Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nordyckie uziemienie
Autor Wiadomość
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #1
Nordyckie uziemienie
Bardzo wiele osób ma momenty, w których nasze emocje sięgają zenitu, a nasze natarczywe myśli nie dają nam możliwości skoncentrowania na danej czynności.

Uziemienie jest jedną z technik, którą powinna poznać i umieć wykorzystać, każda osoba. Nie ważne czy praktykuje czy nie, wspomoże to osobę w odnalezieniu równowagi i stabilności.
Ta technika dodatkowo także uspokaja energię osoby co bardzo wspomaga praktykanta, gdyż dzięki temu energia może być o wiele lepiej ukierunkowywana i wzmacnia pracę z nią powiązaną.

Wykonywanie uziemienia tyczy się głównie wykonywanie czynności, które nas uziemiają i łączą z ziemią, dzięki temu procesu nasza energia jest zachowana wewnątrz nas i płynie, jednak zachowuje się w stanie "uśpienia" oraz przepływają przez nasze ciało energie ziemi, utrzymując nas uziemionymi.

W przeciwieństwie do większości ludzi, którzy żyją miastach bez większego kontaktu z naturą(wszyscy są połączeni z ziemią i jej energią, ale w miastach(nie dla każdego) jest znacznie ciężej móc wejść w lepszy kontakt z naturą), każda żywa istota na naszej planecie jest połączona z ziemią i jej energiami.

W bardziej uprzemysłowionych i rozbudowanych miastach, rzadko znajdzie się osobę która by szła na boso na spacer albo też w niektórych miastach ciężko jest znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, w których można byłoby wejść w kontakt z ziemią.

Ludy plemion Sami bardzo często chodzili boso lub w skórzanych butach, które według ich wierzeń ciągle utrzymywali ich w kontakcie z ziemią i jej energiami.
Niektóre osoby dalej uznają te twierdzenia i korzystają z takiej opcji bycia w kontakcie z ziemią.

Przechodząc do technik uziemienia, każdy ma swoje własne, które działają dla nich najlepiej, więc nie trzeba bazować tylko na tych jakie będą tutaj podane.

Pierwszą z nich jest po prostu chodzenie na boso po ziemi, po trawie, na łonie natury, wczuwając się w ten bliski kontakt i dotyk ziemi. Poprzez same takie chodzenie łączymy się naturalnie z ziemią i potrafi to uspokoić energię.
Niektórzy dodatkowo trochę przysypują swoje stopy aby doznać bardziej dogłębnego uczucia więzi.

Kolejną techniką jest wizualizacja korzeni.
Można ją połączyć z techniką wyżej. Usiądźcie wygodnie na ziemi lub się na niej połóżcie lub zwyczajnie lekko zanurzcie swoje stopy w ziemi.
Wizualizujcie jak z waszych nóg wychodzą korzenie, głęboko idąc w ziemię, wyobraźcie sobie że wasza pobudzona energia idzie przez wasze korzenie do ziemi łącząc się z nią i uspokajając waszą energię.

Jeszcze inną techniką jest wchodzenie w kontakt poprzez dane zmysły, przez co możemy odłączyć się od swoich myśli i skupić na tu i teraz.
Nic poza tobą, twoim otoczeniem i połączeniem pomiędzy wami, nie istnieje.
Za pomocą wzroku, możecie obserwować wasze otoczenie i podziwiać go w tym momencie, będąc świadom gdzie sie znajduje.
Za pomocą węchu, czuć zapach ziemi, trawy, drzew, roślin, kwiatów i całego twojego otoczenia, łącząc ciebie z otoczeniem.
Za pomocą dotyku, wchodzić w kontakt z ziemią, przejść ręką przez ziemię, trawę, czuć wiatr na sobie lub wchodzić w bliski kontakt z wodą z naturalnego źródła itd.
Za pomocą słuchu, zamknijcie oczy i wsłuchujcie siebie w wasze otoczenie, w śpiewające ptaki, dźwięk wiatru, szeleszczących liści, deszczu.

Jest także technika, którą wykorzystują bardziej przygotowane na to osoby i inni nordyccy praktykanci, a jest nią mianowicie wchodzenie w kontakt z mrozem i chłodem.
Tak samo jak w przykładzie z wykorzystaniem zmysłu dotyku, wejdźcie i odczuwajcie bliski kontakt z lodem i zimnem. Niech przejdzie przez was i otuli was ta chłodna aura i to także wspomoże was w dokładny sposób odczucie tu i teraz, odczucie swojego ciała i wszechbędącego wokół was chłodu, jednak zróbcie to właściwie.
Nie wystawiajcie się na zbyt duży i gwałtowny kontakt z zimnem, bo to może odbić się na waszym zdrowiu.


Jest mnóstwo technik uziemiających, które mogą wam pomóc powrócić do równowagi i uspokoić nerwy, wasze emocje i energię.
Te powyżej to tylko przykłady, więc możecie znaleźć o wiele więcej technik, jednak one także są bardzo efektywnie działające.

Tak czy owak życzę spokojnego uziemiania się oraz złączenia się z ziemią i naturą, bo pomimo że potrafimy się odłączyć od natury żyjąc w miastach, to i tak żyjemy razem z naturą i innymi mieszkańcami tej ziemi, nie zapominajcie o tym. Nie jesteśmy tutaj sami.
08-09-2020, 15:06
Znajdź Posty Reply
Filips. Offline
W lesie

Liczba postów: 9
Dołączył: May 2020
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Nordyckie uziemienie
Jest również patent na uziemienie fizyczne w domu, używając kabelka który można wyprowadzić poza dom i zakopać w ziemi, lub podłączyć się pod uziemienie w instalacji elektrycznej (jeśli zajmie się tym elektryk Uśmiech
„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” - Zig Ziglar
12-09-2020, 22:32
Znajdź Posty Reply
Duktus Offline
Wyznawca Prawdy

Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2020
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Nordyckie uziemienie
Witam. 


A dziękuję. Uziemię sobie z tą przyjemną myślą Twojego życzenia. 

Wygląda na to, że Ziemia to dużo więcej niż ziemia. Posiada również zdolność przetwarzania, inaczej, rozkładania energii na części pierwsze. Jednakże, nie zawsze. Na cmentarzu, ziemia cmentarna przesiąka jest energią rozkładu. Heh, wygląda na to, że nie tylko ludzie produkujący zanieczyszczenia zanieczyszczają ziemię - magowie również xD Ale. Jedno z drugim ma mało wspólnego. Bo oddajemy energię, a ziemia przetwarza sygnaturę naszych emocji na tą naturalną (po prostu na cmentarzach jest zbyt wielka kumulacja rozkładania ciał). 

Tak więc uziemienie świetne. Autor zna się na rzeczy, bo praktykuje. 
Dziękuję za technikę. (wszyscy powinni, no ale xD) 


Duktus.
By wiedzieć trzeba przeżyć. Dopiero wtedy będzie jasne jak to zrobić.
13-09-2020, 00:15
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB