Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Magia Naturalna › Maście, eliksiry i inne receptury v
« Wstecz 1 2 3 4 Dalej »

Uprawianie Mandragory

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Uprawianie Mandragory
Autor Wiadomość
~kama
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #11
RE: Uprawianie Mandragory
Mandragora była doskonale znana od wieków wszystkim mieszkańcom Wschodu. Wszędzie używano jej jako środek miłosny, afrodyzjak, narkotyk, środek odurzający, a także jako lek. Moc mandragory była już w starożytności silnie mitologizowana. Ponieważ korzeń jej posiadał nie tylko wiele właściwości leczniczych, ale również wzmagał pożądanie seksualne, a u ludzi oziębłych, budził pragnienia miłosne, stała się mandragora najważniejszym korzeniem czarodziejskim. Całą roślinę otaczała tajemnicza aura. Głoszono, iż ma duszę na kształt człowieka, która tego, który korzeń wykopuje, może zabić okrzykiem bólu podczas wyciągania z ziemi. Na początku ery nowożytnej stała się rośliną czarownic i ważnym składnikiem ich maści. Maści czarownic zawierały poza mandragorą opium, haszysz, betel, muchę hiszpańską, cykutę, czasem wilczą jagodę, bieluń dziędzierzawą, i lulka.
Gdzieś jeszcze czytałam, że w skład maści dolicza się kości dziecka. Tym samym maść czarownic można zaliczyć do bzdurnych bajek.
21-07-2014, 23:44
Odpowiedz
Podziękowali:


Wiadomości w tym wątku
Uprawianie Mandragory - przez Spirito K. - 10-01-2014, 11:52
RE: Uprawianie Mandragory. - przez Olimpia - 10-01-2014, 11:56
RE: Uprawianie Mandragory. - przez Spirito K. - 10-01-2014, 12:28
RE: Uprawianie Mandragory. - przez ajka - 10-01-2014, 16:59
RE: Uprawianie Mandragory. - przez wena - 10-01-2014, 18:04
RE: Uprawianie Mandragory. - przez Spirito K. - 10-01-2014, 19:52
RE: Uprawianie Mandragory - przez Wojtek - 19-07-2014, 11:42
RE: Uprawianie Mandragory - przez Wojtek - 19-07-2014, 23:10
RE: Uprawianie Mandragory - przez Blackadder - 20-07-2014, 17:15
RE: Uprawianie Mandragory - przez kama - 21-07-2014, 23:44
RE: Uprawianie Mandragory - przez Wojtek - 22-07-2014, 00:03
RE: Uprawianie Mandragory - przez Tetram - 22-07-2014, 00:07

  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.