Modlitwa do Żywiołaków
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,085
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 863
Podziękowano 1362 razy w 675 postach
Post: #1
Modlitwa do Żywiołaków
MODLITWA ONDYN
Królu straszliwy morza, który dzierżysz klucze katarakt niebieskich, który zamykasz wody podziemne w wyżłobieniach ziemi, władco potopu i deszczów wiosennych, panie wilgoci, która jest, jak krew ziemi, ją użyźniająca, ubóstwiamy cię i wołamy do ciebie. My, nikłe istoty uwielbiamy twoją potęgę.
O nieskończoności, w której giną wszystkie strumienie istNienia. O oceanie doskonałości! Ześlij nam prawdę! Spraw, abyśmy byli godni ofiarować ci wodę, krew i łzy, w celu uzyskania odpuszczenia grzechu. Amen. Takie jest zwykłe poświecenie wody. Podczas wielkich ceremonii należy po trzykrotnym chuchnięciu domieszać do wody niewielką ilość soli poświeconej i popiołu z wonności poświeconych. Podczas mieszania mówić:
In sale sapientiae aeternae et in aqua regenerationis et in sinere germinante terram novam, omnia fiant per ELOIM, GABRIEL, RAPHAEL et URIEL in saecula et aeonas. Amen.

MODLITWA GNOMÓW
Niewidzialny, który wziąłeś w obronę ziemię i który utworzyłeś przepaście, aby napełnić je swoją wszechpotęgą, ty, którego imię grzmi pod sklepieniami świata, który kazałeś 7 metalom płynąć w żyłach kamienia, monarcho 7 światłości, nadzorco pracowników podziemnych, wprowadź nas do upragnionego królestwa światła. Czuwamy i pracujemy bez spoczynku, szukamy i mamy nadzieję, przez 12 kamieni świętego miasta, przez wszystkie talizmany, przez klucz magiczny, który przechodzi środkiem świata. Panie, Panie, Panie, miej litość nad cierpiącymi, ulżyj naszym piersiom, podnieś nasze głowy, powiększ nas, o stałości wieczna i ruchu, o dniu osłoniony nocą, o jasności, panie, który nie zatrzymuje zapłaty robotnikom, o białości srebrzysta, blasku złocisty, o korono diamentów żywych i śpiewających, Ty, który nosisz niebo na palcu jak pierścień szafirowy, Ty, który kryjesz pod ziemią przecudne nasienie gwiazd, żyj, króluj i bądź wiecznym rozdawcą bogactw, których stróżami nas uczyniłeś. Amen.

MODLITWA SYLFÓW
Duchu światłości, duchu mądrości, którego oddech daje i przyjmuje formę wszelaką: Ty, wobec którego życie stworzeń jest jak cień, który swym tchnieniem zaludniasz przestrzenie bez końca i sprawiasz, że to, co wychodzi od Ciebie, powraca do Ciebie; ruchu bez końca w nieruchomości wiecznej, bądź błogosławiony wiecznie. Spraw, aby przeniknął do nas promień twego rozumu i ciepło twej miłości: co było ruchome, będzie stałe, cień stanie się ciałem, marzenie myślą. I my nie będziemy unoszeni przez burzę, lecz trzymać będziemy mocno lejce skrzydlatych koni poranku, kierować będziemy podmuchem wiatrów wieczornych, aby niosły się przed tobą. O rozumie rozumów, o niewyczerpane tchnienie życia, o twórcze westchnienie, o usta tchnące życiem wszelakim!

MODLITWA SALAMANDER
Wieczny, niewypowiedziany ojcze wszechrzeczy, który pędzisz na rydwanie wokoło światów; panie nieskończoności eterycznych, gdzie wznosi się tron twej potęgi, z którego wysokości twe oczy straszne widzą wszystko, wysłuchaj twe dzieci, które ukochałeś w zaraniu wieków. Twój umysł nieskończony karmi wszystko i tworzy to niewyczerpane bogactwo substancji, zawsze dostępnej dla tych, którzy do niej dążą, jako do początku wszechrzeczy. Z twego umysłu powstali ci świeci królowie, którzy otaczają twój tron i którzy tworzą twój dwór, ojcze światów, jedyny, ojcze szczęśliwych śmiertelnych i nieśmiertelnych. Ty w szczególności stworzyłeś substancje cudowne, podobne do twej nieśmiertelnej myśli i uwielbianej treści; postawiłeś je wyżej niż aniołów, zwiastujących twe prawdy światu; wreszcie umieściłeś nas w trzecim rzędzie w naszym państwie elementarnym. Stąd naszym bezustannym ćwiczeniem jest chwalenie i uwielbianie twych pragnień; stąd gorejemy bezustannie żądzą osiągnięcia ciebie, ojcze i matko, arcywzorze macierzyństwa i czystej miłości! Synu, kwiecie synów; wzorze wszystkich wzorów, duchu, rozumie, harmonio i liczbo wszechrzeczy! Amen.
Uczeń magii po przygotowaniu tych czynności przedwstępnych posiada już niezbędne przedmioty do upiększenia pracowni magicznej. Pozostaje jeszcze do objaśnienia przygotowanie zwierciadła magicznego, które umieszcza się nad ołtarzem. Zwierciadło to może być przygotowane ze szkła bezbarwnego i wklęsłego, albo lustra wklęsłego, albo też z metalu. Podajemy opis szczegółowy przygotowania takiego zwierciadła.

Źródło: Czarna Magia i jej praktyczne zastosowanie, Autora nie pamiętam.
21-09-2012, 07:20
Znajdź Posty Reply


Wiadomości w tym wątku
Modlitwa do Żywiołaków - przez Olimpia - 21-09-2012, 07:20
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez driud - 26-10-2012, 19:47
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Feras - 26-10-2012, 20:07
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Olimpia - 28-10-2012, 02:46
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Żmijewic - 02-06-2013, 15:49
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Oth - 02-06-2013, 16:06
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Żmijewic - 02-06-2013, 16:28
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Oth - 02-06-2013, 16:43
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Żmijewic - 02-06-2013, 17:19
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Oth - 02-06-2013, 17:35
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Żmijewic - 02-06-2013, 17:55
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Oth - 02-06-2013, 18:11
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Żmijewic - 02-06-2013, 18:35
RE: Modlitwa do Żywiołaków - przez Nana - 07-11-2016, 13:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB