Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spis praw i zasad magicznych
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,029
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
Spis praw i zasad magicznych
Prawo Przyczyny i Skutku
Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. Nic się nie dzieje bez powodu, np. jeśli dzisiaj kopnę psa to jutro może mnie pobić bandyta, jeśli dziś otarłam łzy płaczącemu dziecku to jutro ktoś otrze łzy mi.
(z tym jutro to nie dosłownie).

Prawo Czci i Szacunku wobec Całej Natury
Jesteśmy częścią przyrody, stanowimy jedno jej ogniwo i bez niej nie moglibyśmy istnieć.
Szanuj ją bo od niej napływają do Ciebie siły, energia, moc i wsparcie. Okazuj jej wdzięczność i troszcz się o nią, zasadź drzewo, uprawiaj kwiaty, chroń zwierzęta i nie pozwól na zanieczyszczenie naszej planety.

Prawo Istnienia Siły Wyższej
Czy w to wierzysz czy nie, jest we Wszechświecie Boska Moc, która dała pierwszy impuls do jego zaistnienia. Nieważne jak Ty tą moc nazywasz (Budda, Shiwaya, Jezus itp.), ważne byś umiał odczuć jej istnienie i skład należyty hołd czy to w ramach dowolnej religii, czy we własnych praktykach wdzięczności, miłości i szacunku.

Prawo Jednoczące Siły Widzialne i Niewidzialne
Wszystko co istnieje we Wszechświecie jest jedną wielką całością, mikrokosmosem który znajduje odbicie w najmniejszej cząsteczce w mikrokosmosie. To prawo jest wyryte na szmaragdowej tablicy przez Hermesa: Tak na górze, tak i na dole.

Prawo Potrójnego Oddziałowywania
Wszystko co zrobisz, wróci do Ciebie potrójnie, tak dobro jak i zło. Z tego względu każdy Twój czyn, każda myśl powinna być poddana naszej kontroli.

Prawo Powszechnej Obfitości

W przyrodzie jest pod dostatkiem wszystkiego, co jest potrzebne istotom żywym. Nie trzeba się bać, że czegoś zabraknie, jeśli zaufasz Naturze i pozwolisz, by się ona o Ciebie troszczyła tak, jak Ty troszczysz się o dziecko.

Prawo Powszechnego Wzrostu

Wszystko co rodzi się, musi wzrastać. Tak więc i Ty możesz liczyć na rozwój, rozszerzanie się i powiększanie. To Prawo gwarantuje sukcesy i osiągnięcia, jeśli będziesz o nim pamiętał i nie staniesz na przeszkodzie we wzroście innych istot żywych.

Prawo Przyciągania Podobieństw

Na tej zasadzie działa Magia Sympatyczna: podobne przyciąga podobne, świetnie jest to wykorzystane w Laleczce VooDoo (która tak naprawdę jest techniką Magii Sympatycznej).
Tak więc unikaj negatywnych myśli, wyobrażanie sobie kłopotów bo to przyciągniesz.

Prawo Rewanżu
Jeśli ktoś coś Ci zrobi, masz prawo się odegrać bez konsekwencji (o ile będzie to sprawiedliwe odegranie się).

Największą Potęgą w Naturze jest miłość
Chodzi tu o miłość w najszerszym i najbardziej globalnym pojęciu. Gdyby Matka Natura nas nie kochała, to by już dawno taki gatunek jak człowiek wypleniła ale nie robi tego - mimo tego, że człowiek ją niszczy, i nie szanuje. Miłość to światło, mrok zawsze ustąpi światu - on nigdy nie wygrywa.

Prawo Górowania Światła nad Ciemnością

Światło i Ciemność nie mogą być w jednym miejscu jednocześnie.
Kiedy staniesz w ciemnym pokoju i zapalisz świeczkę bądź zapałkę to mrok ustąpi miejsca światłu, dlatego ''Czarna Magia'' może zapomnieć o wygranym starciu z ''Białą Magią''.

W Naturze nic nie ginie
Może przekształcić się w inny rodzaj energii czy istnienia, ale nie przestaje istnieć w sposób ostateczny.

Zasada Pomyślności
Los chce abyśmy podążali za swoimi celami i marzeniami, tak więc dopomaga początkującym i ZAWSZE pierwsze działanie magiczne się udaje (są jednak pewne, minimalne wyjątki).
09-17-2012, 11:37
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 247
Podziękowania: 0
Podziękowano -17 razy w -17 postach
RE: Spis praw i zasad magicznych
Światło i Ciemność nie mogą być w jednym miejscu jednocześnie.
Kiedy staniesz w ciemnym pokoju i zapalisz świeczkę bądź zapałkę, to mrok ustąpi miejsca światłu, dlatego ''Czarna Magia'' może zapomnieć o wygranym starciu z ''Białą Magią''.
No dobra, tu nie ma czegoś silniejszego, bo nie ma światła bez ciemności i na odwrót, i dlatego stwierdzenie, że czarna magia nie ima się białej jest błędne. Tak samo niby mrok ustępuje światłu, a co się dzieje, jak światło przygasa? Robi się ciemniej. Czyli jedno i drugie jest tej samej siły, bo to 2 strony tego samego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-17-2014, 14:22 {2} przez Etana.)
09-19-2012, 09:44
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 76
Reputacja: 5
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Prawo Przyczyny i Skutku
Naprawdę nic nie ma przyczyny jest tylko przeznaczenie. Coś zrobisz teraz to to się odbije później na twej drodze. Jako szef nie dam komuś podwyżki, zaś później okaże się że on czymś zasłynął i stał się naszym szefem. To nie to samo co przyczyna i skutek, gdyż nie dostał awansu bo nie daliśmy mu podwyżki.

Prawo Czci i Szacunku wobec Całej Natury
To też nie prawda, człowiek wyrzekł się natury przez co nie jest już jej częścią. Nie musi oddawać jej czci ale jako magowie powinniśmy to czynić.

Prawo Istnienia Siły Wyższej
To również nie prawda nie ma siły wyższej. stworzenie tego wymiaru jak i innych tak naprawdę jest tylko dziełem natury. Procesem naturalnym, jak narodziny dziecka tak i narodzenie nowego wymiaru.

Prawo Jednoczące Siły Widzialne i Niewidzialne
Wszystko co istnieje we Wszechświecie jest jedną wielką całością, mikrokosmosem który znajduje odbicie w najmniejszej cząsteczce w makrokosmosie. To prawo jest wyryte na szmaragdowej tablicy przez Hermesa: Tak na górze, tak i na dole.

Prawo Potrójnego Oddziałowywania
Nie ma tego prawa, wszechświat dzieli się na dwie części: Natura która ciągle żyje i powtarza te same cykle bez końca by w końcu rozkwitnąć pełniom życia i rozwoju. Chaos zbiór przypadkowych zdarzeń prowadzących do innych zdarzeń. Obie siły wykluczają trój powrót.

Prawo Powszechnego Wzrostu
Nie prawda, tak na prawdę to początki są trudniejsze gdyż zdobywamy nową wiedzę i doświadczenie. Zaś później gdy się do tego przyzwyczaimy to idzie nam to łatwiej.

Największą Potęgą w Naturze jest miłość
Tutaj się nie zgodzę, Miłość jest tylko emocjom która może zostać stłumiona przez prawo Dominacji (Opisze je na koniec)

Znów kłania się prawo dominacji, Do tego mechanika działania energii.

W Naturze nic nie ginie
Również bujda, Pośmiertnie można się zreinkarnować istnieć jako duch lub całkowicie umrzeć.

Zasada Pomyślności
Los to tylko przypadkowe zdarzenia, mogą być dla nas pomyślne lub negatywne. Patrzcie że jest to również pojęcie względne np. Dwóch ludzi dąży do spełnienia marzeń obaj potrzebują awansu, może dostać tylko jeden. Czyli gdy my dostaniemy awans to los jest po naszej stronie lecz u drugiego jest negatywny. To obala prawo Pomyślności

Teraz opisze prawo którego tu zabrakło.

Prawo dominacji
Wygra zawsze siła potężniejsza, czyli gdy w mechanice oddziaływania energii, Moc światła kłóci się z mrokiem to i tak wygra siła potężniejsza. Czyli np. Mrok wygra z światłem lub na odwrót. Prostszy przykład:
Woda gasi ogień (Odcina źródło tlenu zatrzymując proces spalania), Lecz gdy wody jest za mało ta wyparuje a ogień nadal płonie (Ogień podgrzewając cząsteczki wody przyspiesza ich ruch zmniejszając oddziaływanie między cząsteczkowe i zmieniając stan skupienia wody z cieczy na gaz).
09-19-2012, 11:09
Olimpia Niedostępny
...

konidziu kiedy światło przygasa to wtedy ''biała magia przygasa'' i zauważ, że mimo iż światło jest przygaszone to nie mamy pełnej ciemności ono się odsuwa tam gdzie światło nie ma dostępu.
Chodzi mi o to że ciemność NIE MOŻE zgasić światła albo go stłumić, czy jakoś zasłonić światło jak będzie zapalone to będzie i zgasi go tylko np. wyłączenie elektroniki, zgaszenie świeczki itp.

Więc tutaj to nawet jak mrok dominuje to światło go rozprasza tylko, że w mniejszym stopniu.
Małe dzieci często boją się ciemności i proszą o zostawienie chociaż zapalonej małej lampki i co wtedy dominuje? Mała lampka czy ciemny pokój? Zdecydowanie ciemny pokój a mimo wszystko mała lampka rozprasza ciemność NA TYLE ILE MA W SOBIE ŚWIATŁA.

Rozprasza ciemność na tyle ile ma w sobie światła = biała magia wygra z czarną magią na tyle ile ma w sobie dobra...
09-19-2012, 12:42
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

To jest po części prawdą lecz tym dalej źródła światła ty mrok bardziej dominuje, gdyż po prostu światła jest więcej bliżej źródła dalej słabnie a mrok zaczyna dominować. Zaś gdy światło przygasa to w końcu zgaśnie a mrok i tak zapanuje. Światło nie dominuje pełni mroku tylko kawałek, zaś w tedy nie mówimy o pełnej dominacji. Do tego dobro i zło to pojęcie względne. Dobro nie istnieje bez zła ani zło bez dobra, gdyby nie zło nie wiadomo byłoby czym jest dobro. Zaś czarna magia np. klątwa na osobniku prześladującym kogoś, to biała magia? przecież pomaga i wspiera inną osobę. Czarna magia to nie to samo co ciemność. ja swą mocą potrafię blokować promienie światła tak by zastała ciemność w danym obszarze, wtedy mrok jest silniejszy od światła i je dominuje tak jak światło dominowało cień.
09-19-2012, 13:08
Olimpia Niedostępny
...

Im człowiek bardziej jest dobry, ma w sobie miłość, nadzieję itp. tym więcej daje światła... Jeśli się bawi w białą magię, ale tak naprawdę ma sporo zła w sobie, to ten ktosik będzie tylko lampką, i choć do tej lampki mrok za chuja nie podejdzie, ona może zgasnąć, ale tylko jak padną jej baterie.

Np. ja siedzę całe życie w białej magii, ale nie raz ktoś mnie tak wkurwił, czy mi zagrażał, że użyłam czarnej magii... A jak już raz użyłam, to chciałam więcej! Czarna Magia uzależnia... Ale nie o tym.
Człowiek ma w sobie zło i dobro, w końcu musi być zachowana równowaga i w każdej chwili dobry człek może stać się zły (lampka gaśnie)... Mi światło przygasało, ale nie chciałam, aby zgasło i nie zgasło, stało się silniejsze. Gdybym się nie opamiętała (a dokładniej ktoś nie opamiętał mnie), mrok by zapanował i lampka by zgasła...

Shadow, dałeś dobry przykład z tą klątwą. W tym wypadku uważam, że to ani biała magia, ani czarna lecz... neutralna. Uśmiech Czyli szara.

Shadow, Ty swoją mocą umiesz coś takiego zrobić. Ok. Ja też umiem. Zajmuję się wieloma systemami i nie każda to biała magia, lecz jeśli światło byłoby silniejsze od mojego mroku, to mrok by się rozstąpił. Mamy różne żarówki... Jedne żarówki dają tyle światła co kot napłakał, a inne są jaśniutkie.

Noc rozjaśnia Księżyc i Gwiazdy, one nie dominują nad wielkim niebem, ale jak go pięknie rozjaśniają, gdyby ich światło było słabsze od tej calutkiej ciemności, to ich światło zostało by zagłuszone i nie zauważone. Smutny
Na wsi, jak byłam z wilkiem1610, miałam okazję obczaić teren, jak Księżyc i gwiazdy i były i jak ich nie było (latarni brak kompletny - samo pole) i latarka była nam potrzebna, tylko wtedy jak Księżyca i gwiazd nie było. :D

Pozdrawiam demona, który nas odprowadzał! :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-17-2014, 14:30 {2} przez Etana.)
09-19-2012, 13:57
Olimpia Niedostępny
...

Konidz, czytaj dokładnie kto co pisze. Ja tego ostatniego prawa nie napisałam, tylko shadow (nie wiem jak się odmienia Twój obecny nick, poza tym przyzwyczaiłam się do tamtego).
Musi zostać zachowana równowaga ying i yang, bez niej byłby chaos, ale to nie znaczy, że ze sobą nie walczą! :D Przykład Shadowa to coś jak równowaga, o której mówimy, ale inaczej rozumiana. Chyba najlepiej wyjaśnię to na podstawie cyklu tworzenia oraz niszczenia żywiołów chińskich.

Drzewo, spalając się, daje Ogień, Ogień tworzy popiół, dając początek Ziemi, Ziemia zawiera Metal, Metal daje początek Wodzie, która karmi Drzewo. Elementy nie tylko się wzajemnie odżywiają. One się również kontrolują: Drzewo chroni siły żywotne Ziemi, Ziemia hamuje Wodę i powstrzymuje jej gwałtowność, Woda gasi Ogień i nie pozwala mu się nadmiernie rozprzestrzenić, Ogień topi Metal, czyniąc go elastycznym, Metal ścina Drzewo, chroniąc nas przed jego ekspansywnością.

I to się zwie równowagą.

PS: Do tych, co przeczytali tamtą wersję, niektórzy jej nie rozumieli, jak np. popiół tworzy ziemię, więc ujęłam to w prostszy sposób z uzasadnieniami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-17-2014, 14:32 {2} przez Etana.)
09-19-2012, 15:55
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

Oli równowaga i powtarzający się cykl to natura, chaos istniej w sferze ludzkiej i występującej poza naturą.
Lecz mimo równowagi zawsze musi coś dominować np.woda nad ogniem gdyż go gasi i to jest natura jak opisała Oli, Ale chaos jest w tedy gdy dominuje siła zazwyczaj słabsza np. Jedna kropla nie ugasi pożaru. Chaos reprezentuje dominacje, zaś natura równowagę. magia również wywodzi się z chaosu gdy np. Ja zaklęciem pomagam zdominować światło cieniowi. Czy dominuje równowaga czyli silniejsze gasi słabsze, czy chaos gdy słabsze staje się silniejsze i dominuje słabsze to i tak prawo dominacji zawsze będzie istnieć.

Łopatologicznie: zawsze jakiś element dominuje słabszy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-19-2012, 18:54 {2} przez Olimpia.)
09-19-2012, 17:00
Olimpia Niedostępny
...

(09-19-2012, 17:00)Tokagemaru napisał(a): Oli równowaga i powtarzający się cykl to natura, chaos istniej w sferze ludzkiej i występującej poza naturą.

A człowiek nie jest cząstką natury? xD My nie z natury jesteśmy? xD
My możemy mieć w sobie równowagę ale możemy też mieć chaos i tak samo na świecie jest z tym tylko że my swojej równowagi pilnujemy indywidualnie a równowagi świata pilnuje wszechświat.

Z tą dominacją wyjątkiem jest tylko światło chyba że ono zgaśnie. Argumenty podałam powyżej, nikt się do nich odniósł (chyba z braku kontrargumentów) i nie mam zamiaru się powtarzać.
09-19-2012, 19:03
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

Nie ludzie nie są częścią natury, wyrzekli się jej gdy zaczęli ją wyniszczać i żyć "na własny rachunek" stając się częścią chaosu. Tak wywodzimy się z niej lecz już nie jesteśmy częścią jej. Zaś ja znów się z nią połączyłem. Równowaga i chaos to co innego i nie może współgrać razem przez co zaistniało prawo dominacji. Równowagę pilnuje natura, chaos dba sam o siebie.

Oli dominacja nie ma wyjątków światło dominuje nad mrokiem bo w pewnym momencie jest silniejsze ale gasnąc słabnie i zaczyna dominować mrok.

Argumenty podane przez ciebie podważyłem ja, więc czytaj dokładnie bonie zamierzam się powtarzać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-20-2012, 14:51 {2} przez Olimpia.)
09-20-2012, 13:41

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB