ABC wróżek i wróżenia
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
ABC wróżek i wróżenia
Nie ma wróżek, których słowa sprawdzałyby się w 100 procentach. Ale my też mamy wpływ na trafność ich przepowiedni!

Poszłaś do wróżki i jesteś rozczarowana? A może dopiero się wybierasz i nie wiesz, czego się spodziewać? Zastanawiasz się, czy są sprawy, o które lepiej nie pytać? I czy powinnaś się do tej wizyty przygotować?

Oto, co możesz zrobić:
1. Najważniejsze to znaleźć dobrą wróżkę, najlepiej zarekomendowaną przez znajomych. Może się jednak zdarzyć, że tobie ta osoba nie będzie odpowiadała. Ważne jest wrażenie, przeczucie, instynkt. Wybierz tę, której potrafisz zaufać, bo bez otwarcia się nie jest możliwa dobra współpraca. Można skorzystać z wróżby przez e-mail lub esemes, choć jest ona obarczona większym prawdopodobieństwem błędu. We wróżeniu liczy się kontakt bezpośredni – nie tyle z wróżącym, co z kartami. Podczas spotkania pytający tasuje lub przekłada talię, więc właściwie wróży sobie sam. Zadaniem wróżki jest jedynie interpretacja układów.

Koment Oli: Wszystko prawda, prawie. Po pierwsze wróżka przez sms tzn. z gazet itp. to w większości oszustki, po drugie nie każda wróżka da Ci dotknąć swojej talii a nawet nie powinna - wróżka może zapytać o Ciebie sama z siebie wówczas nie musisz być nawet przy wróżeniu.

2. Nie ma sensu pytać o inne osoby, chyba że blisko z nami związane.
Można spytać o pracę męża czy zdrowie dziecka, ale już nie o romans sąsiadki (chyba że romansuje z twoim mężem). Zwłaszcza jeśli kieruje tobą zwykła ciekawość.

Koment Oli: nie wciskaj nosa w nie swoje sprawy, odpowiedzialna wróżka odmówi wtargnięcia z butami w czyjeś życie.

3. Ważne jest nastawienie, z jakim przychodzi się po wróżbę. Jeśli jesteś sceptyczna lub chcesz sprawdzić wróżkę, nie otrzymasz wiarygodnej odpowiedzi. Nie ma też sensu bać się kart, co zwłaszcza w przypadku tarota często się zdarza. Pamiętaj, że straszne obrazki i nazwy, np. Wisielec czy Śmierć, to tylko celowo przerysowane symbole.

Koment Oli: złe nastawienie/strach robi złą energię, często rozprasza wróżkę i w takiej sytuacji rzadko wróżka będzie mogła cokolwiek zobaczyć w kartach albo po prostu źle zinterpertuje.

4. Nie każdy jest w stanie zmierzyć się ze swoimi lękami i wątpliwościami. Wybierając się na spotkanie z wróżką, bądź pozytywnie nastawiona, ale też gotowa na zmiany i pracę nad sobą. Nikt nie będzie cię głaskał po głowie – ba może usłyszysz od kart kilka gorzkich słów na swój temat. W trakcie sesji postaraj się rozluźnić, wyciszyć, skoncentrować. Jeśli miałaś ciężki dzień, lepiej przełóż wizytę na inny termin. Zmęczenie, stres, zdenerwowanie, alkohol to czynniki, które mogą zakłócić odczytanie układu kart.

Koment Oli: Jeśli nie wiesz czy sobie poradzisz z odpowiedzią na dane pytanie, nie pytaj. Wrózka ma prawo odmówić wróżby z jakiegoś powodu i nie jest zobowiązana aby Ci ten powód ujawniać.


5. Dobrze zadaj pytanie – im bardziej szczegółowe, tym bardziej szczegółowa odpowiedź. Ale nie licz na to że karty zdejmą z ciebie ciężar podjęcia decyzji. Żadna odpowiedzialna wróżka nie będzie próbowała kierować twoim życiem. Pokaże różne rozwiązania i możliwości, nakreśli ci możliwy scenariusz przyszłych wydarzeń, lecz tylko od ciebie zależy, czy posłuchasz jej rad. Niewiele jest rzeczy, które są nam przeznaczone i muszą się wydarzyć bez względu na wszystko. Na większość spraw mamy wpływ.

Koment Oli: Nic dodać nic ująć.

6. Uważaj, by nie zinterpretować usłyszanych słów na opak. Gdy wróżka powie, że coś dobrego zdarzy się pod warunkiem, że coś zrobisz, zastosuj się do jej wskazówek, zamiast z założonymi rękami czekać na szczęśliwy finał, bo karty go pokazały. Jeżeli wróżka wyrazi zgodę, nagraj jej słowa. Będziesz wtedy mieć pewność, że nic ci nie umknęło, a odtwarzając je po raz kolejny, odkryjesz sens, ukryty między wierszami jej wróżby, i wyciągniesz z tego wnioski.

Koment Oli: Racja.

7. Uczciwa wróżka na pewno nie powie ci kiedy i jak umrzesz. W tarocie czy horoskopie widać sytuacje zagrożenia zdrowia czy życia, ale z większości z nich wychodzimy bez szwanku. Dlatego nawet jeśli pojawi się wyjątkowo niepomyślny układ, wróżący ostrzeże cię, byś szczególnie na siebie uważała, zrobiła badania, odłożyła podróż.

Koment Oli: Wogóle żadna odpowiedzialna i rozsądna no i oczywiście uczciwa wróżka Ci tego nie powie, tego wręcz się nie da przewidzieć - przyszłość ciągle się zmienia, a takim paplaniem może dojść do tego żę faktycznie umrzesz w danym terminie, ale nie dlatego bo tak miało być tylko dlatego bo wpoiłeś sobie autosugestie.


8. Mówi się, że za wróżbę nie wolno dziękować i trzeba zapłacić. To dlatego, że poprzez akt wróżenia wróżący wchodzi w energetyczny związek z pytającym, co jest dla niego ogromnym obciążeniem. Ten związek należy przerwać poprzez fakt zapłaty. Wdzięczność również wiąże wróżącego z pytającym, dlatego nie dziękuj za wróżbę.

Koment Oli: Prawda, jednak nie każda wróżka się tego trzyma. xD
Są wrózki którym celem jest po prostu bezinteresowna pomoc i one pieniędzy nie chcą, ja np. nie wzięłabym kasy od przyjaciół czy od kogokolwiek kto jej nie ma... No i zapłatą nie muszą być pieniądze. Uśmiech
W Białymstoku jak mieszkam szybko się rozniosło że wróże i że moje wrózby się sprawdzają - nie wziełam nigdy od nikogo kasy, brałam jako zapłatę mleko, albo nasiona warzyw/kwiatów itp.


9. Jeżeli nawet nie będziesz zadowolona z tego, co usłyszysz, nie pędź od razu do innej wróżki z nadzieją na lepszą przepowiednię. Powstrzymaj się też od kolejnej wizyty, dopóki nie pojawią się nowe okoliczności, które zrodzą następne pytania. Nikt nie lubi być pytany w kółko o to samo, karty w takich sytuacjach po prostu odmawiają współpracy. Zresztą często bywa tak, że to co powiedziała wróżka, staje się zrozumiałe dopiero po jakimś czasie.

Koment Oli: Racja.

10. Nie należy biegać do wróżek z każdą drobnostką i konsultować z nimi każdą swoją decyzję. Może to doprowadzić do ubezwłasnowolnienia, a nawet do uzależnienia!

Koment Oli: Na youtube widziałam filmiki pt: ''Tarot mnie skrzywdził'', one same się krzywdziły i właśnie z tego powodu co pisze powyżej, obwiniały tarota za to że wkońcu nie mogły podjać żadnej decyzji samodzielnie.

Jak rozpoznać dobrą wróżkę?
★ Profesjonalna wróżka nie ma potrzeby budowania wokół siebie aury tajemnicy i niesamowitości. Nie otacza się szklanymi kulami, egzotycznymi rzeźbami. Niektórym świece czy kadzidła pomagają w skupieniu, ale nadużywanie ezoterycznych symboli, biżuterii i magicznych przedmiotów powinno wzbudzić podejrzenia.

Koment Oli: No ok, ale są wróżki które to po prostu lubią, dobrze się czują w takiej atmosferze np. ja. xD

★ Dobrze świadczy o wróżce skromność. Jeśli jest profesjonalistką, nie przechwala się swoimi osiągnięciami, nie stosuje nachalnej reklamy, nie obwiesza gabinetu dyplomami, nie ogłasza się na wszystkich forach internetowych. Dobra wróżka nie musi szukać klientów – sami do niej trafią, z polecenia.

Koment Oli: No spoko, ale jak nikomu nie powróżysz to skąd ktoś ma wiedzieć że wróżysz? xD Ja np. jestem samotniczką, stronie od szarych ludzi bo w większości są fuj, ostrzegają że pójdziesz do piekła, mają Cię za oszutkę zanim coś powiesz itp. (choć w Białymstaku naprawdę byli cudowni ludzie którzy akceptowali, interesowali się itp.) a taka wróżka np. potrzebuje kasy, no to ma zrobić? Musi się jakoś pokazać, nie? Wyjść z cienia.

★ Każda prawdziwa wróżka akceptuje fakt, że jest tylko człowiekiem – może się mylić i czegoś nie wiedzieć. Dlatego mówi, że coś MOŻE się wydarzyć albo PRAWDOPODOBNIE się stanie. Zaznaczy też, że jest możliwe również inne rozwiązanie. Należy wystrzegać się tych, które wygłaszają kategoryczne sądy i nie dopuszczają wątpliwości.

Koment Oli: Lepiej bym chyba tego ujęła. :D


★ Warto być wyczulonym na to czy wróżka patrzy w karty, czy na ciebie i czy zadając pytania, nie próbuje wyciągnąć informacji. Prawdziwa wróżka czyta jedynie z rozkładu kart – choć oczywiście gdy do kogoś mówi, od czasu do czasu musi spojrzeć mu w oczy.

Koment Oli: Racja, ale też wróżka może sobie dopomagać jakąś zdolnością albo po prostu musi patrzeć na klienta aby stwierdzić jak reaguje na dane informacje, czy powinna zacząć mówi troszkę delikatniej, czy ostrzej, prosto z mostu itp. Są ludzie którzy po wizycie u wróżki popełnili samobójstwo, dlatego to takie ważne.

★ Uczciwa wróżka może w niektórych sytuacjach odmówić wróżenia lub powiedzieć, że ma gorszy dzień itp. Może zaproponować przełożenie spotkania lub wysłać klienta do innej wróżki, z którą nawiąże lepszy kontakt. Albo do specjalisty – na przykład psychoterapeuty – gdy widzi, że problem wymaga konsultacji.

Koment Oli: Dokładnie, niestety większość tego nie rozumie, pyta codziennie czy już karty postawione, upomina się itp. Stan psychiczny wróżki jest bardzo ważny.

Źródło: www.wrozka.com
Komentarze są jak widać moje. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
26-11-2012, 22:08
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #2
RE: ABC wróżek i wróżenia
BTW. Odświeżam, ze względu na dużą ilość pytań.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
17-01-2014, 15:24
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB