Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Techniki Magiczne v
1 2 3 4 Dalej »

Familiar (chowaniec) + ogólna dyskusja o magii

Strony (2): 1 2 Dalej »
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Familiar (chowaniec) + ogólna dyskusja o magii
Autor Wiadomość
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 341
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 13
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Baran
Praktykowany rodzaj magii:
.............................

Podziękowania: 5
Podziękowano 10 razy w 11 postach
Post: #1
Gwiazdka  Familiar (chowaniec) + ogólna dyskusja o magii
Znalazłem też u siebie dwa zaklęcia żeby ze zwierzaka zrobić sobie chowańca.
Choć te zaklęcia nie są skomplikowane, nie sądzę żeby zadziałały są za proste moim zdaniem i jeśli zadziałają to stworzą płytką wieź ze zwierzęciem...
Dawno temu zastanawiałem się żeby napisać informacje na temat familiarny tak zwanych naszych chowańców...

Wikipedia mówi tak:
Chowaniec – w europejskim folklorze, istota pomagająca czarownicy w magii...

Więcej informacji możemy znaleźć, jeśli klikniemy w Wikipedii na język angielski...

Odnośnie jest przypuszczenie, że chowaniec "służy" magowi albo czarownicy, jest to błędnym stwierdzeniem. Gdyż chowaniec jest równy magowi, i posiada swój własny rozum. Może się sprzeciwić magowi...

Chowance są dzielone na:
-Chowańce jako zwierze domowe
-Chowaniec duchowy
-Chowaniec alchemiczny

Zacznijmy od chowańców jako zwierząt domowych.
...Materie animalistyczną... zamieszkują zazwyczaj impy czyli pół-demoniczne duchy, które mają magiczne moce i wiedzę. Zazwyczaj są podarowane czarownikowi po pakcie z diabłem. Takie ponoć są twierdzenia, które się uchowały, ale można dostać chowańca nie tylko od tych złych ...
Mogą być to również duchy naturalne czyli ani złe, ani dobre.
Tak zwane impy mają charakter bardziej zły i należy się przed nimi zabezpieczyć na wszelki wypadek kiedy chcemy z nimi pracować...
Jeszcze istnieje normalne zwierze zmienione przez czarownice albo maga, które stwarzają wieź miedzy sobą i zwierzęciem są różne techniki, żeby taką wieź stworzyć np. niektórzy karmią zwierze swoją krwią, zaklęcia takie jak podam poniżej i inne rytuały, niektóre bardziej skomplikowane inne nie...   
Wszystko ma na celu stworzyć wieź miedzy magiem, a zwierzęciem oraz zwiększyć świadomość zwierzęcia. Oczywiście takie zwierze nie będzie posiadało zdolności ducha takiego jak impy, czy inne duchy.

Chowaniec duchowy
Chowaniec duchowy jest bardziej zaawansowany i może być źródłem chowańca domowego od którego go dostajemy. Chowaniec duchowy zazwyczaj służy za mentora magicznego. Jego zdolności są oczywiście ograniczone do jego sfery, wiedzy i rangi. Im wyższa ranga tym więcej możliwości. Chowaniec duchowy może przyjść sam z siebie, może być podarowany w rodzinie czarowników wraz z więzami krwi. Innym wyjściem jest przyzywanie i poproszenie lub zmuszenie go oto, aby pozostał naszym chowańcem, którego możemy przywiązać i zakląć do jakiegoś przedmiotu i przyzywać go wedle uznania.

Chowaniec alchemiczny
Chowaniec alchemiczny powstaje w procesie odpowiednich warunków laboratoryjnych, który jest pod nazwą homunkulus/homuculus albo golem. Proces jego powstawania jest bardzo różny od prawowitych golemów alchemicznych, które są tworzone od podstaw i przyzywane do życia poprzez naturalne cykle życia w laboratorium. Taki golem często wygląda jak człowiek tylko, że jest o wiele mniejszy, wchodząc w dorosłe życie o ile taki alchemik go do tego czasu utrzyma to będzie nie większy niż gnom ogrodowy,
jest oczywiście mało informacji do stworzenia takiego homunkulus
choć doszukałem się tego i owego, ale większość jest bujdą.

Cytat z Wikipedii po angielsku, jak stworzyć Homuculusa:
That the sperm of a man be putrefied by itself in a sealed cucurbit for forty days with the highest degree of putrefaction in a horse’s womb, or at least so long that it comes to life and moves itself, and stirs, which is easily observed. After this time, it will look somewhat like a man, but transparent, without a body. If, after this, it be fed wisely with the Arcanum of human blood, and be nourished for up to forty weeks, and be kept in the even heat of the horse’s womb, a living human child grows therefrom, with all its members like another child, which is born of a woman, but much smaller...
--------------------------------------------------------------------------------------
Tyle mogłem powiedzieć na temat chowańców z pomocą artykułu, który się znajduje: http://bezimiennymag.ciemnosc.com/2012/1...z2InHYzaR4

Jeszcze czarownice współżyły ze swoimi chowańcami, ale z tymi duchowymi,
bo ze zwierzęciem by było chore.
Taka technika miała zadanie wymienić energie między czarownicą i owym chowańcem. Jeszcze przeczytałem powierzchownie książkę po angielsku o chowańcach... tytuł :
Familiar Spirits - A Practical Guide for Witches and Magicians - A Unique System of Power Glyphs by Donald Tyson (2004)
Ten system jest dość ciekawy i bazuje na stworzeniu czegoś podobnego do serwitora...

Mam nadzieje, że zamieściłem podstawowe informacje na temat chowańca, jako takiego pod spodem zamieszczę zaklęcia, które znalazłem w swoich starych plikach i jak pisałem powyżej nie jestem pewien ich działania. Zostaną one przetłumaczone prze zemnie, ale zamieszczę też wersie angielską...

1........
You should perfom this spell at noon. Hold the animal by the belly. raise it above your head and say three times:

The angels grant thee
Power to work with me
To help me in my craft
And keep me safe from evil.

bring the animal down and look into its eyes. You will know if it worked because the animals eyes will flash golden white. If it didnt work then try it again until it does.

Tłumaczenie:
Najlepiej przeprowadzić te zaklęcie w południe...
Należny trzymać swojego zwierzaka za brzuch i trzymać go nad głową, wtedy należny powiedzieć 3 razy następujące słowa:

Aniołowie udzielcie mi,
mocy która będzie ze mną pracować ,
żeby pomóc mi w mojej sztuce,
i trzymać mnie bezpiecznie od złego..

Potem należy spojrzeć zwierzęciu w oczy. Wtedy będziemy wiedzieć czy działa.
Jeśli tak oczy zwierzęcia zaświecą się na złoty biały. Jeśli nie należy spróbować ponownie, aż się zaświecą...

Moim zdaniem te zaklęcie ma wadę po pewnym czasie jak będziemy tego kota czy psa podnosić do góry za brzuch to zwierzęciu napłyną łzy do oczu i oczy się zaświecą na ten złoto biały...

2........................
Hold the animal above your head by the stomach and then say this
"I give you the power to feel my pain, hear my thoughts blood in vain."

Tłumaczenie:
Trzymać zwierze nad głową za brzuch..
powiedzieć to:
''Daje ci moc do czucia mojego bólu, usłysz moje myśli jak krew w żyłach.''

No to ma wspólnego z pierwszym, że też biednego zwierzaka trzymamy za brzuch... Mogłem coś źle przetłumaczyć i zaklęć nie należy traktować dosłownie najlepiej jest je wypowiedzieć po angielsku...

"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------


[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
26-03-2013, 16:57
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,283
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 97
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Wodniś ^^
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 680
Podziękowano 606 razy w 578 postach
Post: #2
RE: familiar (chowaniec) ...
Myślę, że w takich sytuacjach najlepsze są techniki. Poza tym uważam, że to niepotrzebne, bo człowiek może zawrzeć naturalną więź ze zwierzęciem i taka jest o wiele mocniejsza i jest ona na całe życie - szczera, prawdziwa miłość zwierzęcia do człowieka i odwrotnie.

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
26-03-2013, 19:36
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 1,079
Dołączył: Mon Sep 2012
Reputacja: 74
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 93
Podziękowano 365 razy w 215 postach
Post: #3
RE: familiar (chowaniec) ...
Amorte,

Stworzenie chowańca ---> umieszczamy świadomego servitora w ciele zwierzęcia.
Efekt - chowaniec.

Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
26-03-2013, 22:09
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Wild salamander xD Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Dołączył: Thu Oct 2012
Reputacja: 2
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Rak
Praktykowany rodzaj magii:
Magnum Opus- Połącznie all

Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #4
RE: Familiar (chowaniec)...
Evander
Na koty taki słaby chowaniec nie podziała. Z tego co wiem w tym artykule brakuje tworzenia bratniej duszy, która będzie nam bliższa niż brat bliźniak (choć w niektórych przypadkach będzie ona mocniejsza), a nasze moce będą całkowicie połączone. Należy wykonać kilka rytuałów podczas gdy zwierzę się jeszcze nie narodziło.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2013, 18:43 {2} przez Olimpia.)
11-04-2013, 17:52
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Opiuek Niedostępny
꧁stworzenie 22'☠️꧂

Liczba postów: 245
Dołączył: Mon Feb 2021
Reputacja: 0
Płeć: Niezweryfikowana
Znak Zodiaku: Siekiera
Praktykowany rodzaj magii:
Vibhava🌹💀🌹 tanha

Podziękowania: 8
Podziękowano 32 razy w 29 postach
Post: #5
RE: Familiar (chowaniec)...
Są na tym forum jakieś wątki z konkretnymi informacjami odnośnie "duchowych chowańców"?
Jak go przywołać etc *
Jeśli nie,może w takim razie literatura?

* ale takiego faktycznie duchowego a nie sztuczną inteligencję/aplikację/serwitor

Mam reakcję alergiczną na wszechświat
(drugie imię śmierci to wszechobecność)Człowiek powstaje jako proch, a odchodzi jako fetor.Robactwo—braci ślepa—jeślim wam nie wstrętny, Wyjdźcie na me spotkanie! Radosny i chętny Do was idę! Smakosze, synowie zgnilizny, Przez mózg mój suńcie raźno—nie szczędźcie tych łupów—Jeno wskażcie, jak łacniej targnąć stare blizny Tego cielska bez duszy—trupa pośród trupów!"[...]wszystko co uszczęśliwia zwykłych śmiertelników, przyprawia o wymioty"
04-08-2023, 13:13
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,283
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 97
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Wodniś ^^
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 680
Podziękowano 606 razy w 578 postach
Post: #6
RE: Familiar (chowaniec)...
Zwierzęta są świadome same z siebie, nie wpycha się tam jakiegoś byta - to już wtedy nie jest chowaniec tylko opętane zwierzę. W sensie można takie coś zrobić zgodnie z nowoczesną Magią Chaosu. Ale po co? Chowaniec od zawsze był po prostu zwierzęciem magicznym czarownicy/maga jeśli mieli ze sobą dużą więź. Większość po prostu nie potrafi takiej stworzyć.

Nie ma czegoś takiego jak duchowy chowaniec jak już to szamańskie zwierzę mocy i tak są tematy o tym.
Chowaniec to fizyczny zwierzak czarownicy/maga bez żadnych wkładek. Przykład kaprala Wojtka - niedźwiedzia, który walczył jako żołnierz z Polską armią, pił alkohol z żołnierzami i palił fajki są przykładem.

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
04-08-2023, 14:05
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Opiuek Niedostępny
꧁stworzenie 22'☠️꧂

Liczba postów: 245
Dołączył: Mon Feb 2021
Reputacja: 0
Płeć: Niezweryfikowana
Znak Zodiaku: Siekiera
Praktykowany rodzaj magii:
Vibhava🌹💀🌹 tanha

Podziękowania: 8
Podziękowano 32 razy w 29 postach
Post: #7
RE: Familiar (chowaniec)...
Coraz bardziej jestem rozCzarowany,magią...cała ta otoczka to chyba głównie romantyzm
którego współczesna psychologia i psychoterapia(dawniej magia) jest pozbawiona

Mam reakcję alergiczną na wszechświat
(drugie imię śmierci to wszechobecność)Człowiek powstaje jako proch, a odchodzi jako fetor.Robactwo—braci ślepa—jeślim wam nie wstrętny, Wyjdźcie na me spotkanie! Radosny i chętny Do was idę! Smakosze, synowie zgnilizny, Przez mózg mój suńcie raźno—nie szczędźcie tych łupów—Jeno wskażcie, jak łacniej targnąć stare blizny Tego cielska bez duszy—trupa pośród trupów!"[...]wszystko co uszczęśliwia zwykłych śmiertelników, przyprawia o wymioty"
05-08-2023, 00:26
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,283
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 97
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Wodniś ^^
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 680
Podziękowano 606 razy w 578 postach
Post: #8
RE: Familiar (chowaniec)...
Magię trzeba zrozumieć, większość do tego nie dorosła. Osobiście uważam, że to dobrze, bo wkońcu wiedza tajemna nie jest dla każdego, zawsze była dla elity.

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-08-2023, 11:22
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Opiuek Niedostępny
꧁stworzenie 22'☠️꧂

Liczba postów: 245
Dołączył: Mon Feb 2021
Reputacja: 0
Płeć: Niezweryfikowana
Znak Zodiaku: Siekiera
Praktykowany rodzaj magii:
Vibhava🌹💀🌹 tanha

Podziękowania: 8
Podziękowano 32 razy w 29 postach
Post: #9
RE: Familiar (chowaniec)...
Ah ten "elytyzm" :) największa plaga i zaraza w dziejach ludzkości
git ludzie,trzeba mieć ogromną siłę aby nie ulec tej pokusie
bycia częścią ich kółka adoracyjnego
Niestety narcyzm i megalomania to choroby a chory nie wie że jest chory dopóki nie wyzdrowieje.
Samozwańcza "elyta" doskonale widoczna jest w polityce.

Minister zdrowia bez wykształcenia medycznego,250 tyś nadmiarowych "skuteczności i bezpieczeństw"
innowator medycyny,ekspert.
"Jaszczomp" Glapiński ten od deflacji,elitarny ekonomista :)
Błaszczak,ekspert obronności(rakiety leciały za szybko,balon za wolno a śmigłowce za nisko)

Elita?
Dziękuję postoję :)

Mam reakcję alergiczną na wszechświat
(drugie imię śmierci to wszechobecność)Człowiek powstaje jako proch, a odchodzi jako fetor.Robactwo—braci ślepa—jeślim wam nie wstrętny, Wyjdźcie na me spotkanie! Radosny i chętny Do was idę! Smakosze, synowie zgnilizny, Przez mózg mój suńcie raźno—nie szczędźcie tych łupów—Jeno wskażcie, jak łacniej targnąć stare blizny Tego cielska bez duszy—trupa pośród trupów!"[...]wszystko co uszczęśliwia zwykłych śmiertelników, przyprawia o wymioty"
06-08-2023, 09:41
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,283
Dołączył: Sat Sep 2012
Reputacja: 97
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Wodniś ^^
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Naturalna

Podziękowania: 680
Podziękowano 606 razy w 578 postach
Post: #10
RE: Familiar (chowaniec)...
Wpisz sobie w google słowo okultyzm czy ezoteryka... to zobaczysz, że to żaden narcyzm a fakt. Przez stulecia tak to właśnie było i to w każdej kulturze - wyobraź sobie, że nie bez powodu. I ja się z tym totalnie zgadzam biorąc pod uwagę moje wieloletnie doświadczenie. Nie zdajesz sobie sprawy co by było gdyby okultyzm nie był wiedzą tajemną... w sumie wystarczy poczytać moje emaile czy PW żeby wiedzieć, że powstałby chaos.

Tak samo jak nie każdy nadaje się do bycia lekarzem czy sportowcem, tak samo nie każdy powinien dotykać magii. Co więcej tym bardziej magii. Nie zliczę ile takich poznałam co mówili, jacy to nie są i jaki mam nacyzm, a potem zapłakani "Oli odkręcaj". Sam Hitler zajmował się ezoterykom, miał specjalne odziały magiczne a słynne SS - to nic innego jak runa Sowelo, swastyka to symbol celtycki magiczny.

Możesz sobie truć ile chcesz o narcyzmie i megalomanii, ale to tylko świadczy o tym, że gówno wiesz. Twoje słowa to dla mnie jak słowa 5-letniego dziecka, który nie ogarnia natury ludzkiej i niebezpieczeństwa.
Magia zawsze, ale to zawsze była dla elity i wierz lub nie - był ku temu powód i nie był to wcale narcyzm. ;) Po prostu do tej prawdy trzeba zdjąć różowe okulary i dorosnąć. 

PS: A do magii trzeba pokory, narcystyczne osoby szybko kończą jak Crowley. ;)

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-08-2023, 11:56
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali: tuk
Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.