Piątka
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,776
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #1
Piątka
Piąteczki! Bez was ten świat byłby o wiele mniej ciekawy! I z pewnością wiele ciekawych spraw by ludzkość ominęło! Piątki są zawsze skore do zabaw, mają bardzo chłonny umysł, uwielbiają podróże, zmiany i nowe okoliczności w których właściwie zawsze potrafią dostrzec jakieś nowe ekscytujące możliwości dla siebie!

Piątka dekoruje, zmienia i otwiera na nowe możliwości to co zapoczątkowała pomysłem Jedynka (potencjał, myśl, pomysł, inspiracja), a co pociągnęła Dwójka (rozbudowanie, dopracowanie, współpraca z innymi) dopracowując, co manifestowała Trójka (manifestacja, materializacja, początek pracy na planie fizycznym) i co ukończyła Czwórka (doprowadzenie do końca swej intencji/pomysłu). Nic nie jest zawsze takie samo, ciągle coś się musi zmieniać - i po Czwórce której patronuje Uran, by pomóc jej wyjść ze schematów i otworzyć się na nowe możliwości, następuje Piątka, która właśnie jest tą kontynuacją Czwórki o określonych i trochę sztywnych zasadach, i solidnym fundamencie. Jaka jest rola tej Piątki? Dobrze, był pomysł i projekt na budynek, powstał jego szkielet, zatrudniono już robotników, oni zaczęli wprowadzać projekt w życie i nareszcie go ukończyli... i w tym momencie, można przyglądnąć się ukończonej pracy z zadowoleniem, ale czy tak sztywne i logiczne fundamenty, nie potrzebują powiewu świeżości? I tutaj wkracza Piątka! A może jakieś drzewka zasadzić, a może jakieś lampiony przy oknach? itp. itd. A potem? No skoro już dekoracja i detale zostały ukończone to czas zasłużone wakacje! Wiwat odpoczynek!

Piątka to zmiana perspektywy, to ciągłość tego co zostało ukończenie, rozwój, detale, dekoracja, to śmiech, wolność, rozweselanie itp.

Piątką patronuje Merkury - planeta komunikacji, ruchu, podróż ale też i Bóg cwaniactwa i złodzieji.

Piątki to osoby komunikatywne, wręcz gadatliwe, uwielbiają ruch i podróże. Są także świetne w biznesie, bo są bardzo inteligentne i łatwo przewidują co się może wydarzyć - skoro są świetne w komunikacji i są takie inteligentne, to rzecz jasna w kontraktach u umowach nie mają sobie równych. Jeśli to na dodatek Piąteczki, które nie mają nic przeciw ubrudzić sobie paluszki, to z łatwością wykiwają się na tacy. Piąteczki to ruchliwe, ciekawe świata, niezależne i mądre... cwaniaki!


Poniżej przedstawiam skrócone opisy Piątek w opisanych już przeze mnie Liczbach.

Jeśli Pięć jest Twoją Liczbą Imienia i Nazwiska Lubisz się śmiać i rozśmieszać innych, jesteś raczej optymistą, cenisz swoją wolność i niezależność. Jesteś ciekawy świata i masz bystry umysł, lubisz nauki historyczne i ścisłe - ogólnie jeśli lubisz jakąś dziedzinę to popadasz wręcz w ''manię'' nauki. Możesz mieć także zdolności artystyczne - przede wszystkim jeśli chodzi o malarstwo. Nie lubisz rutyny, kochasz nowe rzeczy, lubisz jak coś się dzieje, jesteś rządna przygód i chętnie łamiesz reguły. Zmysłowość, marzycielstwo i romantyzm także można wpisać w Twoje cechy charakteru. Ah i jeszcze upiór.

Jeśli Piątka jest Twoją Liczbą Serca wydajesz się zbyt zabiegana (i w sumie nie ma co się dziwić, hm?) żyjesz intensywnie, wszystko chcesz przeżywać na maxa, uwielbiasz odwiedzać nowe kraje, nowe miejsca... także sport może być Twoim centrum zainteresowań ze względu na Twoją ruchliwość i chęć aby zawsze coś się działo.

Piątka pokazującą się w Liczbie Osobowości mówi, że ludzie uwielbiają Twoje towarzystwo, oczywiście mowa o tych którzy za Tobą nadążają! Niektórzy mogą się czuć zmęczeni Twoją inteligencją, chęcią intensywnej rozmowy czy napędem życia jaki im (niechcąco) narzucasz. Jesteś osobą fascynującą i masz sporą dawkę charyzmy oraz magnetyzmu, nie dziw się więc że ludzie do Ciebie lgną, ani tym bardziej że Twój partner jest zazdrosny albo czuje się przez Ciebie nie zauważany (w końcu tyle spraw Cię zajmuje...)

W Liczbie Daty Urodzenia Ciągle się coś zajmuje i wiecznie wymyślasz coś nowego! Ktoś taki jak Piątka może wynaleźć wehikuł czasu, latające dywany, samonaprawiające się zmywarki, samoprzebierające się pampersy czy gadające psy. Tak, tak co się dzieje w Twojej Piąteczko tylko Ty sama wiesz - Piąteczki to idealiści, intelektualiści którzy ciągle knocą co tu nowego zrobić czy wymyślić... Mimo tego że z was rozstrzepańcy, świetnie organizujecie różne przyjęcia czy ogólnie swoje życie, na ogół wszystko musi być punktualne! Żyjesz szybko i pełnią życia. Problem w tym, że wy Piąteczki na ogół myślicie, planujecie, marzycie i praktycznie nic nie robicie! Powinniście być bardziej stałe i nie kończyć tylko na pomysłach - ale również na materializacji. Kolejna sprawa to taka, że wy macie trudności w sferze uczuciowo-związkowej, nie musicie tak bardzo pilnować swojej wolności i niezależności i słuchajcie przede wszystkim serca, rozum nie powinien być w sercu.
Jeśli natomiast mamy Pięć w Liczbie Dnia Urodzenia brakuje Ci droga wiercipięto cierpliwości, możesz choć przez 5 minut usiedzieć spokojnie na czterech literach?! xD Nie! Przestań stukać w to biurko. xD ... brakuje Ci Piąteczko także wytrzymałości a raczej wytrwałości aby dokończyć to co zacząłeś... Ty wieź sobie wyobraź co by się stało, jakby Ci zaczęli podłączać ryty i nie dokończyli. xD Powinieneś bardziej wierzyć w siebie i być cierpliwym, a nie porzucać jednego projektu dla drugiego (czyli tego o którym chwilowo myślisz NAJLEPSZY!! TO JEST TO!!).

W Liczbie Ekspresji Piątka żyje tylko w teraźniejszości, jest tylko ''teraz'', nie ma było będzie.. tylko teraz. Robi swoje i nie ogląda się na innych, nie obchodzi jej co inni myślą i czy ewentualnie kręcą głowami. Ty robisz to co chcesz i co wydaje Ci się, że jest słuszne. Problem jednak tutaj dalej jest w cierpliwości, chcesz aby wszystko było teraz i nie lubisz czekać, najlepiej aby wszystko się szybko zrobiło. TERAZ! xD Jesteś mądrą, elokwentną osobą, ze zdolnościami przywódczymi i lingwistycznymi - jak każda Piątka lubisz nowe rzeczy i nowe możliwości.

Liczba Celu Życia i Piąteczko powiem tak: ''gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała'', ''kotek wlazł na płotek i pierdolnął go młotek''... Twoim celem jest abyś żyła tą pełnią życia i wolnością, która tak kochasz, z tą intensywnością i ufnością, którą masz w sobie... problem właśnie jest w tym, że na ogół kiedy tak się żyje to następują przykre tego konsekwencje. Ty powinnaś się nauczyć jak to pogodzić, aby tych niepożądanych konsekwencji Twojego radosnego skakania nie było. Kolejną sprawą jest abyś nauczył się godzić serce i rozum razem i abyś traktował je po równo, a nie wywyższał logikę. Masz płynąć jak rzeka, uwolnić się od ograniczeń, schematów i uprzedzeń. Na ogół Piątki to osoby bardzo tolerancyjne, idealistyczne i zrównoważone tak więc nie będziesz miał zbyt dużych problemów w wykonaniu zadania, trzeciego, hm? Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
09-05-2015, 18:35
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB