Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiedza huny, ćwiczenia z energią, ceremonia haipule.
Autor Wiadomość
filips. Offline
Co ja robie tu

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 8
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Wiedza huny, ćwiczenia z energią, ceremonia haipule.
Aloha – cześć, do widzenia, miłość.
Przedstawiam oto cenną wiedzę kahunów z Hawajów (tak myślę że cenna [Obrazek: sleepy.gif])

Hu: męskie siły chaosu, ruchu i zmiany
Na: żeńskie siły bezruchu, ładu i formy.

Haipule: HA – błogosławieństwo energii

I – błogosławieństwo słów

PU – błogosławieństwo obrazów
LE – błogosławieństwo działania
Jest to rytuał do generowania pozytywnych zmian.

Na początek ćwiczenie Akua lani, czyli harmonizowanie ciała z umysłem (ku i lono):
Pierwszy oddech: Koncentruj się na tym, jak powietrze wpływa i wypływa przez nos.
Drugi oddech: Świadomie dostrzegaj przy tym ruchy klatki piersiowej i brzucha. 
Trzeci oddech: Poszerz również swoją koncentrację, aby postrzegać także bicie serca lub puls. 
Czwarty oddech: Uświadom sobie w tym momencie całe swoje ciało. 
Piąty oddech: Powiedz w czasie wydechu: „Jestem otwarty na doświadczenie mojego Wyższego Ja, Akua lani w środku mojej osobowości”. 
Szósty oddech: Powiedz w czasie wydechu: „Jestem gotowy na odebranie wyższych poznań i jasnych myśli dotyczących sensu mojego życia”. 

Drugi krok, podnoszenie poziomu energii, zwany Pikopiko
Usiądź ze skrzyżowanymi nogami lub na krześle. Uświadom sobie swój oddech, bicie serca i całą fizyczną egzystencję... Wdychając powoli i świadomie powietrze przez nos, skoncentruj swoją uwagę na szczycie głowy (piko po'o) i pobieraj energię ki z ogólnego pola aka, które cię otacza, i gromadź ją w swoim osobistym systemie energetycznym (ku). Podczas świadomego wykonywania wydechu przez nos przesuń swoją świadomość na dół, do centrum leżącego poniżej pępka (piko waena) i zmagazynuj energię ki głęboko we wnętrzu tego rejonu ciała Ku. Kontynuuj ten sposób oddychania, przy czym podczas wdechu koncentruj uwagę na szczycie głowy, natomiast w czasie wydechu na punkcie położonym poniżej pępka. Jeżeli chcesz, przy każdym wydechu możesz powtarzać następujące zdanie: „Gromadzę dodatkową manę”. Szybko zauważysz, że jest to bardzo przyjemne doświadczenie! Kluczem do sukcesu jest świadomość całego swojego ciała w danej chwili, podczas całego ćwiczenia oddechowego. 34 Jeśli stracisz tę świadomość, powinieneś powrócić do początku i zacząć od pierwszego kroku, przywrócić integrację Ku i Lono, po czym ponownie przejść do pikopiko.

Oddychanie pikopiko połączone z afirmacją, powiedz sobie w czasie wdechu: „Pobieram kreatywną energię” lub inne podobne zdanie. Natomiast w czasie wydechu możesz posłużyć się afirmacją typu: „Gromadzę kreatywną energię”. w czasie następnych tygodni przekonasz się, że powtarzanie tego typu afirmacji zadziwiająco silnie wspiera gromadzenie many

Czwarty krok haipule: wykorzystanie mocy sugestii:
Możemy wypromieniować tylko taki zamiar, w realizację którego wierzymy. Nasze podstawowe przekonania stwarzają granice temu, co chcemy osiągnąć w procesie haipule
Słowne wyrażenie zamiaru: Powróć do stanu ha! postrzegania całego ciała, wykonaj kilka ćwiczeń oddechowych pikopiko, po czym łagodnie skieruj uwagę na swój zamiar. Przy każdym wydechu wypowiadaj jego treść: Chcę, aby zdarzyło się to i to. w czasie każdego wdechu podnoś poziom energii w organizmie i przy każdym wydechu pozwól, aby nowy strumień energii wzmacniał deklarację zamiaru... 
Wizualizacja: Następnie wyobraź sobie to, co powinno zdarzyć się w twoim życiu, jako materialny wyraz twojego życzenia... Wizja ta powinna być tak realistyczna, jak to tylko możliwe, jednak nie ograniczaj wyniku zbytnią ilością szczegółów. Wzbogać swoje wyobrażenie za pomocą doznań zmysłowych, takich jak dotyk, zapach, dźwięk, smak... 
Uczucia i emocje: W czasie gdy wyobrażasz sobie życzenie, powinieneś również odebrać pozytywne uczucia, które pojawią się wraz z urzeczywistnieniem się życzenia. Odbieraj te uczucia w czasie oddychania. Pozwól także na pojawienie się naturalnego strumienia oczarowania, który będzie towarzyszył twemu marzeniu... 
Energetyzowanie Ku: Wyobraź sobie, jak ożywiona, kreatywna nadwyżka energii, którą zgromadziłeś w organizmie, zaczyna wypływać na zewnątrz, aby wypromieniować w otoczenie twój zamiar i prosić o pomoc przy urzeczywistnianiu twojej wizji.

Na koniec  trzeba dodać że po ceremonii pasuje działać w kierunku spełnienia intencji lub zamiaru ,jaki  wybraliśmy .
Działanie na poziomie materialnym, ochocza praca w jakimś celu to najpewniejsze sposoby na doprowadzenie do rezonansu głębokich poziomów świadomości z naszymi zamiarami. 
W skrócie :  działać, praktykować, angażować się, robić, rozwijać, produkować, stwarzać

zapraszam do komentowania Oczko

źródło: książka pt. Nauka Huny. autor: Kala Kos , John Selby
Wiedza, potęgi klucz. Pomysł
06-09-2020, 12:59
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nilvan , Nikodem , tupajda
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 270
Reputacja: 9
Podziękowania: 183
Podziękowano 111 razy w 76 postach
RE: Wiedza huny, ćwiczenia z energią, ceremonia haipule.
Dodam od siebie, że Huna używa oddechu jako podstawowego sposobu działania na energii. W zasadzie każda magiczna czynność w Hunie wymaga serii powolnych i świadomych oddechów, dzięki którym gromadzi się i aktywuje energię.
--
Wystarczy być sobą.
08-09-2020, 11:01
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB