Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wenus planeta partnerstwa. Rola Bogini miłości w horoskopie - Elżbieta Kłobus
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Wenus planeta partnerstwa. Rola Bogini miłości w horoskopie - Elżbieta Kłobus
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/113951-wenus-planeta-...01984.html
I na stronę wydawnictwa: www.studioastro.pl

[Obrazek: wenus-planeta-partnerstwa-rola-bogini-mi...kopie-.jpg]

Bardzo interesująca pozycja, jednak osobiście uważam że nie jest ona dla początkujących – ponieważ czytelnik znajdzie w niej oczywiście mnóstwo informacji na temat pozycji Wenus w horoskopie, jednak nie ma żadnych informacji o tym jak taki horoskop stworzyć, nie ma także informacji o tym jak interpertować taki horoskop ani co co znaczy np. tranzyt, sekstyl, ascendent itp. ale dobrym pomysłem jest zamówienie tej pozycji wraz z Kursem Astrologii Balbiny Pędziwiatr.

W pierwszym rozdziale Pani Elżbieta mówi o Boginiach miłości, które to mają swój wpływ na Wenus... trochę musiałam zagryzać zęby w tym rozdziale. Po pierwsze najczęściej autorka skłania się do jednego źródła odnośnie mitów, pisze ona w tym rozdziale o Afrodycie której jedyną prawdziwą miłością był Ares – cóż, widocznie autorka zapomniała o Adonidosie. Również nie podobała mi się ocena Izydy jako bezwzględnej i nieczułej kobiety jeśli chodzi o zdobycie władzy... chodziło o to, że Izyda chcąc poznać prawdziwe imię Ra w celu zdobycia wiedzy i władzy (właściwie chodziło o najtajniejszą wiedzę magiczną) zdobyła się na to, aby zesłać Ra ból i cierpienie by ten jej wyjawił swoje imię... uważam, że w tym wypadku Izyda zagryzła zęby i stwierdziła, że cel uświęca środki – ale przecież to właśnie Izyda opiekowała się synem Nefdyty która pod postacią Izydy uwiodła jej męża, to właśnie ona przecież po śmierci Ozyrysa szukała jego szczątek po całym świecie i go ożywiła, to ona uciekła aby uratować swego syna Horusa i starała się mu dać wszystko co najlepsze mimo ciężkich warunków – dla mnie Izyda to po prostu ucieleśnienie współczucia, poświęcenia i miłości jednak kiedy trzeba było pokazywała swą silną osobowość. Kilka stwierdzeń w tym rozdziale było więc dla mnie jak kolec w oku, uważam że autorka nie obiektywnie i płytko oceniła niektóre Boginie.

Resztę książki czytało się bardzo przyjemnie W drugim rozdziale autorka krótko choć bardzo zwięźle opisuje role Wenus w horoskopie, a potem po kolei opisuje jak Wenus przejawia się w danych znakach zodiaku. Długość opisów jest różna – są to na ogół dwie strony, wydaje się to co prawda mało jednak osobiście uważam że nie liczy się ilość tylko jakość, a jakość jest naprawdę świetna – często czytając te opisy uśmiechałam się i myślałam sobie tylko ''no tak z kąd to znam?'', opisy są bardzo dokładne, konkretne i trafne, a każdy opis jest poprzedzony cytatem, który według autorki (i mnie również) idealnie pasuje do danego znaku zodiaku z umiejscowieniem Wenus. Potem wraz z Panią Elżbietą przyjrzymy się roli Wenus w domach horoskopu – zostały opisane tak samo jak w roli Wenus w znakach zodiaku, konkretne, dokładne opisy poprzedzone cytatem, który najbardziej pasuje do omawianego domu w Wenus.

Ciekawy jest rozdział Progresji i tranzytów Wenus gdzie znajdziemy (obrazkowe) horoskopy urodzeniowe sławnych ludzi jak np. Angeliny Jolie i ich interpertacje – których żaden człowiek bez wstępnej wiedzy do astrologii nie zrozumie... (jakieś koło, kreski, znaczki?) Jednak interpertacje Pani Elżbiety są naprawdę profesjonalne i pouczające, bardzo dobrze jest przyjrzeć się tym przykładom zinterpertować a następnie porównać z wiedzą autorki. Znajdziemy także horoskopy różnych Państw w tym i Polski! To dopiero jest ciekawe! Ten rozdział stał się drugim moim ulubionym rozdziałem w tej książce zaraz po opisach Znaków Zodiaku w Wenus. Oczywiście jest także rozdział mówiący o roli Wenus w horoskopach partnerskich, nie jest niestety bardzo rozbudowany, ale jest wystarczający aby czytelnika naprowadzić na dobry trop w interpertacji takiego horoskopu.

Na koniec powiem, że książka jest cienka i krótka, bardzo szybko się czyta (ja to zrobiłam w ciągu kilku godzin) może się wydawać, że taka cienka książka to informacji będzie mało... ale nie, absolutnie nie należy oceniać zawartości tej książki po jej ''posturze''. Uśmiech
Polecam serdecznie tą książkę wszystkim którzy chcą bliżej się zapoznać z astrologią, z tym że jeśli ktoś naprawdę dopiero zaczyna to powinien się także zaopatrzyć w książkę, która krok po kroku objaśni podstawy.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-05-2015, 23:45
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB