Co mówi o Tobie charaker pisma? :>
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Co mówi o Tobie charaker pisma? :>
Sposób w jaki piszemy litery i słowa może definiować jedną z ponad 5000 różnych osobowości. Grafolodzy w analizie charakteru pisma zawsze wolą posługiwać się kursywą. Daje ona znacznie lepszy pogląd na charakter danej osoby, niż to samo napisane drukiem. Pismo ręczne składa się z trzech poziomów: środkowego (np. a, e), górnego (t, l) i dolnego (j, g). Średnia wysokość każdego poziomu to około 3mm. Daje to całkowity rozmiar pisma o średniej wartości równej 9mm. Wartość większa od tej oznacza duże pismo, mniejsza – małe. Jeśli chcesz dowiedzieć się co mówi o tobie twój charakter pisma, zbadaj go pod kątem zamieszczonych poniżej wskazówek.

Jeśli twoje pismo pochyla się:

na prawo: Jesteś otwarty na otaczający cię świat i innych ludzi, lubisz nawiązywać nowe kontakty.

na lewo: Zazwyczaj lubisz pracować sam. Jeśli jesteś osobą praworęczną, a twoje pismo przechyla się na lewo, może to być oznaką buntu.

wcale: Jesteś osobą praktyczną, kierującą się logiką. Trzymasz emocje na wodzy.

Jeśli pisane przez ciebie litery są:

duże: Masz silną osobowość, pismo wielu gwiazd składa się z dużych liter. Może to sugerować, że jesteś osobą towarzyską i lubisz znajdować się w świetle reflektorów.

małe: Jesteś osobą skupioną i łatwo się koncentrujesz. Masz tendencję do bycia nieśmiałym i analizowania samego siebie.

przeciętne: Jesteś zrównoważony i łatwo przystosowujesz się do otoczenia.

Jeśli siła, z jaką naciskasz długopis podczas pisania jest:

duża: Oznacza zaangażowanie i traktowanie rzeczy serio. Jeśli jednak nacisk jest zbyt mocny, dana osoba może być czasami bardzo spięta i reagować nerwowo na wszystko, co uzna za przejaw krytyki pod jej adresem, nawet jeżeli tak naprawdę nie było to intencją rozmówcy. Takie osoby najpierw reagują, a potem myślą.

mała: Oznacza wrażliwość na otoczenie i empatię w stosunku do innych. Jeśli jednak nacisk jest nierównomierny, może oznaczać brak sił witalnych.

Jeśli pisane przez ciebie litery górnego poziomu (l, t, h itp.):

sięgają wysoko ku górze: Oznacza to, że jesteś ambitny i dążysz do realizacji postawionych sobie celów, jeśli jednak litery te są przesadnie wysokie – oznacza to zbyt wysoko postawioną sobie poprzeczkę.

są proporcjonalne w porównaniu do liter dolnego poziomu: Oznacza to, że lubisz wszystko analizować i w rozsądny sposób korzystać z wyobraźni. Jeśli pisząc takie litery jak np. „l” robisz u góry szeroką pętelkę, oznacza to, że masz tendencję do wymyślania różnych oryginalnych rzeczy.

Jeśli pisane przez ciebie litery dolnego poziomu (g, y, j itp.) mają ogonki:

proste: Oznacza to niecierpliwość w ukończeniu wykonywanego zadania.

niedomknięte, w kształcie łuku: Oznaczają unikanie agresji i konfrontacji.

napisane mocno i domknięte, tworząc pełną pętelkę: oznacza to duże pokłady energii, zmysłowości i zdolność do zarabiania pieniędzy.

napisane lekko i domknięte w pełną pętelkę: oznaczają potrzebę bezpieczeństwa.

mają różne kształty:
jesteś osobą niestabilną emocjonalnie i potrzebujesz określić swoje prawdziwe ja.

Jeśli odległość między wyrazami jest:

duża:
Oznacza to, że między wierszami informujesz innych, że potrzebujesz dla siebie więcej przestrzeni

mała: Oznacza, że potrzebujesz bliskości innych. Jeśli pismu brak finezji, świadczy to o tym, że jesteś osobą wścibską.

Jeśli odległość między kolejnymi liniami tekstu jest:

duża: oznacza to, że potrzebujesz nabrać dystansu i przyjrzeć się rzeczom z większej odległości

mała: świadczy o tym, że znajdujesz się blisko wydarzeń, jeśli twoje pismo ma raczej luźną strukturę, oznacza to, że potrafisz zachować zimną krew nawet w stresujących sytuacjach

Litery środkowego poziomu (a, c, e itp.)

Kształt tych liter może dostarczyć kilku cennych informacji. Litery środkowego poziomu reprezentują bowiem ego – to dzięki nim uzyskuje się informację jak dana osoba zachowuje się i co odczuwa będąc w miejscach publicznych.

Niektóre osoby posługują się wyłącznie jednym charakterem pisma, ale u innych mogą pojawić się dwa różne style pisma lub więcej. Oznacza to, że osoby te przybierają różne maski w zależności od otoczenia, w jakim się znajdują. Bardzo istotna jest również krzywa, wzdłuż której układają się litery środkowego poziomu. Więcej informacji uzyskasz poniżej.

Litery położone na łuku zagiętym ku górze

Jeśli litery środkowego poziomu w każdym wyrazie coraz bardziej unoszą się ku górze tworząc kształt wklęsłego łuku. Osoby piszące w ten sposób są lojalne, opiekuńcze, niezależne i godne zaufania. Posługują się utartymi schematami. Jeśli zechcą mogą być również uparte i skryte. Bywają hipokrytami.

Litery położone na łuku zaginającym się w dół

Odwrotność sytuacji opisanej powyżej. Litery tworzące poszczególne wyrazy wyginają się w łuk wypukły, opadający przy końcach. Osoba o takim charakterze pisma lubi służyć innym pomocą i angażować się w różne sprawy.

Litery na prostej lub pod kątem

Litery w wyrazach nie są wygięte w łuk, ale ułożone wzdłuż nachylonej ku górze lub ku dołowi prostej. Ten charakter pisma jest typem analitycznym, oznacza osobę dociekliwą. Taka osoba najlepiej sprawdzi się w pracy nad różnego rodzaju projektami biznesowymi. W przeciwieństwie do typu opisanego w kroku poprzednim, nie przejawia cech opiekuńczo-wychowawczych.

Litery na krzywej w kształcie fali

Jest to mieszanka pozostałych form i zazwyczaj charakteryzuje osoby dojrzałe umysłowo i z dużym pakietem umiejętności. Osoby takie sprawdzą się w wielu różnych dziedzinach i potrafią dostosować się do każdej sytuacji. Są źródłem wiedzy, posiadają doskonałe zdolności przystosowawcze.

Źródło: http://www.tipy.pl/artykul_13865,co-mowi...pisma.html
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
22-11-2012, 11:54
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Irbis , Nightmare , Sea
Werba Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 2 razy w 2 postach
RE: Co mówi o Tobie charaker pisma? :>
Hm... Czy artykuł dotyczący grafologii nie powinien znajdować się w dziale "Psychologia"?
27-08-2015, 08:52
Znajdź Posty Reply
Werba Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Podziękowano 2 razy w 2 postach
(27-08-2015, 09:03)Unebris napisał(a): W sumie to powinien.

Wciśnij przycisk raportowania i napisz zgłoszenie do moderatorów że prosisz o umieszczenie tego tekstu w stosownym dziale.

Dzięki. Mała lekcja z obsługi forum. : )
27-08-2015, 09:20
Znajdź Posty Reply
karola_86 Offline
Pani w Zamku Lalek

Liczba postów: 10
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Czy wasz charakter pisma zmieniał się dużo razy (kiedy byliście już dorośli, a nie wtedy kiedy uczyliście się pisać)? Zastanawiam się nad tym, bo mój charakter pisma zmienia się teraz bardzo często i zastanawiam się, jak to się ma do tego, jaka jestem w rzeczywistości, czy to ma jakiś związek ze zmianami, które zachodzą..
moja inspiracja w ezo : interpretacja snów
29-08-2015, 19:14
Znajdź Posty Reply
Anderwolf Offline
Wilkołak

Liczba postów: 52
Reputacja: 1
Podziękowania: 6
Podziękowano 17 razy w 9 postach
A co jeśli charakter pisma jest BAAAARDZO zróżnicowany? XD
29-08-2015, 21:58
Znajdź Posty Reply
Atria Offline
Luperkal

Liczba postów: 265
Reputacja: 7
Podziękowano 75 razy w 35 postach
Charakter pisma samemu łatwo zmienić. Wpierw świadomie piszesz inaczej, później jest to już odruchowe.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
30-08-2015, 12:25
Znajdź Posty Reply
underworld Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(29-08-2015, 19:26)Zołi. napisał(a):
(29-08-2015, 19:14)karola_86 napisał(a): Czy wasz charakter pisma zmieniał się dużo razy (kiedy byliście już dorośli, a nie wtedy kiedy uczyliście się pisać)? Zastanawiam się nad tym, bo mój charakter pisma zmienia się teraz bardzo często i zastanawiam się, jak to się ma do tego, jaka jestem w rzeczywistości, czy to ma jakiś związek ze zmianami, które zachodzą..

Kobieta zmienną jest. :D Moje pismo jedynie "dorośleje".

Ja również to u siebie zauważyłam ale to chyba wynika z tego, że ja sama chcę zmieniać swoje pismo i jego wygląd Uśmiech Nie wiem dlaczego ale jest mi latwiej pisać czasami tak, a czasami tak. Kobieta rzeczywiście zmienną jest.
07-05-2016, 18:45
Znajdź Posty Reply
gaja Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Ja mam dwa rodzaje, albo piszę małymi drobnymi literkami albo wręcz odwrotnie piszę same duże litery, okrągłe, które stanowczo się różnią od tych pierwszych..
07-08-2017, 16:04
Znajdź Posty Reply
Nolik Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Ja pochylam, ale nie ze względu na charakter... Kiedyś się ich naoglądałem jako młokos i stwierdziłem, że są ładne i chcę tak pisać - uczyłem się trochę a teraz już innych nie umiem Język
23-10-2017, 21:14
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB