Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jinn, rodzaje i co nieco o potężnych bytach wielkiej Arabii
Autor Wiadomość
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 141
Reputacja: 15
Podziękowania: 121
Podziękowano 106 razy w 53 postach
Jinn, rodzaje i co nieco o potężnych bytach wielkiej Arabii
Dzisiejsza arabska kultura jest bardzo przesycona tematem religii, wiary i samego Allaha, pewnie można było przypuścić, że przed początkiem Islamu kultura Arabii była słabo rozwinięta lub nie mieli zainteresowania kulturą.
Skupiając się bardziej na przetrwaniu w surowych warunkach pustyń, palącego słońca i rzadkich oaz z roślinnością oraz wodą.

Prawdą jest, że kultura dawnej Arabii była bardzo rozwinięta, będąc w zgodzie z Jinnami ognistymi duchami, którzy żyli przy ludziach.

Sama nazwa Jinn wywodzi się z pojęcia Jen, co oznacza ukryte oraz prawdopodobnie Majnoon, co oznacza "szalony" w odniesieniu do jednego z rodzai Jinnów.

Niestety kultura przed Islamem została zniszczona lub pochłonięta przez nową religię i zmodyfikowana prowadząc do zdemonizowania postaci Jinnów i okrzyknięcia ich "złymi bytami i demonami".

Jinny są istotami, które zostały zrodzone z bezdymnego ognia, czyli bardzo podobnego w rozumieniu do promiennego/elektrycznego ognia.
Przez co ich obecność prowadzi do migania świateł i oddziaływań elektromagnetycznych typu ruszające się przedmioty itd.
(Nie oznacza to, że każdy przypadek gdzie światło zaczyna mrugać lub coś się przewróci, jest sygnałem obecności Jinna)
Nasze ciała też są elektryczne, jednak mamy nasze fizyczne ciało, które uziemiają i hamuje takie działania.

Jinny mają swoje własne życia, rodziny, potrzeby jedzenia i pragnienia oraz snu.
Mają swoją własną wolę, przez co potrafią być zarówno dobre jak i złe, tak samo jak my.

Jest bardzo wiele typów Jinnów, jednak nawet w tych kategoriach, każdy z osobna jest indywidualnym bytem, więc trzeba wpierw poznać i zrozumieć Jinna, by powiedzieć, jaki on lub ona jest.

W większości przypadków potrafią są triksterami i być złośliwe, wykonają bardzo wiele w celu nie zostania spętanym lub też unikania bycia zauważonym.

Nie da się omówić konkretnego wyglądu Jinnów z powodu ich zdolności zmienienia swojego wyglądu, na ogół jest omawiane przykłady przemieniania się w zwierzęta, obłoku, czy także przyjmowania formę kuli w płomieniach, a nawet wyglądu ludzkiego.

Według mitologicznych założeń Jinny nie lubią żelaza i trzymają się od niego z daleka.

W tym poście omówię cztery rodzaje Jinnów.

-Khodam
-Marid
-Ifryty/Afarity
-Shayateen

Khodam
---------

Khodam są to Jinny, które można nazwać "serwitorami i przewodnikami". Nie mają praktycznie żadnego złośliwego nastawienia co do ludzi, wręcz przeciwnie, są o wiele bardziej pozytywnie nastawieni niż reszta rodzai Jinnów.
Pomagając osobom pracującym z nimi i wspomagając życie osoby.

Przykład Jinna khodam można porównać do Dżina z "Tysiąca i jednej nocy".

Jednak pomimo tych pozytywów, jakie posiadają tego typu Jinny negatywem jest to, że potrafią być okazyjne "antagonistyczne", z powodu tego, że są to ogniste byty ich natura jest także jak ogień, wybuchowe oraz łatwe do zdenerwowania.
Trzeba wpierw je poznać i starać się znaleźć, jak najwięcej informacji zanim ktokolwiek, by chciał działać z nimi.

Marid
-------

Marid są to Jinny o zdecydowanie wyższej randze, można określić ich podobnie jak w "stanowiskach militarnych oraz wyższej klasy" takie jak, generałowie, porucznicy, hrabiowie, diukowie itp.
Jinny Marid według określeń są zdecydowanie potężne i bardzo wpływowe, jednak dosyć spora ilość Jinnów tego typu nie przepada za ludzmi, mają swoje własne życie i zajęcia. :D
Mimo to znajdują się praktykanci, którzy pracują razem z Marid i są na pozytywnych relacjach.

Warto też wspomnieć, że Jinny Marid nie potrzebują brać energii od ludzi mając swój osobisty "aspekt boskości", przez co nie muszą polegać na ludziach.

W przeciwieństwie do negatywnych bytów i pasożytów astralnych czy Jinnów typu Shayateen, którzy biorą energię od ludzi, takich jak strach, obsesja czy przemoc itp.

Ifryty/Afarity
--------------
Ifryty lub jak są też inaczej nazywani, Afarity obydwie nazwy można tłumaczyć "z ognia". Co do tego rodzaju Jinnów uosabiają tą ognistą naturę, w wielu przypadkach obrazują się w płomieniach i lub w ich towarzystwie.

Jinny tego rodzaju pomimo, że nie są jak Shayateen nie są pozytywnie nastawione, gdy potrafią być bardzo antagonistyczne, zarówno w mitologicznych przesłaniach jak i z relacji innych praktykantów.
Jednak na ogół nie poleca się z nimi pracować, chyba że osoba jest bardzo oddana swojej praktyce.

Shayateen
------------

Shayateen i ich nazwa właśnie oznacza "diabły" lub "złe duchy" najbardziej znane, omylnie właśnie od nich ludzie uważają, że Jinny to właśnie te "złe byty i diabły".

Główne elementy takie jak wielkie nieszczęścia, opętania, spore choroby czy także wprowadzenia niezgody oraz chaosu w życie osób jest ściśle powiązane z tym typem Jinnów.
Można rzec, że jest to ich praca, mimo to, są to istoty, które także posiadają wolną wolę, przez co mogą nie chcieć lub chcieć powodować u osoby szkody tego rodzaju.

Jest bardzo silna wiara co do tego rodzaju bytów w praktycznie, każdym zakątku świata i jest mówione, że tego rodzaju Jinny znajdują się właśnie wszędzie na świecie.

Choć tak naprawdę w teologii islamskiej i ogólnie muzułmańskiej jest traktowane, że każde bóstwo poza Allahem czy jakiekolwiek byty, do których zwracano się o pomoc to Jinny lub jeśli jest mowa o takim rozróżnieniu, jaki podałem tutaj z czterema rodzajami to mówią o innych bóstwach itp., jako Shayateen Jinny.

Odnośnie tego typu Jinnów jest wielokrotnie mówione, im bardziej się im boisz i dajesz im więcej strachu wobec nich tym bardziej to lubią i tym więcej kontroli biorą nad osobą.

Jest wiele sposobów ochronnych na tego rodzaju Jinny, ale najważniejsze jest by dbać o swoją personalną przestrzeń i aurę. Tyczy się to nie tylko ochrony przed działaniami Jinnów, ale także ogólnie dbania o siebie i swój dobrobyt.

Jest także przykład spotkania Jordańskich żołnierzy z Shayateen Jinnami w dolinie Baten el Ghoul, omawiane w książce "Psychic Warrior" jednego z tych żołnierzy, który także doświadczył spotkania z Jinnami, zaraz po zostaniu przypadkowo postrzelonym w hełm zostawiając przy tym sporego guza.

Cytując:
"Gdzieś w nocy zacząłem widzieć surrealistyczne światło na zewnątrz namiotu. To było, jak światło zaćmionego słońca i nie dochodziło z żadnego źródła. Wypełniło nocne niebo. Cały Baten el Ghoul i wzgórza za nim skąpane były w dziwnym niebieskawo-szarym świetle; Podszedłem do krawędzi urwiska i spojrzałem w dolinę. Ciemne postacie poruszały się bez wysiłku po ziemi, jak zjawy. Wylewały się ze skał w różnych stosach i kształtach i poruszały się po skupisku namiotów.

Słyszałem stłumione okrzyki z jordańskiego obozowiska i przez chwilę myślałem, że napadają nas złodzieje lub Izraelczycy. Spanikowany, ruszyłem do pomocy. Zderzając się z jedną z postaci, odruchowo zamknąłem oczy, tyle że się nie zderzyłem. Przeszedłem przez to. Odwracając się, patrzyłem, jak postać znika za krawędzią urwiska. "
Po tym zdarzeniu guz zniknął z głowy żołnierza.

I to koniec postu o Jinnach.

Mam nadzieje, że się podobało i jeśli jest ktoś, kto chciałby się udzielić lub bardziej omówić kwestie Jinnów to proszę śmiało pisać, ponieważ jest to bardzo specyficzny i obszerny temat, choć źródeł jest mało z których można czerpać.
Jeśli coś jest nie tak i zauważacie błędy w treści to piszcie i zmienię.
15-11-2020, 04:44
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: DzikaWierzba

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB