Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formuła Drakońskiej Krwi
Autor Wiadomość
Sathvai Offline
Użytkownik

Liczba postów: 43
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: -1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Formuła Drakońskiej Krwi
Magiczne atramenty są przydatnym narzędziem do wzmacniania znaków i słów zaklęć. Ja w szczególności wykorzystuję je do wiązania duchów w nigromancji. 

W zależności od ich składu umocnienie może przebiegać na różnych polach (zarówno związanych z umysłem jak i z planem materialnym). Atrament z tego przepisu z powodzeniem zastępuje krew (za którą idzie ogromna moc), której przecież nikt w tych czasach nie przeleje tyle by móc zapisać nią większą ilość tekstu. Można użyć również kupnej krwi zwierzęcej, ale osobiście uważam, że po pierwsze ma to wątpliwe podłoże moralne, a po drugie jest kompletnie niewygodne przez ścinanie się pod wpływem działania alkoholu.

Alternatywa, którą tutaj przedstawiam jest dużo mniej problematyczna i można ją zachować na długi czas przez wzgląd na utrwalające działanie składników. Zachęcam użytkowników prawdziwej krwi do testu tego przepisu. Oczywiście wszystkich innych również. Wyrób można, poza pisaniem nim, wykorzystać w niezliczonej ilości innych rytuałów, także tych starszych, w których wymagane jest upuszczenie płynu z biednych żywych stworzeń. Łącznie z samym sobą.
 
Składniki:
- alkohol: im czystszy tym lepszy (będzie szybciej i stabilniej wiązać żywicę), ideałem będzie alkohol izopropylowy
- wysuszona postać smoczej krwi z gatunku Dracaena draco lub Dracaena cinnabari

Narzędzia potrzebne do wykonania:
- moździerz i tłuczek
- mały słoiczek
- mieszadło (najlepiej szklane, borokrzemowe lub ebonitowe)
- sreberko
 
Stanowisko:
Tak jak wszelkie inne alchemiczne prace tak i tą należy wykonać na ustalonym stanowisku alchemicznym. Jeżeli miejsce używane do tej pory było do innych czynności należy je odciąć okręgiem, a wnętrze tej figury oczyścić. Wyjątkiem jest życzenie alchemika do tego, by atrament wchłonął śladowe ilości wcześniejszych praktyk (w takim wypadku zalecam oczyszczenie, zrobienie wybranego rytuału i dopiero wtedy wykonywanie atramentu), bo tworzenie mikstur alchemicznych jest podatne na wszystkie wpływy z zewnątrz. Należy o tym zawsze bezwzględnie pamiętać! Dodatkowo musi to być miejsce, do którego nikt nie wejdzie i nawet którego nikt nie będzie oglądał (zwłaszcza po oczyszczeniu).
 
Wykonanie:
Za pierwszym razem zalecam jednak po prostu zrobić okrąg i oczyścić stanowisko, bez wykonywania innych rytuałów. W pracy alchemicznej podstawą więzią, jaka powinna się wytworzyć jest ta między alchemikiem a ciałem nad którym alchemik pracuje.
1.      Cztery dni przed wykonaniem atramentu należy magicznie oczyścić słoik, wlać doń alkohol, owinąć folią aluminiową i odłożyć do miejsca odseparowanego od światła słonecznego.
2.      Pracę zacząć przed nocną godziną planetarną Saturna: przygotować stanowisko, oczyścić narzędzia oraz swój umysł.
3.      W planetarną godzinę Saturna wsypać żywicę do moździerza i powolnymi ruchami rozcierać ciało na proch (jeżeli jest w postaci sproszkowanej to rozetrzeć drobniej) zachowując czysty umysł.
4.      W momencie poczucia zapachu, smaku, usłyszenia dźwięku lub zobaczenia znaku, wskazujących na zainicjowanie więzi puścić myśli i rozpocząć wewnętrzny dialog ze smoczą krwią. Nadal przy tym ucierać żywicę. W tym momencie alchemik nasącza swoją esencją i wolą rozcierany proch.
5.      Po zakończonej konwersacji wyjąć słoiczek i wsypać doń smoczą krew. Dokładnie wymieszać.
6.      Gotowy atrament zawinąć w srebrną folię i nie pozwolić na zetknięcie produktu ze światłem słonecznym.
__________________________________________________________________________________
Pomińmy "sądzę, że", mówmy wprost co uważamy. Załóżmy, że wszyscy wiemy, że nie jesteśmy nieomylni. Szanujmy "nie".
12-06-2020, 14:27
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB