedźwiedź
Praktykowany rodzaj magii:
Świadome Śnienie

Podziękowania: 8
Podziękowano 14 razy w 9 postach
Post: #5
RE: Orby, czy wierzycie w nie?
Jestem ciekawa. Widziałam kilka takich zdjęć tych orbów, energii w trzech różnych książkach. Pierwsze moje wrażenie to było, że to są żarty. Chociaż jedna z książek mi się nadal podoba mimo, że przepowiednie babeczki tak średnio się spełniły. No i przesadza trochę z new age. Jakbym pisała z błędami, Merida popraw bo piszę z telefonu. XD
03-07-2021, 23:53
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Bastet Kocica Offline
Banshee - Kwaśna Zmora

Liczba postów: 47
Dołączył: Thu Dec 2016
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Baran
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #6
RE: Orby, czy wierzycie w nie?
Ciekawe zjawisko, interesuje mnie. Miałam styczność z orbami, uważam je za prawdziwe energie z innego świata.

"Ogień, ogień, ogień!
Ogień z języków kłamców
Ogień, ogień, ogień!
Ogień z języków kłamców"
23-08-2023, 13:05
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
tuk Offline
MiD

Liczba postów: 93
Dołączył: Mon Aug 2023
Reputacja: 0
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: S/ryby L/lew CH/wół?
Praktykowany rodzaj magii:
-energii/wody/czarna/intuicja

Podziękowania: 20
Podziękowano 10 razy w 10 postach
Post: #7
RE: Orby, czy wierzycie w nie?
ogólnie bardziej bym się skierował o przeróbkę zdjęć pod różne filtry bądź soczewki jakieś które mogą dać ciekawy efekt wizualny , ale jak i co ustawić tego nie wiem , aczkolwiek temat warty zgłebienia , bo u mnie np: są pola na których ulatniają się gazy .. i widać je tylko wieczorem poprzez aparat , ktoś mi powiedziął kiedyś , że jest to jakoś powiązane z duszami , lecz z fizycznego puntu widzenia to gaz (dlaczego tworzy skupiska i nie rozprzestrzenia się i wgl ,,, tego już najstarsi górale nie wiedzą)
- https://slowianowierstwo.wordpress.com/2...ne-ogniki/

>>>ale ja się nie znam 
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2023, 01:41 {2} przez tuk.)
26-08-2023, 01:36
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.