Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybka i potężna inkantacja Światła Kether
Autor Wiadomość
Gywher Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 106
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Szybka i potężna inkantacja Światła Kether
Istota tematu

Tytułem wstępu.
Rozpatrując kantyk jako błogosławieństwo, poniższy wywód jest bezcelowy i stanowi stratę czasu, gdyż jego kompletna, dziewięcioczęściowa lekcja wymowy została opisana i upubliczniona przez Rawna Clarka, wybitnego maga, nauczyciela i ucznia hermetyzmu.
Rozpatrując część kantyku jako inkantację i sposób akumulacji energii w sposób szybki i znaczący, poniższe opisanie, śmiem twierdzić, kieruje ku nowym zastosowaniom i przemyśleniom.

Na czym polega


Zagadnienie czym jest Drzewo Życia, choć zdaje się być kluczowym, jest zagadnieniem na całkowicie osobny temat, osobną debatę i osobny czas, aczkolwiek byłoby to zapewne niezwykle wartościowym spędzeniem chwili. Porzuciwszy jednak wszelką dygresję - prosto do celu.

Inkantacja polega na przesłaniu Światła z Kether na osobę odśpiewującą kantyk. I tak, wibrując słowo ANI czyli jestem Światło zaczyna zawisać nad nami w postaci kuli o promieniach rozchodzących się na wszystkie z możliwych stron.
Na odśpiewanie ANI przeznaczamy jeden pełny oddech, zaczynając od najniższego naturalnego dźwięku, kończąc na najwyższym naturalnym dźwięku.

Kiedy już Światło, chciałoby się rzec, skondensowane, znajduje się nad nami należy przenieść je z zewnątrz do wewnątrz, z makrokosmosu do mikrokosmosu. Dzieje się to przez odśpiewanie potężnego Tetragrammatonu, innymi słowy Niewymawialnego Imienia Boga, Słowa, które przekracza wszelkie pojęcie i zrozumienie, a które wszelkim pojęciem i zrozumieniem jest w sobie samym.
A jest to właśnie:

IHVH
(wym.) Iod He Va He

Odśpiewanie:
(1)Iod (lub Jod) sprawia, że Światło Kether dociera do Chokmah - Wszechmądrości w lewej skroni, która teraz emanuje szarobladą poświatą.
(2)He powoduje, że Światło teraz przechodzi dalej, do Binah - Wszechzrozumienia, czyli prawej skroni, emanując obsydianowo-czarny kolor.
(3)Va sprawia, że Światło dociera do Tiphareth znajdującego się w splocie słonecznym, wyrzucając fale żółtego światła. Jest to Większa Jaźń.
(4)Drugie He powoduje, że z Tiphareth Światło dociera do Malkuth znajdującego się w obszarze nóg, stanowiącego łączność z Ziemią i Indywidualną Jaźń. Tam kolor rozświetla się w kolorze oliwkowo - zielonym.

Na każde z liter (I, H, V, H) przeznaczamy jedną czwartą oddechu.


I teraz, mając utworzony strumień przepływającego wciąż Światła odśpiewany zostaje "substytut" do Niewymawialnego Imienia Boga, Słowo, które stanowi Wolę i Boską Moc, która wraz z Tetragrammatonem otwiera bramę Wszystkiego We Wszystkim napełniając potencjalnie nieskończoną ilością energii, której ograniczeniem jest jedynie ograniczenie samego inkantującego.
A brzmi ono:

ADNI
(wym.) ADONAI

Odśpiewanie:
Adonai zaczyna się od najniższego naturalnego dźwięku i przechodzi do najwyższego naturalnego dźwięku, podobnie jak Słowo Jestem. To co powoduje, to uderzenie fali energii na kształt błyskawicy z Kether do Malkuth, a następnie wzniesienie jej ku górze w postaci Światła o wszelkich kolorach (w domyśle kolorach tęczy), wirujących w prawą stronę.

Tym samym tworzy się akumulacja energii w postaci Boskiego Światła Kether.
Akumulacja jest tym potężniejsza im bardziej precyzyjne i perfekcyjne jest odśpiewanie inkantacji na trzech poziomach jednocześnie:
(1) Poziomie mentalnym - zrozumieniu znaczenia słów
(2) Poziomie astralnym - odpowiadającym pełnemu poczuciu słów
(3) Poziomie magicznym - za który należy rozumieć połączenie mowy astralno-mentalnej w jej fizycznym aspekcie przy dodaniu wyżej opisanych wizualizacji.

Zastosowania

Zastosowanie zakumulowanej energii Światła jest problematyką o ciekawej naturze. Wiele użytecznych form zostało opisanych przez wspomnianego wyżej pana Clarka, który to wspomina między innymi o leczeniu na odległość, wytwarzaniu tarcz i tym podobnych rzeczach. Chcąc jednak z wypowiedzi o charakterze monologu, uczynić ją bardziej dyskusyjną, gdyż w ferworze dyskusji często dochodzi do przełomowych odkryć, zamiast opisywać kolejne rodzajowe zastosowania, temat ten pozostawiam jako zapytanie dla osób czytających.

Warto dodać, że w praktyce całość wykonuje się w przeciągu około 10 sekund. Powtarzanie inkantacji powoduje zwielokrotnienie zakumulowanej energii. Chciałbym móc powiedzieć, że w sposób wymierny, jednak brak na to dowodów, choć i one nie są tu potrzebne, gdyż - pokrótce - logiczna implikacja wskazuje, że jeśli inkantacja zawiera nieograniczony potencjał, wymierność zajść nie może.

Ad finem

Tutaj kończy się akumulacji lub inkantacji krótkie opisanie, a zainteresowanych tematem i potencjałem kantyku zachęcam do zgłębienia wiedzy o Błogosławieństwie IHVH - ADNI.

Jest to pierwszy i jeden z artykułów, które - jeżeli spotkane z aprobatą - chciałbym redagować i przekazywać.

Powyższe stanowi materiał zredagowany i opisany przeze mnie i choć jako własność, pragnę uczynić je dobrem merytorycznym forum, przekazując nań owy esej.

Wszystkiego Dobrego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2014, 03:05 {2} przez Gywher.)
31-01-2014, 22:35
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #2
RE: Szybka i potężna inkantacja Światła Kether
Cytat:(4)Drugie He powoduje, że z Tiphareth Światło dociera do Malkuth znajdującego się w obszarze nóg, stanowiącego łączność z Ziemią i Indywidualną Jaźń. Tam kolor rozświetla się w kolorze oliwkowo - zielonym.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że Malkut i Jesod są tutaj traktowane jako jedno, tak jak w Hechalot.
01-02-2014, 00:16
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB