Hybrydy Zodiakalne. Pogranicza Znaków Zodiaku. Międzyznaki
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,114
Reputacja: 85
Podziękowania: 936
Podziękowano 1338 razy w 661 postach
Hybrydy Zodiakalne. Pogranicza Znaków Zodiaku. Międzyznaki
Co po niektórzy pewnie będą się śmiać, że musiał przyjść Koronawirus, żebym coś napisała, jednak już jakiś czas temu na fanpagu naszej strony Witchcrafta zrobiłam ankietę odnośnie tematu na jaki chcecie poczytać na forum - wygrał temat charakterystyki osób z pogranicza zodiaków. Nie będę kłamać, że się tego nie spodziewałam. Uśmiech Natomiast nie spodziewałam się (choć powinnam), że sporo z was urodziło się właśnie na pograniczu i dlatego dla was ten temat jest szczególnie interesujący. Wiem, że trochę czekaliście na realizacje przepraszam, ale chciałabym go wyczerpać od A do Z - więc na początku trochę przynudzę. :D

[Obrazek: linie30.gif]

Zacznijmy od tego o co właściwie chodzi z tym pograniczem zodiaku?
No więc sprawa ma się tak, że większość ludzi nawet nie zauważyło, że w różnych źródłach są podane różne daty zodiakalne - np. ktoś urodził się 19 Kwietnia 1993, czyli w ostatni dzień panowania Barana i niby jest Baranem, ale na niektórych stronach okazuje się, że już jest kolejnym znakiem, czyli Bykiem. Skąd ta rozbieżność? Kto jest takim niedouczonym pacanem astrologicznym?
Nikt.

[Obrazek: astrologiczne-znaki-zodiaku_1390-360.jpg]

Astrologię rozwinęli starożytni Grecy, którzy to patrzyli w gwiazdy, łączyli je w gwiazdozbiory (czyli zbiór gwiazd kształtujących się w jakąś formę), nazywali je i przypisywali do mitów lub jak kto woli Bogowie na Olimpie stwierdzili, że trzeba coś upamiętnić, więc umieszczono skrót tejże historyjki tzn. mitu na niebie w formie gwiazdozbioru.

Jednak na przestrzeni wieków gwiazdozbiory się zmieniały... przesuwały się, dzieliły, łączyły i zmieniały nazwy, a czasem nawet historię - stąd różne wersje mitów. W 1928 roku uporządkowano konstelacje gwiezdne - ich liczbę, formę, daty i ogólnie na wszystko nałożono granice i określenia jak w matematyce 2+2 jest 4 i koniec.

Z punktu widzenia astrologa jednak to jest bardzo duży problem i często jest krzywdzące, bo taki obraz jak sobie weźmie przykładowy Koziorożec to się fochnie, obruszy i powie: "ŚCIEMA, nie pasuje!".

Początek i koniec każdego Znaku Zodiaku (jak i świąt) tak naprawdę jest zmienny, wszystko bowiem zależy od tego w jakim gwiazdozbiorze w momencie Twoich urodzin było Słońce. Chciałabym tutaj zauważyć, że co roku każdy miesiąc ma 30 lub 31 dni... a w przypadku Lutego bywa, że 28 lub 29. Rok trwa 360 dni, czyli dokładnie tyle czasu ile MNIEJ WIĘCEJ zajmuje Słońcu obieg wokół Ziemi (konkretnie to około 365 dni i 6 godzin).
Koło Znaków Zodiaku jest podzielone na 12 znaków i każdy z nich jest podzielony na równe 30 stopni, łącznie całe Koło ma 360 stopni. To z kolei oznacza, że Słońce nie jest w stanie przebywać w każdym Znaku, tyle samo czasu... więc zawsze w którymś jest dłużej, a w którymś krócej - czyli mając taką wiedzę zostajemy z pytaniem, w który do cholery dzień Słońce wybiera się do kolejnego znaku i o której do cholery godzinie? Bo zapewniam, że Kopciuszkiem nie jest, żeby czekał do północy - tak, 23 Maja o godzinie 9:34 możesz być Bliźniakiem, ale już trzy godziny później Rakiem.

Doszliśmy do tego, że daty Znaków Zodiaku (jak i święta) są datami ruchomymi. I co teraz? Trzeba udać się do Wyroczni zwanej Efemerydami - Efemerydy to w skrócie dane dotyczące przyszłego przebiegu wydarzeń astronomicznych jak np. zaćmienie Słońca, jak i historia przeszłych wydarzeń czyli np. gdzie do cholery włóczyło się Słońce w momencie mojego urodzenia? ... To właśnie na podstawie danych uzyskanych w Efemerydach mamy możliwość obejrzenia całego naszego kosmonogramu i uzyskania kompletnej wiedzy odnośnie tego jaki gagatek gdzie się podziewał i jakie nawiązał aspekty (tzn. relacje) z wszelkimi ciałami niebieskimi.

I teraz pytanie jak się dobrać do tych danych? Wystarczy odpalić dowolny program astrologiczny - ja polecam ten: https://www.astro.com/cgi/ade.cgi wpisać miejsce urodzenia, datę urodzenia i godzinę urodzenia. Wiem, że zdarzają się osoby, które nie mają pojęcia o której godzinie się urodziły - miśki, jak się pomylicie o kilka minut to aż takiej tragedii nie będzie, ale jeśli problem z rozbieżnością jest większy, no to albo wynajmijcie detektywa żeby napadł na szpital w którym się urodziliście, bo tam są przechowywane dane każdego dzieciaka, który przyszedł na świat, albo po prostu odpuście ... jeśli chodzi wam, tylko i wyłącznie o pogranicze znaków no to chciałabym was poinformować, że jesteście mieszanką dwóch znaków z pogranicza zawsze.
Bez znaczenia, czy nie jesteś w stanie sprawdzić gdzie w momencie Twojego urodzenia było Słońce czy jednak się dokopałeś/dokopałaś i wiesz już, że jesteś Rybą - zawsze będziesz mieszanką dwóch znaków z pogranicza, będziesz miał przewagę jakiegoś znaku (zazwyczaj tego w którym przebywało Słońce podczas Twoich urodzin), ale zawsze będziesz astrologiczną hybrydą. Nigdy nie będziesz jednym znakiem, w każdej prognozie astrologicznej jaką Ci się będzie robiło muszą być brane OBA Twoje znaki pod uwagę. Tak samo człowiek, który ma jednego rodzica z Hiszpanii a drugiego z Polski - takie dziecko zawsze będzie pół Polakiem i pół Hiszpanem.

A teraz koniec przynudzania! Zabierzmy się do sedna, czyli do tego co zapewne większość z was najbardziej interesowało, czyli do charakterystyki hybryd zodiakalnych. Musicie wiedzieć, że to co jest napisane poniżej, jest ogólne - jako hybryda, jesteś mieszanką i bez dokładnych danych nie można sprawdzić jakie cechy otrzymałeś od danego znaku.

[Obrazek: constellations-zodiacs.jpg]

19-25 Marca
Ryby + Baran Międzyznak Proroków

Ryby należące do żywiołu Wody oraz Baran należący do żywiołu Ognia - ten znak to dosłownie Ogień i Woda. Nieśmiałe zazwyczaj Ryby mają dużą intuicję i są bardzo wrażliwe i emocjonalne, zaś Baran... też jest bardzo emocjonalny, ale również jest silny, pewny siebie i przywódczy. Taka osoba ma chwiejną osobowość od płaczu do działania, od uległości do ryzykownych rebelianckich posunięć... Masz wielki dar, bo choć ten dar sprawia, że jesteś chaotyczną osobowością, jesteś równocześnie kameleonem - odnajdź w sobie harmonię i równowagę, możesz osiągnąć wszystko o czym marzysz.

18-22 Kwiecień
Baran + Byk - Międzyznak Bohaterów

Przedstawiciele żywiołu Ognia (Baran) oraz Ziemi (Byk), są to osoby, które uwielbiają piękne, eleganckie rzeczy i kochają rodzinę, spokój, bezpieczeństwo i ciszę. Z Byka mają to, że ponad wszystko dbają o bliskie osoby, natomiast z Barana chęć kontrolowania i działania, by wszystko było tak jak oni chcą. Dbając o bliskie osoby, posuną się do różnych rzeczy...
To osoby cierpliwe i rozważne, choć czasem wybuchną i ukażę się tutaj ta druga ognista strona charakteru. Dbają również o słabszych i chętnie walczą w ich obronie.

18-22 Maja
Byk + Bliźnięta - Międzyznak Mądrości

Byk kochający dom, stabilność, luksus i rzeczy materialne i ciekawe świata rozbrykane Bliźnięta nie mogące usiedzieć tyłkiem na miejscu, kochające zdobywać wiedzę i świat.
Tak, wy najpierw sobie odkładacie, odmawiacie, a potem przewalicie wszystko w 3 minuty na podróże, hobby, czy książki na interesujący was temat. Rozwijacie w swoje pasje i karmicie swoje mózgi, w sposób przemyślany i rozsądny. Rzadko żałujecie pieniędzy, czasu czy wyrzeczeń, które zainwestowaliście w konkretny upatrzony cel. Często macie talent do języków obcych i świetnie się porozumiewacie z ludźmi. Natomiast ciężko wam odnaleźć stabilność w życiu, bo prędzej czy później zafiksujecie się na jakiś dany temat i już nic nie będzie miało dla was znaczenia - tylko cel.

17-23 Czerwiec
Bliźnięta + Rak - Międzyznak Oświecenia

Urodziliście się w czas przesilenia letniego i to wam daje niezwykłą intuicję i wizjonerstwo, często macie prorocze sny lub wielki talent do zaglądania przez zasłonę astralną - lecz jak Bliźniak bardzo chętny i ciekawy do zwiedzania i odkrywania swoich zdolności to tak Rak was hamuje, bo on sprawia, że się boicie, że jesteście niepewni, że się rozpraszacie.
No całe wasze życie to taka bójka między intelektem (Bliźniak, znak powietrzny), a emocjami (Rak, znak wodny) - często was to frustruje, chcecie wyjść ze skorupy, błyszczeć, ale jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą i móc być tym kim naprawdę chcecie. Macie również niewiarygodny talent artystyczny i wysoki poziom kreatywności.

19-24 Lipca
Rak + Lew - Międzyznak Syren

O tak, jakbym miała wybierać jakiś Międzyznak to ten bym mocno brała pod uwagę! Łączycie w sobie subtelność, delikatność, wrażliwość i eteryczność Raka z Lwim wdziękiem, smakiem, elegancją, dumą... i tym pazurem! A ta charyzma! ... z jeszcze domieszką niewinności Raka. To jest petarda.
Macie wielki wpływ na ludzi, oni was podziwiają, kochają... a jeśli nie, to wiedz, że jak wyjdziesz z raczej skorupy to ... mrrr... Nie doceniacie siebie i jesteście skromni, czasem nieśmiali a możecie zwojować świat... często to robicie i nawet nie zauważacie. Największe uwodzicielki i uwodziciele padną wam do stóp jak tylko skończycie z tym rozchwianiem między raczą nieśmiałością i skromnością, a pewnością siebie i zadziornością Lwa! Kolejny przykład połączenia Wody (Raka) i Ognia (Lwa), który jak się zharmonizuje to pociągnie za sobą tłumy i nie weźmie jeńców! To znak, który świetnie może manipulować ludźmi i rzucać uroki samym wdziękiem i spojrzeniem.
Skończcie szukać ideałów i próbować ich naśladować... z takim międzyznakiem mogą wam co najwyżej buty lizać.

20-24 Sierpień
Lew + Panna - Międzyznak Wynalazców

Ogień (Lew) połączony z Ziemią (Panna) daje nam ciekawe połączenie.
Sytuacja tutaj jest taka, że nasza kochana rozważna, odpowiedzialna, dokładna, krytyczna i ambitna Panna jest po prostu skazana na sukces w połączeniu z charyzmatycznym, pewnym siebie i błyskotliwym Lwem.
To znak bardzo intelektualny, który nie boi się wybijać o mówić o swoich pomysłach i wynalezionych remedium na dany problem. Bardzo często ludzie z tego międzyznaku to naukowcy, badacze, medycy... cholernie inteligentni ludzie, który pną się po szczeblach kariery, jednak przez to są bardzo narażeni na krytykę i osąd innych. Jeśli są szczęśliwi osiągają wielki sukces, jeśli im czegoś brakuje to zazwyczaj nie mają takiej motywacji, by dać z siebie coś więcej... cechy Panny sprawiają, że te osoby potrzebują mieć bezpieczny, stabilny dom i być kochani... Muszą mieć gdzie i do kogo wracać, wtedy są szczęśliwi i spełnieni.

19-25 Wrzesień
Panna + Waga - Międzyznak Elfów

Hybrydy tych znaków mają konflikt życiowy estetyka kontra praktyczność.
Często próbują łączyć idealne tradycyjne życie rodzinne z osiąganiem sukcesów na tle zawodowym i się flustrują jak im się nie udaje, bo próbują być perfekcyjne na każdej z tych płaszczyzn.
No ale... ten międzyznak przypada na czas równowagi energetycznej i harmonii, w równonoc jesienną, pewnie dlatego tak bardzo próbują odnaleźć tą harmonię, jest dla nich ważna. Osoby urodzone podczas tej równonocy mają silną energię i wielki talent do magii... czarują nawet o tym nie wiedząc, każdy przedmiot zamienią w amulet, a każde życzenie wypowiedziane do kogoś się spełni. Rodzina i przyjaciele są dla nich zawsze na pierwszym miejscu i zrobią wszystko, by byli szczęśliwi i bezpieczni nawet kosztem własnego szczęścia.
Pamiętaj, masz wyjątkową moc kreowania wydarzeń korzystaj z tego świadomie. Poza tym... weź wyluzuj. W byciu nie perfekcyjnym też jest piękno i perfekcja.

21-24 Październik
Waga + Skorpion - Międzyznak Poszukiwaczy

Nie, nic nie umknie ich uwadze. Mają w sobie dużo głodu wiedzy i chęci poznania świata oraz interesują się człowiekiem... tak więc, są inteligentni, lubią odkrywać, badać, wynikać i przenikać. Nienawidzą kłamstwa i potrafią naprawdę poświęcić cały swój wolny czas, żeby się przekonać, że osoby z którymi przebywają są szczerze. Lubią innym coś udowadniać. Bywają zazdrosne i podejrzliwe, co może prowadzić do toksycznych relacji. Boją zostać zranieni, upokorzeni i okłamywani dlatego próbują zapobiegać rozczarowaniu nawet jeśli nie mają powodów do podejrzeń.
Świetnie sprawdzają się w roli policjantów, detektywów, psychologów, lekarzy, prawników czy naukowców wszelkiej maści.

20-23 Listopad
Skorpion + Strzelec - Międzyznak centaurów

Ta hybryda balansuje między światłem, a ciemnością... ze Skorpiona macie wielki magnetyzm, charyzmę, seksapil, intelekt, a ze Strzelca ciekawość świata, poczucie humoru i bezpośrednie podejście do ludzi.
Ludzie was kochają, a wy... macie wielką zdolność do manipulowania otoczeniem, umiecie przemawiać i macie dar przekonywania ludzi. Swój wpływ możecie wykorzystać albo dobrze albo źle - w celach niemoralnych i egoistycznych. Skorpion to znak bardzo erotyczny, zaś Strzelec kocha wolność - to sprawia, że ludzie z tego międzyznaku mają wielkie powodzenie u płci przeciwnej, lecz bywa, że wykorzystuje i łamie serca. Jesteście bardzo uparci i konsekwentni, inni was podziwiają - jak sobie coś postanowicie to musicie to osiągnąć, uważacie to za sprawę honoru.

19-25 Grudzień
Strzelec + Koziorożec - Międzyznak Przebudzenia

To bardzo fajne połączenie żywiołów Ognia (Strzelec) z Ziemią (Koziorożec).
Podczas kiedy Strzelec ma lenia w tyłku i słomiany zapał to Koziołek ma chęci do pracy i wytrwałości w nadmiarze. Ten międzyznak nie zna słowa "poddać się" czy "nie uda się" ... wyznają zasadę, że póki wstają i idą dalej to nie ma przegranej, a oni wstają i idą dalej do skutku, dopóki nie uznają, że ich cel osiągnął sukces i jest wspaniale. Mają wielkie ambicje i konsekwentnie dążą do ich realizacji. Nie ma nic co mogłoby się u nich nie udać, bo jeśli się coś nie uda oni coś znajdą powód dlaczego, zmienią to i idą po swoje... i tak w kółko.
Poza tym ten międzyznak przypada na przesilenie zimowe, moment kiedy Słońce i światło symbolicznie umiera ustępując nocy i ciemności, by podczas przesilenia letniego odrodzić się jeszcze silniejsze, mocniejsze i jaśniejsze. Dokładnie tak jak droga do celu reprezentantów tego międzyznaku.

18-21 Styczeń
Koziorożec + Wodnik - Międzyznak Liderów

Uffff... Zbuntowany i rebeliancki Wodnik łamiący schematy i normy i porządny, ułożony, odpowiedzialny Koziorożec... hm. Na serio normalnie to są osoby z dwóch różnych światów, totalne przeciwieństwa.
Ale jako hybryda ładnie współpracują. Koziorożec ze swoją cierpliwością, konsekwencją, pewnością czego chce i co jest najlepsze oraz Wodnik anarchista razem stają się ... burzycielami porządku ale na zasadach Koziorożca - to połączenie wie czego chce i do czego dąży, nie bierze jeńców, nie uznaje kompromisów, znajdzie sprawiedliwe w swojej ocenie wyjście z każdej sytuacji. To uparty duet, który jednak chce budować otoczenie w wolności i swobodzie. Nie chcą rządzić, ale też nie chcą by rządzono nimi... jednak płomienne rebelianckie przemówienia oraz dar przekonywania ludzi mają opanowane w jednym palcu. Ta hybryda naprawdę wierzy w to co robi i że to co robi jest dobre i sprawiedliwe. W moim odczuciu bardzo specyficzna mieszanka dwóch sprzecznych znaków.

17-21 Luty
Wodnik + Ryby - Międzyznak Wróżek

To jest druga hybryda znaków, którą bym chciała być gdybym miała wybierać jakiś międzyznak.
Ten międzyznak łączy wszystko co ezoteryczne i eteryczne w znaku Wodnika i Ryb. Wiecznie rozmarzone, z głową w chmurach, tajemnicze i z przenikliwością w spojrzeniu... Przyciągają ludzi swoim magnetyzmem, chcą się o nich dowiedzieć więcej, ale one naprawdę sprawiają wrażenie jakby były po prostu wróżkami bez skrzydeł... ciężko się o nich czegoś dowiedzieć, żyją same dla siebie, mają wielki talent artystyczny i często się spełniają właśnie w twórczy sposób. Mają niezwykłe zdolności magiczne, przyciągają to czego na dany moment potrzebują, a dzięki ich wrażliwości i empatii chętnie też pomagają innym. To prawdziwe Gwiazdki, Wróżki bez skrzydełek - małomówne, tajemnicze, przyciągające i cholernie dużo wiedzące wraz ze swoim szóstym zmysłem.

[Obrazek: male.jpg?resize=600%2C300]

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
19-03-2020, 07:41
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Luna_90 , Sh3 , Alfam
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 268
Reputacja: 2
Podziękowania: 56
Podziękowano 34 razy w 30 postach
RE: Hybrydy Zodiakalne. Pogranicza Znaków Zodiaku. Międzyznaki
Oby więcej takich świetnych tekstów. Jestem z Ciebie dumna Oli i osobiście zadowolona, że rozwijasz nam to forum. Temat super. Niestety nie jestem w tych wybranych. ;D
"Take me home!"
21-03-2020, 22:45
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Wiesz... pisząc ten post przypomniałam sobie ile pracy i nerwów w to wszystko musiałam wkładać, nie tylko żeby konkretnie i rzetelnie przekazać wiedzę, ale też by była dla każdego ciekawa i zrozumiała no i dodatkowo również czytelna i estetycznie wyglądająca.

I po tym przypomniałam sobie dlaczego straciłam zapał i ta moja praca przestała mnie cieszyć.
Po tym jak napisałam ten post (przypominam, który był wynikiem głosowania na fejsie) żadnej zwrotnej odpowiedzi... nawet nie wiem czy ktokolwiek to przeczytał. A tak się natrudziłam... nigdy nie wiem czy moja praca idzie na marne? Skoro nikt nie daje żadnego feedbacku to... sorry, ale motywacji nie ma, jest tylko żal i poczucie straty czasu.

Ja tego nie piszę dla siebie. Nigdy nie czułam potrzeby pisania artykułów dla siebie, przecież ja to wszystko wiem, znam i umiem... to jest dla was. I co z tego dostaje? Nic. A jedyne czego bym chciała to po prostu wiedzieć, że to nie idzie na marne.

Także dziękuje Nightmare, bo teraz wiem, że chociaż jedna osoba z tego skorzystała. Miałam plan na kilka kolejnych postów, mam też czas... no ale co z tego, skoro nie ma chęci bo nie ma motywacji?

Dziękuje Nightmare za to, że doceniasz to co robię, uskrzydlasz mnie, motywujesz i że zawsze mogę na Ciebie liczyć.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
22-03-2020, 05:44
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 268
Reputacja: 2
Podziękowania: 56
Podziękowano 34 razy w 30 postach
Ja bardzo lubie czytać twoje artykuły, które zawsze zawierają dużo konkretnej wiedzy i są schludnie i ładnie napisane. Nie zniechęcaj się Oli. Chce móc nadal liczyć na ten luksus wiedzy, którą przekazujesz. ^^
"Take me home!"
22-03-2020, 15:58
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 112
Reputacja: 5
Podziękowania: 61
Podziękowano 89 razy w 43 postach
W końcu opis astrologiczny, który do mnie pasuje. :D
Jestem hybrydą rak-lew.

Mors meta malorum.

25-03-2020, 19:00
Znajdź Posty Reply
Pafrej Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Wszystko zaczyna nabierać sensu i jest bardziej logiczne od innych opisów astrologicznych.
Bliźnięta i Rak czy to już nie trybryda?
27-03-2020, 18:26
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Racja, nie wpadłam na to. :D
Jedyna trybryda zodiakalna. :D
Normalność to wymysł.
-----------
27-03-2020, 18:47
Znajdź Posty Reply
Alfam Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Podziękowania: 5
Podziękowano 3 razy w 3 postach
Super post Olimpia! Jestem z 19.02. Miedzyznak wrożek, wszystko pasuje. Odkąd pamiętam interesują mnie magia i religie. Czego bym nie zrobił, jaką drogę bym nie wybrał, ta duchowa część mojego życia zawsze do mnie wraca i nie daje spokoju.
W życiu ludzie raczej traktują mnie jak dziwaka. Mam słaby kontakt ze znajomymi, większość ludzi podchodzi do mnie z dystansem, nie potrafią mnie rozgryźć. Gdy komuś uda mi się zaufać, to otwieram się powoli i stopniowo.
Co do artystycznej części to skończyłem liceum plastyczne i studia graficzne. Kocham sztukę.
Oli ja głosowałem za tym tematem i uważam ze super wyszedł <3 potrzebowałem tego Uśmiech
29-03-2020, 12:33
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB