Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara, intencja i magiczny świat
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 4,760
Reputacja: 86
Podziękowania: 327
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Wiara, intencja i magiczny świat
Niestety większość wciąż boryka się z tym samym problemem... brakiem wiaty w siebie i swoje możliwości.
Wybierzmy się więc w podróż do naszego dzieciństwa! Tam zobaczymy dużo magii!

Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czarnoksiężnik z krainy Oz, Alicja w Krainie Czarów, Piękna i Bestia, Piotruś Pan. Dla większości z nas w tych opowieściach po raz pierwszy odkryliśmy zaklęcia i mikstury, czarodziejów i czarownice oraz nieustanną walkę dobra ze złem. Bajki pokazały nam świat pełen magii, w którym martwe przedmioty, takie jak lustra, kamienie szlachetne i diamenty, mogą mieć specjalne moce, zwierzęta mogą mówić, rośliny mogą myśleć, a przy odrobinie złotego pyłu dzieci mogą latać.

A potem, podobnie jak Hak z Piotrusia Pana, dorastaliśmy i zapomnieliśmy o magii. Nasze życie stało się trochę mniej bogate, a nasze fantazje zaczęły się kurczyć, gdy zanurzaliśmy się w kosmicznych szczegółach naszego codziennego życia. Teraz odzyskujemy część tej wczesnej magii poprzez książki i filmy, takie jak Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni czy Harry Potter.

Wiara jest rdzeniem każdego zaklęcia. Bez niego masz tylko słowa i gesty, światło i kurz, nic poza fanfarami - jak Czarnoksiężnik z Oz, którego Dorotka i jej towarzysze okazali się zwykłym człowiekiem. Ale co dokładnie oznacza termin wiara? Wróć do Oz. Lew szukał odwagi, ponieważ wierzył, że jest tchórzem. Ta wiara rządziła jego życiem, dopóki mag nie wskazał, jak bardzo był odważny. Lew stwierdził, że od początku ma wszystko, czego potrzebował. Przeszkodą było przekonanie, że brakuje mu odwagi.

Więc wierz! Zobacz swój cel i skoncentruj się. Zrozum, że jesteś częścią wszechświata, a nie czymś indywidualnym! Miej dobre i jasne intencje! Praktykuj magię i zmieniaj świat, zmieniając siebie!
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
29-12-2020, 17:30
Znajdź Posty Reply
Merida Offline
Waleczna!

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Podziękowania: 4
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Podziękowano 2 razy w 2 postach
RE: Wiara, intencja i magiczny świat
Poczułam się jakbyś mówiła prosto do mnie.. .
Odebrałam to tak jakoś osobiście i chyba potrzebowałam to usłyszeć /przeczytać.
Dziękuję <3
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2020, 17:57 {2} przez Merida.)
29-12-2020, 17:55
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 4,760
Reputacja: 86
Podziękowania: 327
Bo napisałam ten post między innymi z myślą o Tobie. xD
Tyle z was do mnie pisze na PW i prawie każdy z was ma ten sam problem. Także zdecydowałam, że zaczynam nowy projekt. To dopiero początek.

Zaczęłam od usunięcia kilku swoich marnych postów w tym dziale i powoli na ich miejsce będą się pojawiać wersje dużo lepszej jakości.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
29-12-2020, 18:01
Znajdź Posty Reply
Aqeen Offline
Aqua Warrior

Liczba postów: 51
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Ave Satan!

Wszystkie stroje, świece, bransolety i inne rekwizyty mogą posłużyć temu, aby zwiększyć wiarę w siebie.
Mądre słowa, trzeba być przekonanym o sukcesie w działaniu.
Rozkazuje Ci, życz sobie wszystkiego dobrego. ...
30-12-2020, 19:29
Znajdź Posty Reply
Ziemka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 12
Podziękowania: 2
Ostatnio miałam problem z wiarą, ale jest już lepiej. Uśmiech Pojawiły się też sny.
30-12-2020, 20:45
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 219
Reputacja: 9
Podziękowania: 1
Podziękowano 6 razy w 6 postach
Podziękowano 6 razy w 6 postach
Czy wyrośliśmy z magii? Raczej w nasz umysł został wtłoczony opis świata, w którym jedyną magią są rozwiązania techniczne.

@Aqeen
Świece i pochodne są po to, żeby "oszukać własny umysł" i wyjść z ograniczeń jakie świat wokół nam wcisnął w głowę.

Możemy wszystko w co uwierzymy, że jest możliwe.
--
Wystarczy być sobą.
03-01-2021, 19:30
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB