Technika pięciu palców
Autor Wiadomość
Blaze Offline
Użytkownik

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Technika pięciu palców
Technika szybkiego wprowadzania się w stan alpha zaczerpnięta od Jose Silvy:

Każdy z Was pewnie wie, co to auto-hipnoza, a jeśli nie, wytłumaczę, iż jest to wywieranie wpływu na samego siebie poprzez wizualizacje i inne świadome działania w stanie alpha.

Dzięki auto-hipnozie możemy nie tylko zmienić swój nastrój, przekonać samego siebie do przejścia na dietę czy regularnych ćwiczeń, ale można wyrobić sobie też odruchy, zachowania bezwarunkowe. Tak jak człowiek po kilku dniach gry na bramce może wyrobić sobie odruch łapania piłki, gdy leci w jego stronę, tak każdy może sobie stworzyć "odruch" wchodzenia w stan alpha powiązany z jakimś czynnikiem najlepiej fizycznym. 

Tytuł posta to "Technika pięciu palców" ponieważ to właśnie łączenie palców obu dłoni w pięć par jest najbardziej rekomendowana przez Silvę. Co oczywiście nie oznacza, że koniecznie musicie sobie stworzyć właśnie taki odruch, dowolność jest tu ograniczona jedynie przez wyobraźnie i motorykę naszego ciała (znacznie przez kości).

Jak wyrobić sobie taki odruch? 
Najpierw należy się wprowadzić w stan alpha, i pozostać w nim kilka chwil, 2-3 minuty, aby ustabilizować fale mózgowe na odpowiedniej częstotliwości.
Potem powoli wykonujemy ustalony przez nas ruch np. Łączymy palce po czym znowu chwilę czekamy w stanie alpha. 
Gdy już nasz ruch zostanie wykonany, pozostajemy w nim, w myślach wymawiając słowa auto-hipnozy np. "Teraz właśnie złączyłem palce obu rąk, gdy zrobię to ponownie w stanie beta, mój mózg natychmiast przejdzie w stan alpha". Słowa powinny być "wyobrażane" powoli, wyraźnie i świadomie. Całą mantrę należy powtórzyć kilka razy: 5-6. 

Gdy już zakończymy wypowiadanie mantry, świadomie wychodzimy ze stanu alpha, wypowiadając słowa (w myślach): "Teraz policzę od 5 do 1, gdy wypowiem jeden przejdę ze stanu alpha do beta, a wszystko, co właśnie zrobiłem, się utrwali". Treść końcowej mantry nie jest ważna, ważne jest, aby było odliczanie i jasny przekaz dla mózgu i umysłu, że zaraz opuścisz stan alpha i żeby wszystko właśnie teraz utrwalił.
Z mózgiem jest jak z komputerem, jak nagle coś wyłączysz, to musisz się liczyć z tym, że utracisz dane. Po zakończeniu odliczania powoli otwierasz oczy, odczekujesz kilka minut i wracasz do codziennych zajęć.

Ćwiczenie warto powtórzyć raz dziennie przez 5-6 dni aż do perfekcyjnego działania (od razu po złączeniu palców przechodzisz w stan alpha)...
15-01-2014, 21:20
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB