Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Oshun
Autor Wiadomość
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #1
Historia Oshun
Nie będę omawiał za wiele o Oshun, ponieważ post o niej już jest, a przynajmniej postaram się być ścisły w ogólnej treści. Oczko

Oshun jako Orisha jest jedną z najbardziej popularnych pośród praktykantów i nie tylko.
Beyonce jest wręcz dzieckiem Oshun, co pokazuje w bardzo wyraźny sposób, zarówno w utworach jak i choreografiach. Nawet osoba która nie wie nic o Oshun, może dowiedzieć się wiele od Beyonce i to jak ją pokazuje i elementy z nią powiązane.

Osoby zajmujące się urodą, pięknem, stylizacją i makijażem często mają kontakt z energią Oshun, jednak to nie oznacza, że wykonywanie tych rzeczy przyciągnie ją bardziej do naszego życia.

Oshun jest najmłodszą ze wszystkich Orisha. Pokazuje się to też w jej cechach, jako młoda, piękna, ale też i wolna i odrobinkę dzika. Osoba podejmująca ryzyka z lekko wyparzonym językiem i lecąca na to co chce i się jej podoba. Taka jest Oshun.

Oshun wiedziała od samego początku, że jest piękna i że ludzie wzdychają, gdy widzą ją. Była bardzo zmysłowa, do tego stopnia że potrafiła uspokoić każdego mężczyznę. (Jeśli wiecie o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Miała na karcie wiele mężczyzn przy tym.

Ciekawostka jest jeszcze taka, że niektóre tradycje mówią, że te oczka na piórach pawi, mówią ile razy Oshun uprawiała seks z inną osobom. Oczko

Spotykała różnych mężczyzn i leciała dalej, aż do czasu gdy spotkała na swojej drodze jednego i zwyczajnie się zabujała.
Zabujała do tego stopnia, że by sie rzuciła do morza za nim lub w ogień.

I już można było się domyśleć, kim była ta osoba.
Shango.

Poza tym Shango i Oshun w kwestii zmysłowości i seksualności byli na równi, ponieważ są wręcz reprezentantami męskiej i kobiecej energii.
Oya to kompletnie inna liga, u niej to pokazuje dominacje i siłę u kobiet.

Jednak Shango nie czuł tego samego co ona. Oshun była zakochana na zabój w Shango, jednak on niekoniecznie. Leciał za innymi kobietami.
To doprowadziło do wielkiego smutku i depresji Oshun, przez co zaczęła chodzić do cmentarzy i poszła porozmawiać z Obba. (pomyliłem się wcześniej w pisowni, nie jedno b tylko dwa :D )

Obba poradziła Oshun tak, by zatrzymała Shango w miejscu, a mianowicie by zamknęła swoje nogi przed nim.
Dobra, a bardziej dosłownie to.
Jeśli nie jesteś z nim w związku, nie uprawiaj z nim seksu. Przestań lecieć do innych mężczyzn robić z nimi inne rzeczy.

Więc Oshun, poczuła się zawstydzona, poczuła to tak jakby ona ją zwaliła za jej zmysłowość i seksualność jaką posiadała.
Jednak to nie wszystko, nie tylko poczuła że Obba ją rózga za jej seksualność, to dodatkowo była ona jeszcze w ciąży, a nie wiedziała kim jest ojciec. (za dużo mężczyzn za wiele opcji)

By odejść od wszystkich i w spokoju zająć się dzieckiem, poszła do księżyca. (tutaj się pojawia element dlaczego w niektórych kawałkach może być brana za bycie boginią księżyca)

I gdy była na księżycu, urodziła tam Eshu. (Legba jakby ktoś nie widział)

Po tym czasie gdy urodziła Eshu, będąc na księżycu zauważyła, że świat jest w chaosie. Jak już pisałem wcześniej, Oshun uspokajała mężczyzn i ludzi ogółem, a odchodząc by urodzić swoje dziecko, ludzie na powrót dostali nerwy i stres, powodując gniew i wściekłość w ludziach.

Wróciła do swojej roli jaką miała wcześniej i zaczęła mieć więcej dzieci, a następnie oddawała je Yemaja do opieki.
Potem zorientowała sie i poczuła, że powinna zajmować się swoimi dziećmi i poprosiła Yemaja, aby ta ją nauczyła, by być dobrą matką dla swoich dzieci i jak się nimi zajmować.

Gdy Oshun przyszła do Yemaja i chciała wziąć z powrotem swoje dzieci, Yemaja nie zgodziła się z powodu sytuacji w jakiej siedziała Oshun z tymi wszystkimi mężczyznami.
Oshun się zasmuciła przez to i odeszła w inne miejsce tym razem. Była już na księżycu i nie chciała tam ponownie wracać, więc wybrała się teraz na słońce, a wiadomo, że słońce jest bardzo gorące. (w różnym tego słowa znaczeniu)

Przed jej początkiem podróży, zanim nawet się zbliżyła do słońca. Została poparzona.
Jej włosy się spaliły, jej skóra się sparzyła, miała rany, ogółem koszmar dla takiej kobiety jak ona.
Nie była już tą samą Oshun, którą ludzie pamiętali i kochali.
Próbowała przywrócić swoją urodę i piękno poprzez makijaż, też stąd wyszło jak przyszła wiedza o makijażu dla ludzi itd.

Też Oshun stała się powiązana z pawiami.
I też według tego pawie nie mogą latać teraz, przez to, że gdy Oshun poszła do słońca i została zraniona, więc aby ochronić pawie przestały latać, by też nie zostały zranione przez zbliżenie się do słońca.

Ciekawy fakt, można mieć bardzo miły i ciekawy kontakt z energią Oshun, gdy da się miód na swoje usta podczas wykonywania rytów i różnych innych rzeczy.

Tak więc Oshun jest powiązana z rzekami i słodkimi wodami, z miodem i pszczołami, które je tworzą.
Z pawiami i ich piórami oraz także Oshun nosi miano Królową uroków, ponieważ naturalnie ona rzucała na inne osoby swój urok.(w tym przypadku osobisty Oczko )
Kolory złoty i żółty, jak słońce itd., są jej kolorami.

Oczywiście reprezentuje ona miłość, piękno, seks, seksualność i zmysłowość.

I to było na tyle, pewnie niektóre kawałki powtórzyłem, jakie się pojawiły w drugim poście o Oshun, ale mimo to, wyklarowały się rzeczy odnośnie tej Orisha.
Mam nadzieje, że się podobało i jakby coś było niezrozumiałe, śmiało można pisać i postaram się wytłumaczyć.
20-08-2020, 17:00
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB