Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalfou
Autor Wiadomość
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #1
Kalfou
Kalfou, Kalfu, Carrefour jest wiele imion dla tego Loa, niektóre pojawiają się częściej inne trochę rzadziej. W Nowym Orleanie jest on nazywany Mait'Carrefour.
W tym poście będzie on głównie nazywany Kalfou.

Kalfou jest przeciwieństwem Papy Legby, jego bliźniakiem z rodziny Petro.
Jego funkcje są prawie takie same jak Papy, jednak odpowiadają bardziej chaotycznym i destrukcyjnym elementom.

On także kontroluje rozdroża, ale ich ciemniejszą stronę i kontroluje byty powiązane z nią. Mówi się, że odpowiada on za sprowadzanie celowo destrukcji i chaosu do świata oraz nieszczęścia czy niesprawiedliwości.
Gdzie Papa Legba kontroluje duchy dnia, Kalfou kontroluje duchy nocy.

Ukazuje się w formie silnego, wysokiego i muskularnego mężczyzny, lecz jego ubranie może się różnić dla niektórych, może być w połowie nagi, a czasami posiadać konkretny ubiór.

Ludzie zachowują ciszę, jeśli się zjawia na ceremonii wszyscy obecni przestają się odzywać z powodu jego niepewnej i chaotycznej natury. Jest to Loa którego wiele praktykantów się obawia, dlatego że może sprowadzić do ceremonii Loa i inne byty o wybuchowej i agresywnej osobowości, jednak zachowuje mu się szacunek.
Wielokrotnie ludzie nazywają go demonem, jednak zarówno on temu zaprzecza jak i wielu praktykantów.

Jest bardzo szanowanym Loa, któremu też należy się szacunek, jak każdemu innemu nawet jeśli jest mniej lubiany przez ogół.
Jest on także wielkim mistrzem uroków oraz wielu systemów opartych na bardziej chaotycznym i destruktywnych siłach.

Ceremonie dla niego odbywają się na rozdrożach.

Też trzeba pamiętać, że Kalfou należy do rodziny Petro Loa, którzy swoją wybuchową, wojowniczą i agresywną naturę zawdzięczają czasom niewolnictwa i rasizmu, gdzie ludy czarnoskórych cierpiały katusze, wielokrotnie od swoich "panów".

W tamtych czasach ludzie chcieli mieć opokę w kimś, kto by zrozumiał ich cierpienia i pomógł im się wyzwolić nieraz siłą z kajdan niewolnictwa. Potrzebowali mieć możliwość sięgnąć po siły, które mogłyby wpłynąć na ich "panów" i móc się zemścić na nich za cierpienia jakie im sprowadzali.
Dlatego też Kalfou niekiedy jest obrazowany jako noszący ubrania niewolników lub trzymający zerwane już kajdany.(Tak naprawdę wiele Loa z rodziny Petro ukazuje się niekiedy w ubiorze niewolników, ale nie zawsze.)

Mam nadzieje, że teraz wiele rzeczy jest wyjaśnionych odnośnie tego Loa, jakby coś trzeba było jeszcze bardziej wytłumaczyć to proszę śmiało pisać.
07-08-2020, 23:17
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB