Mitologia Galijska
Autor Wiadomość
Bunnicula Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Mitologia Galijska
Witam. Pilnie potrzebowałbym pomocy, ponieważ o ile mitologie germańskie, celtyckie, czy nawet słowiańskie są łatwo dostępne o tyle znalezienie czegoś o mitologii galijskiej stanowi ogromne wyzwanie. Szukałem już treści po polsku, francusku, angielsku i praktycznie nic nie znalazłem.

Czy może ktoś z was orientuje się w tym systemie wierzeń?

Mógłby mi coś o nim opowiedzieć albo przesłać jakieś źródła?

Umieszczam to w dziale  ,,Nasza Twórczość", ponieważ informacje zdobyte tutaj wykorzystam do napisania pracy. Jeśli źle go umieściłem (Co swoją drogą wydaje mi się bardzo prawdopodobne) to prosiłbym o nie usuwanie go, tylko przeniesienie na właściwe miejsce. Z góry przepraszam za problem i dziękuje za pomoc. Wywracanie oczami

,,Jak większość artystów, ja dostrzegam piękno w grotesce" - Lee Alexander McQueen
17-02-2021, 16:16
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 4,768
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Podziękowano 193 razy w 334 postach
RE: Mitologia Galijska
Hej, musisz szukać pod Druidyzmem. Uśmiech
Galowie mieli druidów, którzy robili rytuały itp. Ale oni bardzo strzegli swoją wiedzę magiczną, przekazywana była ustnie i bardzo pilnowana. Wiec druidzi Ci prawdziwi wyginęli i wiedza o Magii Galijskiej tzn druidyzm przepadł.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
17-02-2021, 19:24
Znajdź Posty Reply
Bunnicula Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
RE: Mitologia Galijska
Ok dzięki wielkie. Przeszukam tamten wątek 🙂

,,Jak większość artystów, ja dostrzegam piękno w grotesce" - Lee Alexander McQueen
17-02-2021, 20:49
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB