Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy mam zaburzenia obsesyjno - kompulsywne?
Autor Wiadomość
Zefir Offline
Użytkownik

Liczba postów: 26
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Czy mam zaburzenia obsesyjno - kompulsywne?
Hej,

Mam je od iluś lat - chyba od 2008 roku (pamiętam, ktoś mnie kiedyś straszył i wtedy musiałem poprawić pluszaka z myślą, że "nie dorwą nas" - byłem wtedy młody i tak zaczynała się u mnie nerwica)
polega na tym, że kiedy chce coś zrobić (np. coś zjeść, wziąć butelkę wody, coś kupić, włączyć komputer itp.) mam wtedy myśl typu "stanie się to" (i obawa - najczęściej problemu, który mam w danej chwili).
np., chce wziąć butelkę wody - i myśl "nie bo sprzedasz duszę diabłu i jak nie teraz to kiedyś". Jeśli np. ignoruję tę myśl to czasami czuję jakby świat mi podpowiadał, żeby nie brać tej butelki (przyciągam informacje (?))
może przykładowo:
chce wziąć wodę - jest myśl "schlejesz się" i myslę sobie, że mam to w d. i wtedy spojrzę gdzieś - widzę butelki
np. włączę telewizor - mówią o np., pijakach
wtedy odkładam wodę z powrotem.

Co ciekawe - czasami słuszne są te myśli - tak jakby podświadomość coś podpowiadała.
np. dzisiaj - rodzice chcieli pojechać do kfc, ja nie chciałem i miałem akurat te odczucia tego typu kiedy pomyślałem, że poproszę by coś wzieli. Za chwilę ojciec chciał żeby pojechać z nimi aby pomóc obsłużyć kiosk. Wtedy zrozumiałem co te odczucia miały na myśli.

Czy to podświadomość? Czy ZOK? Nie leczyłem się na to - dostałem do tyłka leki, drugi lekarz przepisał mi to samo.
A kiedyś miałem te myśli naprawdę chore.

Dzisiaj te myśli dotyczą demonów (czytałem demonologię i się przestraszyłem).
26-08-2020, 18:10
Znajdź Posty Reply
DzikaWierzba Offline
Bez imienia

Liczba postów: 7
Reputacja: 1
Podziękowania: 29
Podziękowano 7 razy w 5 postach
RE: Czy mam zaburzenia obsesyjno - kompulsywne?
Z własnego doświadczenia Ci powiem.
Jako dzieciak też miałam zaburzenia. Strasznie utrudniały mi życie, ale nikomu dorosłemu nigdy nie powiedziałam, bo się wstydziłam. Trwało to kilka dobrych lat, czasem do tej pory tak mam, że czuję przymus powtorzenia prostej czynności, ale generalnie pojawia się rzadko i nauczyłam się z tym walczyć. Myśl się pojawia, a ja ją od razu odpycham i robię swoje.

Wyglądało to bardzo podobnie, jak u Ciebie. Nie wygląda to dla mnie na coś nadzwyczajnego. Zwykłe zaburzenie. Na Twoim miejscu wybrałabym się do porządnego lekarza i pobrała trochę leków, nawet jeśli będziesz musiał się przemęczyć. Może do terapeuty. Możesz też sam walczyć, ale wiem, jak ciężko jest samemu sobie z tym poradzić. To jak uciszenie swojego wewnętrznego dziecka pełnego obaw i lęków. Można to porównać do początków medytacji, kiedy próbujesz oczyścić umysł, a myśli napierają z każdej strony. Możesz czuć zirytowanie, że nie możesz ich odepchnąć, ale z czasem jest lepiej.

Jeśli to nie pomoże, to wtedy szukaj "nadzwyczajnej" przyczyny.
Jeśli jesteś praktykujący, to dodam, że gdzieś na forum jest wątek o rzekomo opętanym bracie. Nie znajdę go teraz. Ktoś wypowiadał się na ten temat, że praktyka magiczna może wyciągać zaburzenia psychiczne jeszcze bardziej na zewnątrz. Według mnie, jeśli praktykujesz, a to się nasila, to poszłabym z tym do lekarza, żeby móc w spokoju sobie poradzić.

Oczywiście, to są tylko moje przemyślenia poparte osobistymi przeżyciami. Może znajdzie się ktoś, kto bardziej się na tym zna i leczył ZOK.
26-08-2020, 18:33
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Zefir , Nikodem

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB