TAO o Miłości
Autor Wiadomość
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
TAO o Miłości
TAO MIŁOŚCI
„Życie przypomina parkowanie w garażu, kiedy się cofasz możesz dokonać poważnych szkód”

"Miłość to prostota i poskromione ego. Prawdziwa miłość nie więzi, a obdarowuje wolnością. Prawdziwą miłością nie rządzą zasady, chęć panowania ani ograniczenia. Jeśli nie jest przeżywana, ofiarowana i akceptowana sama z siebie tak po prostu, nie jest prawdziwa. Prostota oznacza również równowagę i harmonię nie ograniczoną przez siły zewnętrzne.
Miłość jest prosta – bo jest naturalna. Pozwalając kochać siebie, musimy jednocześnie uwolnić się od swojego ego. Wiąże się to również z koniecznością wyzwolenia się zarówno od zewnętrznych, jak i wewnętrznych ograniczeń nakładanych na osobowość każdego z nas.
Trzy skarby trzymam tuż przy moim sercu:
Pierwsza jest miłość, drugim prostota, trzecim poskromione ego.
Istotą miłości jest umiejętność pozwolenia sobie na płynięcie, wyzwolenie własnej osobowości od egocentryzmu, co sprawia że kochanie kogoś i stan zakochania są ważniejsze, niż właściwe znaczenie miłości. Gdy nauczymy się płynąć z biegiem nurtu, gdy uwolnimy się od potrzeby bycia kochanym, wtedy dopiero będziemy mogli odnaleźć miłość, którą obdaruje nas nie tylko wszechświat, ale również inni ludzie.
To co zatrzymane – będzie utracone
To co utracone- będzie utrzymane
Miejcie siebie tak, jakby nie chodziło wam o zatrzymanie.
Wielu z nas przechodzi przez życie zawierając wiele związków, wierząc iż doświadcza w nich miłości. Okazuje się jednak, że to co czujemy bynajmniej nie jest miłością, a jedynie potrzebą.
Rodzi się ona z braku miłości w dzieciństwie i towarzyszy nam przez całe życie.
Miłość polega na rozwoju osobowości – a rozwój jest sensem istnienia.
Miłość jest też bólem, tak naprawdę nie zaznamy miłości jeśli nie doznamy bólu, gdyż to właśnie ból tworzy w nas zdolność doświadczania miłości. Proponuję zapamiętaj:”Mądrzy ludzie szukają rozwiązań, głupcy potrafią tylko obwiniać” Naszym zadaniem jest zerwanie z przekazywanym z pokolenia na pokolenie wzorcem niskiej samooceny. Powinniśmy wypracować nowe spojrzenie na samych siebie. Mamy możliwość zacząć od nowa, wolni od samoograniczeń. Droga do miłości
jest drogą do nas samych. Stawanie się wolnym, otwartym na miłość jest jednocześnie celem i procesem. Już samo uświadomienie sobie konieczności odrzucenia barier jest początkiem wolności. „Dorosłe strumyki wiedzą bardzo dobrze, że nie ma pośpiechu, któregoś dnia i tak dostaną się tam gdzie trzeba”

Jeżeli chcesz coś, czego nie masz, musisz zrobić coś, czego jeszcze nie robiłeś. Uśmiech "
/Gabriela Małgorzata Wrońska/
22-02-2014, 18:44
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB