Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Racjonalne podejście do kwestii energii
Autor Wiadomość
Meres Offline
Neofita

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Racjonalne podejście do kwestii energii
Witajcie,

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post, przedstawię teraz pokrótce swoje stanowisko, zanim przejdę do części właściwej. Do tematu magii podchodziłem już kilkukrotnie w ciągu swojego życia, jednak moja niedojrzałość i naiwność nie pozwalały mi na podjęcie żadnej sensownej praktyki, a zamiast tego kierowały mnie w stronę żenujących fantazji o magicznych cudach i walce ze smokami. Teraz jednak coś mnie znowu pchnęło w stronę praktyk magicznych i myślę, że wypracowana systematyczność oraz zdrowa dawka sceptycyzmu, pozwoli mi na osiągnięcie jakichkolwiek rezultatów. 

Rozpocząłem od odświeżenia sobie podstaw teoretycznych, po czym przystąpiłem do podstawowych ćwiczeń dotyczących koncentracji i wyczuwania energii. Na tym etapie pojawiły się pewne wątpliwości. Zacząłem dopuszczać do siebie myśli, że odczuwane przeze mnie sensacje mogą być rezultatem zmęczenia mięśni. Postanowiłem wypróbować różne sposoby ułożenia dłoni, co (w połączeniu ze związkiem tych odczuć z moim oddechem) pozwoliło mi utwierdzić się w przekonaniu, że mogę mieć do czynienia z czymś realnym. Oczywiście istnieje też opcja, że to jedynie mój umysł płata mi figle, ale poprzednie doświadczenia nauczyły mnie, że popadanie w skrajności nie jest dobrym pomysłem, tak więc staram się nie dopuszczać jej do głosu. Nawet jeśli okazałoby się to prawdą, to wolę poświęcić czas na bezowocną praktykę (chociaż z pewnością pomaga to właśnie z wyrobieniem u siebie systematyczności, co jest bez wątpienia czymś dobrym), niż utracić szansę na rozwój magiczny.

Właśnie o tym chciałbym porozmawiać. O racjonalnym podejściu do magii. Jakie są wasze odczucia związane z odczuwaniem energii oraz jej manipulacją? Przeglądając internetowe fora odniosłem wrażenie, że są one często zbliżone. Myślę, że warto byłoby się nad tym wszystkim zastanowić, żeby zbliżyć się do istoty samej energii. Widziałem tutaj wzmianki o zasadach działania energii, ale nie wydają się one być oparte na niczym, poza samymi wyobrażeniami autora. Podzielcie się proszę waszymi doświadczeniami. Poniżej umieszczę link do kilku ćwiczeń znalezionych na tym forum, które według mnie podchodzą do tematu w ciekawy sposób, mając potencjał do przytłumienia wewnętrznego sceptyka:

Próba wykrycia nasyconego wcześniej energią przedmiotu, autorstwa DudiMajster:
http://witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=4723

Eksperyment dotyczący wpływu energii na rozwój roślin:
http://witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=623

Bardzo bym prosił o podesłanie innych ćwiczeń tego typu.

Chciałbym jeszcze zapytać się o polecane przez was książki, które dotyczą takiej właśnie tematyki. Na tym forum znalazłem recenzję autorstwa Olimpii, w której mówi ona o książce ,,Energia do kwadratu", której autorem jest Pam Grout. Przeczytanie jej wydaje się być dobrym pomysłem. W internecie znalazłem jeszcze między innymi wzmianki o książkach takich jak: 

,,Qigong for Health & Vitality- Michael Tse
  Science of Breath by Yogo Ramachakara'"

Widzę, że to forum zapadło w jakąś hibernację. kilka lat temu wydawało się ono tętnić życiem. Mam nadzieję, że otrzymam jakąś odpowiedź, a może i wywiąże się tutaj jakaś mała dyskusja. No nic, zobaczymy.

Pozdrawiam i życzę udanej praktyki,

Meres
14-06-2019, 18:52
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 121
Reputacja: 23
Podziękowania: 255
Podziękowano 206 razy w 83 postach
RE: Racjonalne podejście do kwestii energii
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to moim zdaniem, najfajniejsze są takie w grupie.

Jedną z praktyk, które wiele, wiele lat temu uskutecznialiśmy z nastawioną na rozwój magiczny częścią członków Kompanii Zmierzchu było tworzenie kulek energii (psiballi) i nadawanie jej "koloru", czyli programowanie odpowiednio charakteru energii w kulce, i przekazywanie jej kolejnemu uczestnikowi zabawy, by ów kolor odczytał. ;]
I tak samo można robić ze smakiem, obrazem i tak dalej.

Jednak jakich ćwiczeń się nie podejmiesz zawsze będzie można zrzucić to wszystko na przypadek, placebo, wmawianie sobie efektów i tak dalej.
To wszystko będą tylko subiektywne odczucia, które zawsze można będzie wytłumaczyć "wkręcaniem sobie".

Przynajmniej do czasu, aż spotkasz się z czymś co wykracza po za Ciebie, a istnieje. Czymś co jest namacalne i materialne, tak bardzo że nie zwalisz tego na przywidzenie, czy bujną wyobraźnię. Coś co już na zawsze sprawi, że przestaniesz wątpić.

Chyba, że nie spotkasz się z czymś takim i na zawsze pozostaniesz sceptykiem. ;P

A póki co pozostaje jedynie ćwiczyć i wierzyć, że to co robisz ma sens i działa.
A jedynym sensownym sprawdzianem pozostanie zmierzenie swoich wypracowanych możliwości w praktyce. ;D

Powodzenia!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2019, 23:31 {2} przez Nikodem.)
14-06-2019, 23:25
Znajdź Posty Reply
Aqeen Offline
Aqua Warrior

Liczba postów: 85
Podziękowania: 12
Podziękowano 2 razy w 2 postach
No to popłynąłem. A jeśli chodzi o ćwiczenia, to polecam Ci usiąść na tym co masz pod nogami i zamknąć oczy. A i pamiętaj że nikt za Ciebie nie zdecyduje czy je otworzysz czy nie. Dobrej zabawy!
Rozkazuje Ci, życz sobie wszystkiego dobrego. ...
24-06-2019, 19:33
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 790
Reputacja: 63
Podziękowania: 137
Podziękowano 605 razy w 142 postach
Amorte,

W załączniku masz kilka interesujących książek.

(14-06-2019, 18:52)Meres napisał(a): Z racji tego, że jest to mój pierwszy post, przedstawię teraz pokrótce swoje stanowisko, zanim przejdę do części właściwej. Do tematu magii podchodziłem już kilkukrotnie w ciągu swojego życia, jednak moja niedojrzałość i naiwność nie pozwalały mi na podjęcie żadnej sensownej praktyki, a zamiast tego kierowały mnie w stronę żenujących fantazji o magicznych cudach i walce ze smokami. Teraz jednak coś mnie znowu pchnęło w stronę praktyk magicznych i myślę, że wypracowana systematyczność oraz zdrowa dawka sceptycyzmu, pozwoli mi na osiągnięcie jakichkolwiek rezultatów. 
Nie traciłbym bujnej wyobraźni. Wiele ciekawych pomysłów magicznych pochodzi właśnie stamtąd...
Dam ci dobrą radę, jako starszy stażem kolega.
Pracuj nad swoimi uwarunkowaniami, zwłaszcza nad ograniczeniami w używaniu magii.
Nigdy nie daj sobie wmówić, że wykorzystywanie magii do własnych celów jest złe. Nigdy nie daj sobie wmówić, że zdobywanie dóbr materialnych przy pomocy magii jest złe.

Wiele młodych osób z magicznym talentem uwierzyło, a potem nagle wkroczyło w dorosłość - o wiele łatwiej zgłębiać magiczne tajemnice, kiedy masz hajs i czas, niż kiedy zapierdalasz 10 godzin dziennie na kasie w markecie.

To tak gwoli ostrzeżenia dla młodego adepta - o ile ja nie skończyłem na kasie w markecie, też uwierzyłem w szlachetne pierdoły - zaniedbanie kwestii materialnych zapoczątkowało trudny okres w moim życiu, który na szczęście mam już dawno za sobą.

Cytat:Rozpocząłem od odświeżenia sobie podstaw teoretycznych, po czym przystąpiłem do podstawowych ćwiczeń dotyczących koncentracji i wyczuwania energii. Na tym etapie pojawiły się pewne wątpliwości. Zacząłem dopuszczać do siebie myśli, że odczuwane przeze mnie sensacje mogą być rezultatem zmęczenia mięśni. Postanowiłem wypróbować różne sposoby ułożenia dłoni, co (w połączeniu ze związkiem tych odczuć z moim oddechem) pozwoliło mi utwierdzić się w przekonaniu, że mogę mieć do czynienia z czymś realnym. Oczywiście istnieje też opcja, że to jedynie mój umysł płata mi figle, ale poprzednie doświadczenia nauczyły mnie, że popadanie w skrajności nie jest dobrym pomysłem, tak więc staram się nie dopuszczać jej do głosu. Nawet jeśli okazałoby się to prawdą, to wolę poświęcić czas na bezowocną praktykę (chociaż z pewnością pomaga to właśnie z wyrobieniem u siebie systematyczności, co jest bez wątpienia czymś dobrym), niż utracić szansę na rozwój magiczny.

Właśnie o tym chciałbym porozmawiać. O racjonalnym podejściu do magii. Jakie są wasze odczucia związane z odczuwaniem energii oraz jej manipulacją?
Psioniczne przebudzenie - wspaniałe uczucie i bardzo przydatne w praktyce.

Cytat:Widzę, że to forum zapadło w jakąś hibernację. kilka lat temu wydawało się ono tętnić życiem. Mam nadzieję, że otrzymam jakąś odpowiedź, a może i wywiąże się tutaj jakaś mała dyskusja. No nic, zobaczymy.

Pozdrawiam i życzę udanej praktyki,
Niezbyt chce mi się dyskutować obecnie, ale powiem tylko tyle - praktykuj. Umiejętności operowania energią przychodzą falami. Zamiast ciągłych, małych kroczków, będziesz stał w miejscu i nagle zrobisz wielki krok naprzód.

Praktyka w operowaniu energią jest warta więcej niż przeczytanie wszystkich książek razem wziętych.

Ach, no i taka drobna uwaga - to jest umiejętność której używanie powoduje znaczny wysiłek umysłowy. Suplementuj magnez, potas i dbaj o higienę snu.

Załączone pliki
.zip   psionics.zip (Rozmiar: 549.31 KB / Pobrań: 7)
25-06-2019, 20:43
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem , ninak , DragoBonita , Iluminox
Aqeen Offline
Aqua Warrior

Liczba postów: 85
Podziękowania: 12
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Higiena to ważna sprawa. Nikt temu nie zaprzeczy, ale zawsze możesz utworzyć Neonowy Łuk Poznania, po czym poćwiczyć strzelanie Twoimi Własnymi Strzałami do jakiś obiektów (Mogą być drzewa, ale z nimi radzę nie zadzierać bo nie wiadomo co w nich siedzi, więc lepiej przygotuj tarczę z tektury, to najbezpieczniejsze rozwiązanie). Tylko nigdy nie strzelaj nimi w ludzi, bo pomyślą sobie o tobie niestworzone rzeczy. Baw się dobrze!
Rozkazuje Ci, życz sobie wszystkiego dobrego. ...
29-06-2019, 21:56
Znajdź Posty Reply
DragoBonita Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 98
Reputacja: 6
Podziękowania: 98
Podziękowano 92 razy w 39 postach
Evander, dzięki za pdfa! :D Zabieram się za czytanie. Uśmiech
22-09-2019, 22:55
Znajdź Posty Reply