Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystkie sny wody
Autor Wiadomość
Aqeen Offline
Aqua Warrior

Liczba postów: 99
Reputacja: 0
Podziękowania: 12
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Wszystkie sny wody
Potężny mag schował tarczę do kieszeni, wchłonął do siebie Wielki Astralny Miecz Ostatecznego Zniszczenia, usiadł na fotelu przy kominku, i opowiedział bajkę. A więc możesz teraz rozsiąść się wygodnie i posłuchać:

Gdy dzieckiem byłem, dziesięć snów miałem. Wszystkie je regularnie sobie przypominałem. Wiem, że będą ze mną na wieki, dopóki zamkniesz już swoje powieki...

W pierwszym coś ciągle na mnie krzyczało. Statek, na którym byłem, stonął, ludzie krzyczeli, kto mógł, skakał za burtę, gdy poczuł nadzieję na bezpieczny powrót na suchy ląd. Wydarło się na mnie to dziwne stworzenie, wszędzie miało dziwne znaki, przedmioty, walczyło dzielnie, ale nie wiem co było dalej, bo dostałem jego macką po głowie, i straciłem wszelkie dowody życia. A potem był kolejny sen. To teraz o nim.

W drugim tylko głosy słyszałem, nic z jego obecności nie miałem. Bardzo się go bałem, on ciągle tam był, szukał mnie po podwodnym pałacu, ganiał za mną po jego korytarzach, nigdy więcej nie chce już go widzieć, więc chodź za mną dalej, wszystko już dobrze.

W trzecim było coś bardzo dziwnego. Nigdy tego nie zapamiętam. Może to oczy mocnej kobiety? A może sztylet skrytobójcy? Nie ważne, chodźmy już lepiej.

W czwartym było coś, czego nie potrafię opisać słowami. Było raz ciemno, raz jasno, wszędzie migały kolory. Ludzie pili kolorowe napoje, ale czym w zasadzie one były? Możliwe że trucizną, więc chodźmy już dalej lepiej.

W piątym był wieczny kłamca, nie warty uwagi, niby niszczył ludzi wzrokiem, a każdy w głębi serca i tak z niego szydził. Idźmy dalej, nie warto się nad tym dłużej rozczulać. To był tylko sen, już dobrze.

W szóstym było coś, o czym nic nie wiem. Nie podchodź nigdy do niego, bo stanie ci się coś złego. Chyba że bardzo chcesz samodzielnie się tego dowiedzieć. Ale lepiej chodź już dalej, nie ma co bać się na zapas nie wiadomo czego. Ale sam tego nie pamiętam, więc nie każ mi sobie przypomniać na siłę. Chodź dalej już!

W siódmym był najpiękniejszy jasny anioł, leczył ludzi wzrokiem, chodził po świecie i pokazywał, jak bardzo dobrym można być dla innych ludzi. Wskrzeszał, wypędzał zło z istot, zamieniał wodę w wino, dawał wszystkim swój uśmiech i chęć pomocy. Niestety nie skończył dobrze, ale nie pamiętam jak, bo coś zagłuszyło wtedy moją zdolność zapamiętywania faktów. Ludzie w końcu i tak go albo zabili, albo postawili mu złoty posąg i zapomnieli o nim na zawsze. Nie zastanawiaj się już dalej, mam kolejny sen, chodźmy.

W ósmym byli sami fałszywili ludzie, żyli w wielkich wieżach, skupieni obok ciebie, nikt jednak nikomu nie ufał, i każdy każdego chciał zabić, bo oni nienawidzili się wzajemnie, a ich miłość była tylko pozorna. Nikt nie wie, dlaczego oni to robili. Jak wysokie były te ich wieże, zapytasz zapewne za chwilę. Ja sam tego nie wiem, bo gdy chciałem wejść do ich windy tak po prostu, oni wściekli się, że wszedłem tam bez zaproszenia, i wyrzucili mnie z okna wieży. A co się stało dalej, nie wiem, bo po prostu zasłabłem.

W dziewiątym były cuda na kiju. Latające słonie, Zebra w tęczowe paski, różowe Jeże, tańczące duchy na szczycie szklanych gór. Wszystko latało w koło, widziałem tam motyle o trzech skrzydłach. Ludzie mogli w każdej chwili dostać nowe ciało, po prostu skacząc w przepaść Wielkiej Prawdziwej Miłości. Ale nie wiem co było dalej, bo jak chciałem się spytać, to sam tam wleciałem. To możemy przejść już do kolejnego?

W dziesiątym nie było nic normalnego. Słyszałem okropny chałas, darł się na mnie jak najgorszy psychopata, rozkazywał, że jeśli nie udowodnie mu czegoś, czego sam nie wiedziałem, to zabije mnie i nigdy nie wrócę w to miejsce, do mojego domu. Nie pamiętam nic więcej z tego snu, bo wydarł się tak głośno i tak donośnie, że moje uszy ogłuchły z bólu, który mi sprawił. A potem się obudziłem, i dowiedziałem, że to tylko durny sen. Nie pytaj już o nic więcej, po co masz to robić? Tam tylko ktoś na mnie krzyczał, dobrze już, wiesz przecież, że to tylko sen, prawda? A jeśli poczułeś strach, to bardzo Cię przepraszam, nie miałem tego na celu.

Więc to wszystkie moje bajki, jeśli chcesz więcej, daj mi tylko znak, wiedz, że zawsze chcę i chciałem dla Ciebie samego dobra, jego i tylko jego, więc zawsze wiedz gdzie możesz wrócić po odrobinę troski.

Potężny mag zgasił ogień w kominku, przywołał tarczę ochronną, upewnił się, że Butelka Z Ochroną Antydemoniczną jest na swoim miejscu (czyli tam, gdzie zawsze stała), i położył się, aby zapaść w głęboki sen.

Źródło: Biblioteka Publiczna
Rozkazuje Ci, życz sobie wszystkiego dobrego. ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2019, 16:37 {2} przez Aqeen.)
29-06-2019, 16:32
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 790
Reputacja: 63
Podziękowania: 137
Podziękowano 605 razy w 142 postach
RE: Wszystkie sny wody
Amorte,

Jesteś może gnostykiem?
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
29-06-2019, 17:22
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Aqeen
Aqeen Offline
Aqua Warrior

Nie,

Dlaczego takie pytanie? Nie znam niestety odpowiedzi, ale może on zna. A imię jego tam jest, w głębi oceanu. Bądź zawsze pozdrowiony, i nigdy nie bój się pływać!
29-06-2019, 21:34
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 790
Reputacja: 63
Podziękowania: 137
Podziękowano 605 razy w 142 postach
Amorte,

Masz gnostycki styl pisania. To niekoniecznie był komplement.

Zobacz sobie:
http://gnosis.org/naghamm/nhl.html

Może dla ciebie teksty tam zawarte będą miały sens.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
30-06-2019, 22:00
Znajdź Posty Reply
Aqeen Offline
Aqua Warrior

Nie,

Poznałem! , Nigdy nie dziękowałem za nie.

Skoro ktoś tu wszedł, to chciał zobaczyć coś czego bardzo pragnął, albo bardzo się bał.
Pamiętaj o tym, w jakim miejscu obecnie się znajdujemy.
...
Czasem warto obudzić trochę śmiechu przerażenia, aby nie myśleli, że to wszystko jest Jedyną Słuszną Prawdą. Idź dalej i głoś Wiedzę gdziekolwiek masz taką wolę!
Lewitacja czy Wolacja? ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2019, 22:42 {2} przez Aqeen.)
30-06-2019, 22:35
Znajdź Posty Reply
Aqeen Offline
Aqua Warrior

"To jest nudne, głupie, i szkodzi na oczy."
17-08-2019, 21:45
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB