Medytacja z żywiołami
Autor Wiadomość
pati_czek Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 68
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Medytacja z żywiołami
Tradycja indyjska, wiąże dolne czakry z pięcioma żywiołami:
 - pierwsza czakra - z żywiołem ziemi,
 - druga czakra - z żywiołem - wody.
 - trzecia czakra - z żywiołem ognia,
 - czwarta czakra - z żywiołem powietrza,
 - piąta czakra - związana jest z eterem.
Jeżeli chodzi o pozostałe czakry, to szósta wiąże się ze stanem pustki (duchowe doznanie wolności). Natomiast siódmą czakrę z Ostateczną Rzeczywistością.

Medytację z żywiołami można potraktować jako ćwiczenie harmonizujące dolne czakry.  Najprostszym sposobem pracy jest wizualizacyjne utrzymywanie w umyśle symboli przedstawiających poszczególne symbole.
I tak, dla żywiołu ziemi jest to żółty/ złoty kwadrat
dla wody - biały krzyż
dla ognia - czerwony trójkąt
dla powietrza - zielone koło
dla eteru - niebieska przestrzeń / różnokolorowe punkty.

Tyle słowem wstępu, a teraz przejdźmy do praktyki. Uśmiech
A więc usiądź wygodnie i rozluźnij się. Obserwuj przez jakiś czas swój oddech, aby pogłębić wyciszenie.

Pomyśl o żywiole i wyobraź sobie jego symbol. 
Wdychaj światło, które z niego emanuje.

- Medytując z symbolem ziemi  poczuj stabilność i osadzenie. Oddychając żółtym światłem, którym emanuje kwadrat. Możesz dodatkowo powtarzać w myślach dźwięk LAM. Niech to żółte/ złote światło harmonizuje i leczy żołądek i trzustkę oraz śledzionę.

- Medytując z wodą wdychaj białe światło wypływające z krzyża, skupiając się mentalnie na równoważeniu i wzmacnianiu wewnętrznej energii. Poczuj, jak rośnie Twoja wewnętrzna równowaga, komfort i radość bycia oraz akceptacja wszystkiego. W myślach możesz powtarzać dźwięk BAM. To białe światło harmonizuje i leczy nerki.

- Mając przez oczyma czerwony trójkąt, pomyśl o żywiole ognia. Niech to czerwone światło wpływa na Twoją inwencję twórczą, entuzjazm życia i pracy oraz zmysłową rozkosz. W myślach możesz intonować dźwięk RAM. Poczuj, jak zostają harmonizowane Twoje serce i jelito cienkie.

- Pomyśl teraz o żywiole powietrza. Niech przed Twoimi oczami zapłonie zielone koło. Wchłaniając to światło  uświadom sobie  swoja zdolność do aktywnego przekształcania siebie i swojego środowiska. 
Wpływa ono również na aspekt uczenia się i działania. W myślach możesz powtarzać  dźwięk JAM. Zielone światło harmonizuje i leczy wątrobę i woreczek żółciowy.

- Wyobraź sobie niebieską przestrzeń  rozświetloną różnobarwnymi punktami. Wdychając niebieskie światło poczuj, jak wpływa ono pozytywnie na Twoją zdolność pogodzenia ze sobą wielu spraw i szczegółów, niezależności od opinii innych , odczuwanie kontaktu ze światem, a jednocześnie nie pozwala byś był/ była zdominowana przez otoczenie. W myślach możesz intonować dźwięk HAM. Niebieskie światło harmonizuje i leczy płuca oraz jelito grube.

Możesz pracować ze wszystkimi elementami po kolei, lub tylko z jednym. Gdy skończysz, rozpuść wizualizację i jeszcze przez chwile pozostań w stanie odprężenia. 
I to na tyle. Udanej medytacji z żywiołami! Uśmiech(na podstawie "Alchemi i mocy medytacji" R. Seremeta).
30-03-2014, 15:32
Znajdź Posty Reply


Wiadomości w tym wątku
Medytacja z żywiołami - przez pati_czek - 30-03-2014, 15:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB