|
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
|
|
Rytuał Oczyszczania
|
|
| Autor | Wiadomość |
|
~Ismena
Gość Podziękowania:
Podziękowano razy w postach |
|
||
| 23-03-2014, 11:38 |
|
| Wiadomości w tym wątku |
|
Rytuał Oczyszczania - przez Angelika - 21-03-2014, 13:39
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Olimpia - 21-03-2014, 13:47
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Olimpia - 21-03-2014, 13:50
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Angelika - 21-03-2014, 17:24
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Olimpia - 21-03-2014, 18:52
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Ismena - 23-03-2014, 11:38
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Viktor - 21-03-2014, 18:58
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Angelika - 21-03-2014, 19:01
RE: Rytuał Oczyszczania - przez Angelika - 27-03-2014, 17:05
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Istotnie "kotki" to potoczna nazwa bazi wierzbowych. Prawdopodobnie chodzi o ten zwyczaj, ktory jest kojarzony z robieniem Palmy, w ktora tez byly wplecione galazki wierzby z baziami, a ktorej po swieceniu uzywa sie do ochrony domostwa a i po glowie mozna nia pacnac niektorych ludzi, zeby Zlo odgonic. W zwyczajach poganskich rowniez uzywano witek wierzbowych, ktorymi lekko chlostano "na zdrowie." Wczesniej obmywano woda zrodlana i okadzano ziolami.