Co wyjaśnia reinkarnacja?
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,116
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 878
Podziękowano 1389 razy w 688 postach
Post: #1
Co wyjaśnia reinkarnacja?
Przede wszystkim dobrą lub złą karmę. Karma może być ''zła'' lub ''dobra'' tylko z perspektywy doświadczającego ją człowieka. Sama w sobie nie jest ani dobra, ani zła, jest jedynie słyszna i sprawiedliwa, związana z dobrymi lub złymi uczynkami popełnionymi w poprzednim życiu lub życiach. Wyjaśnia również, dlaczego niektórzy ludzie posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, choć edno życie wydaje się za mało, aby je zdobyć, dlaczego mamy takie, a nie inne zaintersowania, dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej, dlaczego chcemy być takimi, a nie innymi ludźmi, dlaczego tęsknimy to takich, a nie innych miejsc. Można skwitować stwierdzeniem ''o gustach się nie dyskutuje'', ale przecież skądś nasze gusta się wzięły.

Czym jest karma? Z sanskryptu ''karman'', jest to prawo przyczyny i skutku, bardziej swojsko - jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz lub co zasiejesz, to zbierzesz. Świadomie nie łączą tu słów ''karma'' i ''przeznaczenie''. Przeznaczenie, fatum, los oznaczają, że wszystko w naszym życiu jest z góry przeądzone, a miarą naszej dojrzałości jest radzenie sobie z przeciwnościami. Według praw karmy, jesteśmy kowalami swojego losu, mamy swój los całkowicie pod kontrolą i tylko my decydujemy, czy w naszym życiu będzie lepiej lub gorzej. Karma to nie wyrok, tylko wynik wyborów, jakich dokonujemy, naszej wolnej woli.

Karma nie jest więc, ani karą, ani nagrodą, jest to naturalne prawo, któreo nie mżna nagiąć ani przekupić. NIe można wynająć dobrego adwokata i wygrać sprawy. Tylko my sami, poprzez swoje czyny, jesteśmy odpowiedzialni za to, jaka karma jest lub bęzie nam pisana.

Czy dobrą lub karmę można przyciągnąć? Pzyciągnąć jej nie można, można na dobrą lub złą karmę zasłużyć., ale można przyciągnąć dobre lub złe wydarzenia. Jeżeli bardzo się czegoś pragni, intensywnie o tym myśli, poświadomość wysyła określone wibracje, któe przyciągają takie same wibracje. Zatem, jeżeli mazysz o szczęśliwej miłości, przeżyjesz szczęśliwą miłość, jeżeli jedna boisz się życia w biedzie i ciągle się tym martwisz, najprawdopodobniej będziesz żyć w biedze, bowiem takie wibacje przyciągasz. Pamiętaj jednak, że to, czego pragniesz, i to co przeżywasz, ma wpyw na Twoją karmę.

Reinkarnacja nie miałaby sensu bez karmy, karma nie miałaby sensu bez reinkarnacji. Nie można zrozumieć wzajemnej zależności bez odwołania się do łańcucha kolejnych wcieleń. Cokolwiek zrobisz, obojętnie czy będzie to czyn dobry czy zły, jego konsekwencji możesz nie odczuć podczas obecnego życia, tylko dopiero następnego. Nagroda, której nie zdążyłeś odebać, lub kara, której nie zdążyłeś ponieść, będzie na Ciebie czekała w przyszłym życiu lub przyszłych życiach.

Karma nie przewiduje ani nie definiuje tego, co nam się przytafi, tylko określa co powinno się wydarzyć, aby człowiek przedniósł się na wyższy poziom poznania. Mówi też, co powinniśmy zrobić, ale, oczywiście do tego nie ''zmusza'' ani nie daje wskazówek. Człowiek może w każdym wcieleniu spotkać się z tym samym problemem i za każdym razem rozwiązywać go inaczej, aż do znalezienia rozwiązania najlepszego.

Fragment z książki: ''Tarot kluczem do poprzednich wcieleń, autorstwa Beaty Matuszewskiej.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
13-06-2013, 08:46
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB