Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Magia Naturalna › Maście, eliksiry i inne receptury v
« Wstecz 1 2 3 4 Dalej »

Uprawianie Mandragory

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Uprawianie Mandragory
Autor Wiadomość
~ajka
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: Uprawianie Mandragory.
Uważa się mandragorę za roślinę trującą, więc nie polecam jej hodować w domu, jeżeli masz altanę albo nieużywane pomieszczenie typu garaż to tam można, później należy ją posadzić w naturalnym środowisku (po pierwszej zimie by nie zmarzła). Ostatecznie po ok półtora roku, można ją wykopać, ale tu tkwi pies pogrzebany, pies bo mam na myśli nawiązania do psów które wykopywały ją, gdyż podczas wykopywania wydziela ona substancję trującą, która powoduje halucynki, stąd "krzyk" mandragory.


Jeżeli mieszkasz w mieście bez np działki to trudno ją hodować, można kupić korzenie mandragory w sklepie, bo liście czy kwiaty to trucizna (roślinka umie się obronić). Ale tyle z mojego doświadczenia, mam nadzieję, że pomogłam.

P.S. na tej aukcji na allegro to nie jest mandragora uznana za magiczną o której mowa w legendach. Mandragora magiczna ma fioletowe kwiaty. A ta, to jakaś odmiana.
http://archiwum.allegro.pl/oferta/mandra...16775.html

tutaj jest mandragora 'magiczna' wraz z opisem (nawet względnym) jak należy ją wyhodować.
10-01-2014, 16:59
Odpowiedz
Podziękowali:


Wiadomości w tym wątku
Uprawianie Mandragory - przez Spirito K. - 10-01-2014, 11:52
RE: Uprawianie Mandragory. - przez Olimpia - 10-01-2014, 11:56
RE: Uprawianie Mandragory. - przez Spirito K. - 10-01-2014, 12:28
RE: Uprawianie Mandragory. - przez ajka - 10-01-2014, 16:59
RE: Uprawianie Mandragory. - przez wena - 10-01-2014, 18:04
RE: Uprawianie Mandragory. - przez Spirito K. - 10-01-2014, 19:52
RE: Uprawianie Mandragory - przez Wojtek - 19-07-2014, 11:42
RE: Uprawianie Mandragory - przez Wojtek - 19-07-2014, 23:10
RE: Uprawianie Mandragory - przez Blackadder - 20-07-2014, 17:15
RE: Uprawianie Mandragory - przez kama - 21-07-2014, 23:44
RE: Uprawianie Mandragory - przez Wojtek - 22-07-2014, 00:03
RE: Uprawianie Mandragory - przez Tetram - 22-07-2014, 00:07

  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.