Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziemia cmentarna (Graveyard dirt)
Autor Wiadomość
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #1
Ziemia cmentarna (Graveyard dirt)
Ziemia cmentarna jest potężnym składnikiem do wielu rzeczy, zarówno do rytów jak i tworzenia worków mojo lub gris gris.

Sposób jej używania i tworzenia jest zależny tylko od praktykanta, jednak są dwa znaczące przykłady, które różnią się w związku z tym z czym ta ziemia cmentarna ma być powiązana.

Pierwszym z nich jest zaznajomienie się z osobami, którzy są pochowani na cmentarzu.

Nie w znaczeniu pracy z nimi(a przynajmniej nie w tym przypadku), a w kwestii tego jacy oni byli, kim byli oraz także jak umarli.
Zbierze się, wtedy daną ziemię cmentarną z danego grobu osoby posiadającej dane cechy.

Na przykład, jeśli wziąłeś/wzięłaś trochę ziemi z grobu bogatej osoby, to można wykorzystać tą ziemię w rytach powiązanych z pieniędzmi, dobrobytem i sukcesem.

Jeśli była to osoba znana, popularna i kochana przez bardzo wiele osób(Nie w znaczeniu, że miała wiele partnerów), można wykorzystać tą ziemię do rytów powiązanych z miłością, szczęściem w związku itd.

Ale pewnie ludzie się zastanawiają, jak to wiesz jakie życie osoba prowadziła za życia.
Przede wszystkim praktykant powinien poszperać trochę na temat tych osób i na bazie cech jakie mieli za życia, skorzystać z tego.

Dodatkowo(nie wszyscy to robią, a z szacunku do zmarłych się powinno), praktykanci powinni zapalić świeczkę lub trochę posprzątać grób osoby, kiedy bierze się ziemie z ich grobu. Tak przynajmniej jest fair.

Jednak trzeba pamiętać, że to tylko jedna opcja, nie trzeba lecieć za każdym razem na cmentarz z łopatą, by wykopać trochę ziemi.(Ludzie by na ciebie dziwnie patrzyli :D )

Drugim, może mniej popularnym sposobem jest tworzenie swojej własnej ziemi cmentarnej. Jej funkcje są zależne od twoich własnych preferencji, jednak przeważnie zachowywany jest w nich swoisty uniwersalizm.

W tym przypadku ta ziemia cmentarna jest częściej wykorzystywana do pracy ze zmarłymi przodkami oraz do powiązania sił swoich przodków do rytu lub danej rzeczy którą wykonujesz.

Tworzy się tego rodzaju ziemię najlepiej przygotowując wszystkie składniki, jakie mogą przyjść tobie do głowy przed rozpoczęciem tworzenia.
Różnego rodzaju zioła, przyprawy, można także dodać do tego pewne specyficzne rzeczy nawiązujące do przodków.

Słyszałem o opcji spalenia starego zdjęcia, gdzie ma się swoją starą rodzinę (oczywiście robiąc kopie przed tym) i spala się zdjęcie, a prochy z tego dodaje się do tej ziemi cmentarnej. Jednak to dosyć specyficzne, ponieważ ta ziemia może się skończyć, a starego rodzinnego zdjęcia nie warto niszczyć.
Jednak to zawsze opcja na którą można zwrócić uwagę.

Są też często wykorzystywane krucze pióra, poprzez ich symboliczne nawiązanie do śmierci.(Które naturalnie spadły, pamiętajcie nie krzywdźcie zwierząt)
Jednak nie tylko krucze są korzystane w tym przykładzie, jednak przy tym jest bardziej skupiane na kolorze pióra niż rodzaju ptaka od kogo pochodzi, ale czemu nie można też na tym bazować w trakcie stwarzania, nikt nie broni.

W trakcie etapu tworzenia, niektórzy uczestnicy zamykają oczy i bazują na swoich odczuciach i intuicji w celu stworzenia, wchodzą w trans dzięki któremu zostają prowadzeni przez swoich przodków by stworzyć tą ziemię, ale nie wszyscy to robią.

Niektórzy robią ją na bazie starych przepisów lub tych, które znajdą od innych praktykantów, ponieważ czują powiązanie z nimi. To nic złego oczywiście, jednak zawsze lepiej się to odczuwa gdy stworzy się samemu swoją ziemię cmentarną.

Tak jak mówiłem wcześniej ziemia cmentarna ma mnóstwo funkcji, które są ograniczone jedynie przez wyobraźnie praktykanta.

Do uzdrowienia czy zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktu ze zmarłymi przodkami czy szkodzenia innym zważywszy, że można za pomocą ziemi cmentarnej "przyszpilić kogoś do grobu".
Wybór przy tym jest zależny, od tego co praktykant chce osiągnąć przy korzystaniu z ziemi cmentarnej.

Tak czy owak ziemia cmentarna pomimo tego że jest to z jednej strony ziemia z drugiej indywidualny twór, jest to przede wszystkim element, poprzez który nawiązuje się intymny kontakt ze zmarłymi.

Dodajesz w tym wszystkim składniki, które są przepełnione esencją duchów przodków z którymi nawiązuje się coraz głębszą relacje w praktyce.
To także mówi dlaczego ziemia cmentarna jest tak potężna, zarówno w praktyce jak i sama w sobie.

Za pewno można znaleźć u innych praktykantów, jeszcze więcej sposobów i opcji jak stworzyć lub zdobyć ziemię cmentarną, nie mówiąc o nawet wykorzystaniu jej.

W tym poście nie dam przykładu jak ja tworzę swoją ziemię cmentarną, jednak polecam bardzo abyście zdali się na swoją intuicję, posłuchali tego co wam w głowie piszczy i stworzyli wpierw swoją własną ziemię, ponieważ jest to bardzo indywidualny i intymny element w praktyce praktycznie każdej osoby.

Mam nadzieje, jednak że pomogłem w zrozumieniu tego czym jest ziemia cmentarna. Później dodam pare postów o różnym wykorzystywaniu jej w praktyce, a przynajmniej te które ja wykorzystuje.

Jakby coś było nie jasne lub chcielibyście dodać coś od siebie, bardzo proszę pisać i uzupełniać lub wyklarować tą wiedzę o tym potężnym elemencie w wielu rytach i rekwizytach w Hoodoo i magii ogółem.
12-08-2020, 23:43
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB