Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tworzenie magicznego kociołka
Autor Wiadomość
maguska Offline
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 2
Podziękowano 0 razy w 0 postach
tworzenie magicznego kociołka
Hej!

Ostatnio robię sobie narzędzia magiczne, tworzę teraz kociołek do przemian, w którym są wylinki węża i chcę przykleić do niego krzemienie. Tylko... jak to u Was wygląda, czy też macie tak, że narzędzie magiczne musi być "czyste" mam tu na myśli klej którego bym użyła do przyklejenia kamieni.. Jest to bardzo wbrew mnie i czuję, że klej zaburzy energię mojego narzędzia a i duch węża może nie być zadowolony. I już wymyślam, żeby zrobić jakiś naturalny ze ślimaków czy coś. Huh Czy ja przesadzam? Czy Wy też przy tworzeniu dbacie o każdy szczegół? :D
22-12-2019, 23:47
Znajdź Posty Reply
Iluminox Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Podziękowania: 15
Podziękowano 11 razy w 9 postach
RE: tworzenie magicznego kociołka
(22-12-2019, 23:47)maguska napisał(a): Hej!

Ostatnio robię sobie narzędzia magiczne, tworzę teraz kociołek do przemian, w którym są wylinki węża i chcę przykleić do niego krzemienie. Tylko... jak to u Was wygląda, czy też macie tak, że narzędzie magiczne musi być "czyste" mam tu na myśli klej którego bym użyła do przyklejenia kamieni.. Jest to bardzo wbrew mnie i czuję, że klej zaburzy energię mojego narzędzia a i duch węża może nie być zadowolony. I już wymyślam, żeby zrobić jakiś naturalny ze ślimaków czy coś. Huh Czy ja przesadzam? Czy Wy też przy tworzeniu dbacie o każdy szczegół? :D

Jako narzędzie, kociołek musi standardowo utrzymywać temperature, nie wypuszzać fragmentów metalu z którego jest zrobiony, posiadać wierzchnie która można łatwo posprzatać. Od, takie wymogi standardowego garnka. No właśnie lepiej kupić standardowy kocioł do gotowania, niż te wiccańskie kociołki. Kociołki z Internetu to z reguły tania chinszczyzna która wypuszcza fragmenty metalu. Słyszałem nawet że do nie których stopów, dodawany jest ołów.

Co do skóry węża. Przemyśl najpierw co chcesz zrobić. Rozumiem że chcesz zaklnać za pomoca skóry byt który ci będzie pomagał magicznie wpływajac na zachodzace zmiany chemiczne w substancji która chcesz parzyć w kotle? 

Co do kleju, użyj zwykłego kleju albo zwiarz skóre wokół kociołka sznurkiem. Nie daj się zwariować. Naturalność składników nie wspomaga magii. Fizyczne właściwości materiału już tak. Tak długo jak coś jest dobrym rezonansem dźwięku i konduktorem energii, ma zastosowanie w magii.
23-12-2019, 00:12
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: maguska
maguska Offline
Neofita

Kociołek zrobiłam z gliny do której dodałam wylinki węża, na spodzie ma wyryty trójkąt, stoi na trzech nogach "wijących się wężach". Będzie wysadzany krzemieniami, ponieważ są dla mnie symbolem ognia czyli przemiany. Będzie mi służył do spalania różnych rzeczy, zmian. Klejem muszę jakoś przymocować krzemienie.. gdzieś tam mam z tyłu głowy, że to narzędzie nie będzie czyste, patrząc na to jak szamani przygotowywali swoje narzędzia gdzie każdy szczegół był ważny. Nie wiem dlaczego, ale w magii bronię się bardzo przed plastikiem. I nie uznaje narzędzi które, go posiadają, czuję że nie są do końca sprawne. Chociaż i tak to jak mam władzę nad narzędziem, a nie ono nade mną. I chyba przesadzam haha
Chociaż myślę, że jednak naturalne składniki wspomagają narzędzie.. od zawsze bardzo o to dbano... Niezdecydowany
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2019, 00:37 {2} przez maguska.)
23-12-2019, 00:25
Znajdź Posty Reply
Iluminox Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Podziękowania: 15
Podziękowano 11 razy w 9 postach
(23-12-2019, 00:25)maguska napisał(a): Kociołek zrobiłam z gliny do której dodałam wylinki węża, na spodzie ma wyryty trójkąt, stoi na trzech nogach "wijących się wężach". Będzie wysadzany krzemieniami, ponieważ są dla mnie symbolem ognia czyli przemiany. Będzie mi służył do spalania różnych rzeczy, zmian. Klejem muszę jakoś przymocować krzemienie.. gdzieś tam mam z tyłu głowy, że to narzędzie nie będzie czyste, patrząc na to jak szamani przygotowywali swoje narzędzia gdzie każdy szczegół był ważny. Nie wiem dlaczego, ale w magii bronię się bardzo przed plastikiem. I nie uznaje narzędzi które, go posiadają, czuję że nie są do końca sprawne. Chociaż i tak to jak mam władzę nad narzędziem, a nie ono nade mną. I chyba przesadzam haha
Chociaż myślę, że jednak naturalne składniki wspomagają narzędzie.. od zawsze bardzo o to dbano... Niezdecydowany

Sam zauważyłem brak produktywności pracy z plastikiem. Plastik jest izolatorem energii, nie ma się co dziwić że nie kondensuje energii astralnej. Co do szamanistycznych narzędzi. Szamani jak każdy praktykant magii, uczyli się poprzez praktyke. Narazie nieprzekombinuj, nie rób arcydzieła. Zrób kociołek na podstawie zasad które znasz. Jeśli czujesz intuicyjnie że coś jest nie tak, to dojdź do tego co jest nie tak i to zmień. Daj się kierować przez intuicje.
23-12-2019, 00:51
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: maguska
maguska Offline
Neofita

No właśnie narzędzie zostało stworzone intuicyjnie.. i intuicja mi mówi, że żaden plastik nie wchodzi w grę.
23-12-2019, 00:58
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB