Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
samaniewiem
Autor Wiadomość
samaniewiem Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Podziękowania: 4
Podziękowano 1 razy w 1 postach
samaniewiem
Słuchajcie mam do was jedno pytanie... Od razu mowie ze nie znam się na magii ani nic z tych rzeczy ale od pewnego czasu mam jakieś przeczucie no wiecie, że jesteś czarownica(?)... Może powiem wam dlaczego odkąd tylko pamiętam zawsze lubiłam sama przebywać na dworze, w parku czy w lesie tylko po to żeby się wyciszyć i mieć chwilę relaksu i było tak zawsze.Ale ostatnio myślałam o tym jak w moje urodziny auto zabiło mojego psa... Kilka miesięcy później rodzice kupili mi nowego.Bardzo go kocham, z resztą jak wszystkie zwierzęta.wczoraj auto potrąciło mojego psa, bo leciał do mnie. On był po 2stronie ulicy a ja przy bramie domu jechały 3auta więc czekałam aż przejadą po czym nagle mój pies przebieg przez ostatnie auto i widzialam na wlasnw oczy że wpadł pod kółko. Auto jechało dosyć szybko po czym trochę zwolniło.Pies zapiszczał po czym pomyślałam w głowie "Kurwa nie!" no i pies był obok mnie.Nic mu nie było, nawet żadnego śladu.Dodam jeszcze że śnia mi się sny prorocze.Wiadomo że nie codziennie ale miała takie z 4 w ostatnim czasie.A więc tak ostatni był o mojej znajomej.Bylam świecie przekonana że mieszka w miescie, gdzie tam ja najczęściej spotylam NIGDY ona ani ktoś inny nie mówił że mieszka gdzieś indziej.Mialam się z nią spotkac z środę dnia,w wtorek snilo mi się że mieszka w miasteczku gdzie mam szkole i że ma 15min drogi do domu. Zignorowałam to.W śróde się spotkałysmy i spytalam się ją kiedy ma busa do domu po czym mówi mi że się przejdzie bo ma tylko 15min drogi. 2miesiace temu pokłóciłam się z mamą o szkole... Dosyć ostro.Gdy zasypiałam jakoś o 24 zadzwonił do mniej mój przyjaciel czy przejadę się z nim samochoem miałam dziwne przeczucie ze nie powinnam tego robić ale zrobiłam to.O 3 jechał mnie odwieźć. Mieliśmy wypadek, ja straciłam na chwilę przytomność, byłam w szpitalu, przez miesiąc nie chodziłam do szkoły, nie byłam w stanie.W wakacje 2019 byłam w liceum gdzie moja przyjaciółka oddala papier , byłysmy tam pierwszy raz. Szkoła była duża. Lecz coś mi podpowiadało gdzie jest gabinet, łazienka itd.Sama nie wiem co o tym myśleć myślicie ze to zwykły przypadek czy może nie? I proszę was nie piszcie ze mam się spytać babci czy kogoś bo babcia że strony mamy jest niewidoma ale jestem z nią bardzo blisko o pewnie by mi powiedziała a że strony taty nikt nie życie oprócz cioci z którą nawet nie rozmawiam. A i nie wiem czy to istotne ale zawsze mam dobre kontakty że zwierzętami.Zawsze jeśli jakiś pies szczeka na kogoś a później ja przychodze to jest już wtedy cichy.Miałam w swoim życiu już kilka koni które też były przyjazne.Nawet raz miałam strasznie upartego konia, który słuchał tylko mnie.Zawsze gdy ktoś chciał na niego usiąść stawał na 2 kopytach i go zrzucał a mi nie zrobił nigdy krzywdy. Co o tym myślicie
17-05-2020, 22:56
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 805
Reputacja: 63
Podziękowania: 124
Podziękowano 620 razy w 147 postach
RE: samaniewiem
Amorte,

Sam nie wiem. W jaki sposób powyższe według ciebie wskazuje na bycie czarownicą?
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
17-05-2020, 23:30
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem , samaniewiem
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,066
Reputacja: 85
Podziękowania: 854
Podziękowano 1353 razy w 669 postach
Każdy ma zdolności magiczne, tylko nie każdy o tym wie i nie każdy ma to rozwinięte. No i mało kto mówi, że ooo wczoraj mu się coś śniło czy miał przeczucie. Ale każdy chociaż raz miał sen proroczy czy podszedpt intuicji. Ty masz jednak częściej niż inni więc...

Masz potencjal i warto to rozwijać. Widać, że u Ciebie szczególny talent do jasnowidzenia i Magii Naturalnej - więc polecam zapoznam się z różnymi systemami i wybrać rozwój według tego co najbardziej do Ciebie przemawia.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
18-05-2020, 06:24
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 259
Reputacja: 2
Podziękowania: 55
Podziękowano 36 razy w 32 postach
Jeśli już o tym mowa to co decyduje że jest się czarownicą lub nie? Mi zawsze głupio byłoby się tak nazywać. Też często miałam prorocze sny ale uważałam że raczej to taki potencjał jasnowidzenia.
"Take me home!"
18-05-2020, 08:25
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Hmm... czarownica/wiedźma oznacza "ta która wie", kiedyś były to kobiety, które uzdrawiały, wróżyły, patrzyły w przeszłość, które zajmowały się magią itp.

Według wicca to kobiety, które żyją zgodnie z cyklem Natury i zajmują się magią... ale ogólnie to bez sensu, bo nie trzeba być wicca, bo każdy kto zajmuje się Magią Naturalną tak już po prostu ma i to podstawa.

Co zatem definiuje czarownicę? Ciężko o jedną definicję, ponieważ dużo zależy od ścieżki jaką obierzesz, od Twojego systemu, przekonań, od zdolności, od tego jak się rozwijasz.

Nie musisz napierdalać rytuałami i zaklęciami, żeby być czarownicą, ale musisz mieć to opanowane - czarownica zajmuje się magią, umie wpływać na otoczenie. To jest takie podstawowe założenie.

To tak samo jakby zapytać co definiuje bycie Kapłanem?
Kapłani:
-chrześcijaństwa
-buddyzmu
-wicca
-islamu
-prawosławni
itp. itd.

Każdy będzie kapłanem, ale każdy będzie inny i będzie miał inne założenia oraz inną definicję.
Każdego jednak łączy jedno: wiara w to co robią, oraz praktyka swojej ścieżki.
Sam talent magiczny nie wystarczy, by być czarownicą - by być czarownicą, trzeba ruszyć nasze zgrabne tyłeczki i zamieszać w kociołku. :D

PS: ... to dobry temat na temat. :D
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
18-05-2020, 08:47
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 805
Reputacja: 63
Podziękowania: 124
Podziękowano 620 razy w 147 postach
Amorte,

Cytat:Jeśli już o tym mowa to co decyduje że jest się czarownicą lub nie? Mi zawsze głupio byłoby się tak nazywać. Też często miałam prorocze sny ale uważałam że raczej to taki potencjał jasnowidzenia.
Czarownicą jest się jak się praktykuje czarostwo.

Bez praktyki to co najwyżej ma się potencjał.
Oczywiście są ludzie, którzy prowadzą filozoficzne dyskusje na ten temat, że "czarownica to stan umysłu", ale powiedzmy sobie szczerze - to określenie jak każde inne, podobnie jak z piekarzem. Nie nazywamy ludzi piekarzami, bo mogą mieć potencjał do wypiekania chleba i bułek, tylko takich, którzy już to robią.

W przypadku autorki tematu, to raczej nie używałbym tego określenia w ogóle.
Jako, że obecnie głównym systemem czarostwa jest zadawanie się z Wicca, a nie chciałbym jej tego robić.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
18-05-2020, 10:31
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem , Olimpia , tupajda
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 238
Reputacja: 9
Podziękowania: 169
Podziękowano 99 razy w 65 postach
I tym oto wpisem Evander zamknął temat na temat Oczko
19-05-2020, 15:14
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Co Ty temat jest bardzo obszerny. Bo to że czarownica to osoba, która praktykuje magię to podstawa.
Natomiast jest wiele definicji czarownicy w zależności od systemu. Inna będzie definicja Czarownicy Magii Chaosu inna Magii Naturalnej, a inna Ceremonialnej czy Magii Gwiazd.
Poza tym sama historia początków też jest ciekawa i ważna, by widzieć.
Normalność to wymysł.
-----------
19-05-2020, 16:20
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: samaniewiem
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 238
Reputacja: 9
Podziękowania: 169
Podziękowano 99 razy w 65 postach
Ale to już będzie historia czarownic na ten przykład, a nie kto to jest czarownica. Oczko
Czarownica będzie czarownicą, bez względu na ścieżkę. Wszystko i tak się sprowadza do kierowania energią. Różnice pomiedzy systemami to też inna kwestia. Swoją drogą ciekawa byłaby dyskusja na temat ścieżki w zależności od osobowości.
--
Wystarczy być sobą.
20-05-2020, 10:32
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB