Ocena wątku:
  • 3 głosów - 3.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spis praw i zasad magicznych
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,096
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1312 razy w 649 postach
RE: Spis praw i zasad magicznych
Ludzie niszczą naturę, ok ale mimo wszytko jesteśmy jej nieodłączną częścią. My nawet żyjemy dzięki naturze, bez powietrza kicha, bez wody kicha, bez ognia kicha, bez ziemi kicha. Nawet kupując coś w sklepie to produkty masz od natury, tak samo to co człowiek buduje, nawet nasze ciała są z żywiołów. Mimo wszystko Matka Natura nas kocha i dba o nas, widocznie tego nie zauważasz - wszystko co stworzone naturalnie jest częścią natury i nic tego nie zmieni.

Shadow nie podważyłeś. :D Bynajmniej ja nie zauważyłam abyś cokolwiek podważył i z tego co wiem to nie tylko ja tego nie zauważyłam. xD W ostatnich postach odnosiłeś się tylko do fragmentów które pisałam a nie to wszystkiego, praktycznie temat został całkiem zmieniony dzięki temu.

A tekst typu: ''czytaj dokładnie bo nie zamierzam się powtarzać'' jest trochę dziecinny zważając na to, że po prostu próba wmówienia mi że coś mi udowodniłeś.
20-09-2012, 15:04
Znajdź Posty Reply
~LordAnayami
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Ogólnie co do wszechświata to mam inne spojrzenie. Co na temat dominacji to zgadzam się z wami oprócz dominacji światła i ciemności. Ciemność nigdy nie pokona światła. Światło nie da się pokonać, można zmniejszyć ilość, ale nie zniszczyć. Ponadto nawet wszechświat jest uporządkowany i zostało to potwierdzone. Ponadto pozytywne uczucia są mocniejsze od negatywnych :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2012, 17:41 {2} przez Olimpia.)
20-09-2012, 17:27
Reply
Eteryk Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 50
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Wszechświat nie jest uporządkowany, to tylko kontrolowany chaos jeżeli mogę to napisze swoją teorię o tym ale nie wiem w którym dziale.
Ciałem mym Stal,
Duszą mą ogień,
Mą krwią jest Chaos

Zapomniany przez Śmierć,
Nie znający Życia,
Nieobecny dla Magii,

Powstrzymałem cierpienie, by kroczyć przed siebie.
Mimo to, Dusza nadal jest pusta.
Więc modlę się, D'Oscyrion
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2012, 19:22 {2} przez Olimpia.)
21-09-2012, 19:19
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 15
Podziękowano 292 razy w 94 postach
Nie chcę mi się czytać całego tematu (tylko rzucam okiem), ale w większości zgadzam się z prawami zapisanymi przez Olimpię. Część praw ja bym połączył, gdyż wywodzą się od jednego. Nie zgodzę się jeśli chodzi o ciemność i światło, gdyż jedno nie istniałoby bez drugiego. W jednym temacie już też pisałem o tym więcej, kto chce, to znajdzie. Tokagemaru, Twóje poglądy są ciekawe, ale niestety uzasadnienia, że tamte prawa są błędnę są nie tyle słabe, co po prostu błędne. Przy czym sam się zaprzeczasz.

Ahh, zapomniałem jeszcze o jednym prawie, którego tu brakuje. Świetnie o nim pisał Kraig. Tym prawem jest kapryśność natury, mianowicie nienawidzi ona próżni. Nienawidzi marnotractwa. Podam przykład z książki Kraiga - Kowalski wykonuje ryt, by zdobyć samochód swoich marzeń. Niestety Kowalski nie należy do szlachty i nie będzie w stanie utrzymać samochodu, bo jak wiemy, jest to bardzo droga rzecz. W takim przypadku natura nie pozwoli mu spełnić marzenia. Potwierdzenie znajdziemy również w zasadzie opracowywania każdego aktu magicznego - stwierdzeniu potrzeby. Trzeba uznać, że ten samochód jest faktycznie potrzebny, a nie jest tylko zaspokojeniem zachcianek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 21:00 {2} przez Oth.)
11-11-2012, 16:10
Znajdź Posty Reply
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 390
Reputacja: 13
Podziękowania: 65
Podziękowano 72 razy w 32 postach
ehmm. nie ma wyższości dobra nad złem takie coś nie istnieje jest tylko naszym urojeniem. dzieci w afryce umierają co się dzieje w Indiach, Korea ? Jeśli zauważysz co większość ludzi omija. tyle cierpienia. to zrozumiesz ze dobro nie góruje nad wszystkim. zło nie niszczy samych swoich. trudno to wytłumaczyć. Ale we wszystkim jest balans.
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
02-11-2013, 18:35
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 771
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 592 razy w 133 postach
Amorte,

(02-11-2013, 20:24)LightMidnight napisał(a): Ale co do tematu z ostatnich postów, to moim zdaniem ISTNIEJE coś takiego jak większość Dobra nad Złem. Jak to również gdzieś pisało, i stamtąd się tego nauczyłem, wierzę w Dobro i Prawdę. A jednocześnie w to, że wszystko ma swój cel i dzieje się po coś.

Wena - piszesz, że "zło nie niszczy samych swoich". Hmm, tu bym się zastanowił. Według mnie właśnie tak, bo kto żyje w otoczeniu fałszu i zła moim zdaniem prędzej czy później polegnie.
A co jeśli to, w co wierzysz jest iluzją i fałszem?
Co, jeżeli prawda wcale nie będzie miła i sympatyczna, ale brutalna i bezwzględna?

Jest taka bajka dervishów o Jezusie:

The People Who Attain

Isa one day saw some people sitting miserably on a wall, by the roadside.
He asked: 'What is your affliction?'
They said: 'We have become like this through our fear of hell.'

He went on his way, and saw a number of people grouped disconsolately in various postures by the wayside.
He said: 'What is your affliction?'
They said: 'Desire for Paradise has made us like this.'

He went on his way, until he came to a third group of people.
They looked like people who had endured much, but their faces shone with joy.
Isa asked them: 'What has made you like this?'
They answered: 'The Spirit of Truth. We have seen Reality, and this has made us oblivious of lesser goals.'
Isa said: 'These are the people who attain. On the Day of Accounting these are they who will be in the Presence of God.'
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
02-11-2013, 20:49
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

(02-11-2013, 21:06)LightMidnight napisał(a): A co do początku tego, co napisałeś: "Co, jeżeli prawda wcale nie będzie miła i sympatyczna, ale brutalna i bezwzględna?". Hmm, hmm. Prawda , whatever you mean, moim zdaniem, nie 'będzie' brutalna i bezwzględna, bo ten świat to Dobry Świat, i ma w sobie Harmonię. To moje zdanie.
He went on his way, and saw a number of people grouped disconsolately in various postures by the wayside.
He said: 'What is your affliction?'
They said: 'Desire for Paradise has made us like this.'

Dopóki nie odkryjesz tej prawdy, skąd możesz być tego pewien?

Czy ten świat jest dobry?

Zastanówmy się.

99,99% wszechświata dookoła nas zabiło by cię w oka mgnieniu.
Udusiłbyś się bez powietrza, zamarzł na kostkę lodu, zostałbyś zmiażdżony przez ciśnienie, rozerwany przez prądy grawitacyjne, spopielony przez morze ognia i wyładowania elektryczne.

W samym naszym układzie słonecznym powierzchnia Ziemi jest jedynym znanym nam miejscem, gdzie człowiek może bezpiecznie istnieć. Ba, nawet nie cała, bo większość powierzchni Ziemi to morza. Nawet na lądzie nie wszędzie jest bezpiecznie, bo duża część lądów to lądolód, pustynie, góry. A to już całkowicie pomijając huragany, powodzie, trzęsienia ziemi, tornada, wybuchy wulkanów.

Wszechświat jest brutalny - co chwila w Ziemię i inne planety uderzają meteoryty i komety, dociera do nas promieniowanie kosmiczne, promieniowanie UV.

Matka natura też jest niezłą suką - wymyśliła wszystkie pasożyty, chorobotwórcze bakterie, wirusy, które bez problemu zrobią z ciebie organiczną papkę.

Nie wiem, ile razy jeszcze powtórzę moją odezwę do ludzi na tym forum. Wszechświat wcale nie jest przyjaznym, pełnym dobra i harmonii miejscem.
Nie wiem, ile razy jeszcze zostanę oskarżony o arogancję, po raz wtóry wytykając ludziom ignorancję i braki w podstawowej wiedzy na temat otaczającego nas świata.

Przyjrzyj się uważnie temu obrazkowi:
[Obrazek: hs-2005-12-a-large_web.jpg]

Spróbuj zrozumieć. Wszechświat nie został stworzony dla nas. My nie narzucamy mu żadnych praw. Istniejemy, bo Wszechświat pozwala nam istnieć. Nasz czas dobiegnie końca, gdy Wszechświat sobie tego zażyczy.

I właśnie taka jest Prawda: wobec nieskończoności Wszechświata i wieczności czasu, nie jesteśmy nawet prochem. A mimo to większość z was otacza się pajęczyną iluzji i urojeń na temat 'dobra', 'zła', 'harmonii'.

Jak aroganckim trzeba być, by jak niektórzy twierdzić, że Wszechświat w ogóle interesuje się czymś tak abstrakcyjnym jak ludzka moralność - i że potężne siły magii, które rozświetlają miliony gwiazd, rozzłoszczą się, gdy ktoś spróbuje wykorzystać je do swoich własnych celów?

03-11-2013, 00:00
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nestor
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

(03-11-2013, 00:29)LightMidnight napisał(a): Hmm, mądre słowa, ale okropnie pesymistyczne, jakoś tak mi się wydaje. I mean, kiedy myślisz w ten sposób, to raczej ci to nie ułatwia życia, no nie? Oczywiście, oczywiście, to dążenie do wyższej prawdy, czy jak chcesz to nazwać, no ale to po prostu nie mój sposób myślenia.

He went on his way, until he came to a third group of people.
They looked like people who had endured much, but their faces shone with joy.
Isa asked them: 'What has made you like this?'
They answered: 'The Spirit of Truth. We have seen Reality, and this has made us oblivious of lesser goals.'

Maja jest w tobie silna.

Swoją drogą, nie wiem, czemu prawda o moim miejscu we wszechświecie miałaby uczynić mnie pesymistą.
Better by far to embrace the hard truth than a reassuring fable. - Carl Sagan

Cytat:Wiesz co, zgadzam się co do tego, że człowiek jest tylko maleńką częścią Wszechświata. I zgadzam się, że człowiek czasami zachowuje się tak, jakby świat należał do niego. I wtedy Ziemia odpowiada tym samym. Stąd biorą się moim zdaniem wszelkie nieszczęścia i wypadki.

Jak aroganckim trzeba być, by jak niektórzy twierdzić, że Wszechświat w ogóle interesuje się czymś tak abstrakcyjnym jak ludzka moralność - i że potężne siły magii, które rozświetlają miliony gwiazd, rozzłoszczą się, gdy ktoś spróbuje wykorzystać je do swoich własnych celów?

Nasza cywilizacja istnieje dopiero parę tysięcy lat. Ziemia ma ponad 4 miliardy. Szansa jest spora, że nawet jeszcze nie zauważyła naszego istnienia.

Poza tym, ty naprawdę wierzysz w to, że ludzkie czyny powodują huragany i wybuchy wulkanów?

Maja w tobie jest naprawdę silna.

Cytat:Ale z drugiej strony, świat wciąż pozostanie dla mnie idealny, bo został stworzony przez Moc Idealną. (To przynajmniej moje zdanie). Pisałeś o tym, jaki świat jest nieprzyjazny, co jest niebezpiecznego. Racja, aż można się przestraszyć. Ale czy jednak nie mamy TUTAJ dobrego miejsca? Nie możesz być tutaj szczęśliwy, spełniać swoich celów?
Celem istnienia niektórych rzeczy jest to, że po prostu są. Polecam zapoznać się z mądrością Buddy.

Ogólnie to dobrze jest pogłębiać swoją wiedzę i uczyć się z mądrości innych - chociażby po to, aby zrozumieć głębię swojej własnej ignorancji.

No cóż.
Aby żyć naprawdę, trzeba przebudzić się ze snu ignorancji i zobaczyć rzeczy takimi jakimi są. - Buddha.

Powodzenia.

03-11-2013, 00:47
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

(03-11-2013, 00:50)Ka†harsis napisał(a): Ev, dobrze powiedziane, chociaż nie do końca bowiem poddając się takiemu rozumowaniu już dawno wszyscy powinniśmy zacząć jęczeć jak Emo, ciąć się, wieszać i płakać jaki to świat jest zły, i jakie to wszystko jest unfair.
Bycie świadomym potęgi tej całej matki natury, galaktyki w której żyjemy et cetera - jest ważne. Jednak nie należy się temu poddawać i zachować swój rozum.
Trzeba przeżyć ten moment, aby to zrozumieć.
Jeżeli Wszechświat jest tak ogromny, tak potężny i tak nieograniczony w tym co tworzy - to my, będąc jego częścią również tacy jesteśmy.

Nie jestem w stanie oddać tego słowami. Po prostu wiem, że dopóki ludzie nie pomedytują nad tym, nie dotrze to do nich.

Uświadomienie sobie jak nieistotna jest nasza egzystencja wobec Większego Planu Rzeczy wcale nie umniejsza jej ważności w moich oczach. Wręcz przeciwnie, skoro mamy tak mało, tym bardziej jest to dla nas ważne - bo jest to wszystkim co mamy i należy starać się dbać o to, najlepiej jak się da.

Cytat:Moralność, dobro, zło, dokonywanie wyborów - to wszystko zalicza się do kategorii "wymyślone przez człowieka". Trzymając się pewnych zasad, sami się utrzymamy. Tworząc pewne zasady, stworzymy coś mocnego.

Właśnie ta niewiedza jest wyznacznikiem dla którego większość ludzi siedzi sobie w pajęczynkach. Nie widzę różowego słonia? No to stwierdzę że go nie ma. Teraz to sobie przekalkujmy/ przełóżmy na inne kraje, kultury, ludzi - i będziemy mieli nasz niedoskonały świat, którzy rzeczywiście w wielu kwestiach odstręcza.
" LUDZIE POTRZEBUJĄ FANTAZJI, ŻEBY BYĆ LUDŹMI. ŻEBY BYĆ TYM MIEJSCEM, GDZIE SPADAJĄCY ANIOŁ SPOTYKA SIĘ Z WSTĘPUJĄCĄ MAŁPĄ.(…) JAKO ĆWICZENIE. MUSICIE ZACZĄĆ OD NAUKI WIARY W MAŁE KŁAMSTWA.
– żebyśmy potem mogli uwierzyć w wielkie?
TAK. SPRAWIEDLIWOŚĆ. MIŁOSIERDZIE. OBOWIĄZEK. TAKIE RZECZY.
– To przecież całkiem co innego!"
TAK MYŚLISZ? WEŹ ZATEM WSZECHŚWIAT I ROZGNIEĆ GO NA NAJDROBNIEJSZY PYŁ, PRZESIEJ PRZEZ NAJDROBNIEJSZE SITO, A POTEM
POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDEN ATOM SPRAWIEDLIWOŚCI, JEDNĄ MOLEKUŁĘ MIŁOSIERDZIA. A JEDNAK...Śmierć machnął ręką. A JEDNAK DZIAŁACIE, JAK GDYBY ISTNIAŁ JAKIŚ IDEALNY PORZĄDEK ŚWIATA, JAK GDYBY BYŁA WE WSZECHŚWIECIE JAKAŚ... JAKAŚ SŁUSZNOŚĆ, WEDŁUG KTÓREJ MOŻNA GO OCENIAĆ.
– No tak, ale przecież ludzie muszą w to wszystko wierzyć, inaczej nie ma sensu...
WŁAŚNIE O TO MI CHODZI. WYBUCHAJĄ GWIAZDY, ZDERZAJĄ SIĘ ŚWIATY, WŁAŚCIWIE NIGDZIE WE WSZECHŚWIECIE CZŁOWIEK NIE MÓGŁBY ŻYĆ, BY NIE ZOSTAĆ NATYCHMIAST ZAMROŻONY ALBO USMAŻONY, A JEDNAK WIERZYCIE, ŻE...ŻE ŁÓŻKO JEST CZYMŚ ZWYCZAJNYM. TO NAPRAWDĘ ZADZIWIAJĄCY TALENT.
– Talent?
O TAK. BARDZO SZCZEGÓLNA ODMIANA GŁUPOTY. MYŚLICIE, ŻE CAŁY WSZECHŚWIAT ISTNIEJE W WASZYCH GŁOWACH. (…) POTRZEBNA WAM WIARA W RZECZY, KTÓRE NIE SĄ PRAWDZIWE. W JAKI INNY SPOSÓB MOGŁYBY SIĘ STAĆ?"
- Terry Pratchett

Cytat: Ograniczeni głupcy. Niczego nie da się w pełni poznać, przyporządkować, umiejscowić. Toteż zawsze wkradnie się ale. Świata nie poznamy do końca nigdy, nie można więc stwierdzić że jest tylko to czy tamto. Dlatego należy mieć otwarty i chłonny umysł, akceptować zmiany, umieć przeciwdziałać tym "niszczycielskim" zmianom, postępować godnie oraz z umiarem.

Zgadzam się.

Cytat:Może i jesteśmy zależni od wszechświata - pod względem przetrwania et cetera. Jednak pojawia się też niezależność w wielu aspektach - choćby takich jak nasza psychika, niektóre wybory dokonywane przez nas, rozwój, nasze myśli, coś takiego jak unikatowość.

Czy powstaliśmy od tak, czy był jakiś cel w tworzeniu tego grajdołka, czy też bezsensownie od tak sobie wyrósł w tej nicości - Nie ważne. Świata całkowicie nie zmienimy, toteż dobrze jest się trzymać pewnych wyznaczników, wojować trochę z pewnymi czynnikami, trzymać się swoich zasad, nie zapominać o czymś takim jak Dobro.
Bo zmieniając siebie na lepsze, możemy zmienić innych. Potem tworzy się łańcuch w najlepszym razie.

Tak samo jedna idea może zainicjować coś większego.

Póki zaś jesteśmy świadomi pewnych kwestii, możemy próbować zmieniać ten [nie cały, of course] świat, nawet zyskać coś lepszego. Decyzje, wybory, świadomość - to jest coś pięknego.
Tak jak wspomniałem wyżej. Świadomość tego czym i gdzie jesteśmy pozwala docenić to, czym możemy być i gdzie dojść.

Tak naprawdę ogranicza nas tylko Wszechświat. Jeżeli jednak on sam jest nieskończony, to również nasze możliwości są nieskończone.

Jak długo jednak ludzie będą ograniczać siebie i innych dookoła w imię swoich iluzji, zamiast spróbować chociaż przez chwilę zobaczyć tę Rzeczywistość taką, jaką jest, tak długo będą tkwić w swoich własnych duchowych odchodach.

03-11-2013, 01:07
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Wszystkie zasady opisane przez Olimpie w pierwszym poście są prawdziwe. Stwierdzam miarą moich doświadczeń, większość odczułam na własnej skórze. Każdy z was ma ciekawe przemyślenia, różnią się one jedynie punktem odniesienia związanym być może w wiekiem, doświadczeniem i sposobem wyobrażeń. LightMidnight ma podejście idealistyczne i pozytywne nastawienie do życia, to dobrze. Evander to najwyraźniej doświadczona osoba, realista twardo stąpający po ziemi z dużą wiedzą, jednak niepozbawiony wyobraźni i perspektywicznego myślenia, też dobrze. Stąd różnice w postrzeganiu. Czytając nasunęła mi się taka myśl - żeby poznać Wszechświat, to trzeba najpierw poznać samego siebie. Czy ktoś z was jest w stanie powiedzieć, że jest na 100% "dobry" lub "zły"? Czy na 100% zna siebie i wie jak zachowałby się w danej sytuacji? Obawiam się, że nie. Ja nie powiem tego o sobie. Wszechświat miarą ludzkiego rozumowania bywa nieobliczalny, ale to nie znaczy, że nie jest idealny miarą samego wszechświata. Dobro i zło, ciemność i światło przeplatają się. Tak jak pory roku, pory dnia, noc ustępuje światłu dnia i na odwrót. Ale pamiętajmy, że jest jeszcze czas przejścia, wtedy kiedy wstaje świt i zapada powoli zmierzch. Nic nie jest jednoznaczne. Dla człowieka ważna jest świadomość siebie, to my pozwalamy, żeby zagościło w nas światło lub mrok. Uważam, że ludzki umysł jest niezbadany i możliwe, że równie potężny jak siły Wszechświata. W końcu jesteśmy jego częścią, wcale niemało istotną. Ktoś tu wspomniał,że "miłość to emocja". Nie. Miłość lub nienawiść to nie tylko kwestia emocji, to silna energia i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, żeby nie zrobić krzywdy komuś lub sobie. Skoro ktoś chce panować i rządzić magicznie, to najpierw powinien zapanować nad sobą i swoimi emocjami. Ktoś, kto mocno stoi obiema nogami na ziemi, jest dobrze osadzony w realnym świecie, ma wszelkie podstawy, żeby odnosić sukcesy w magii. Nie tylko w magii, również w życiu. Sfera postrzegania materialna (realna) i mentalna są ze sobą ściśle powiązane. Zastanowiło mnie rozważanie Otha - "kapryśność natury." I znów kwestia postrzegania przydatności. Załóżmy, że wspomnianego Kowalskiego nie stać na utrzymanie auta, ale dzięki temu pojazdowi będzie on mógł dojechać dalej do pracy a tzn. że powiększy swój dochód. Poza tym, zgodzę się z twierdzeniem, że "natura nie znosi próżni." Taki przykład - dwa małżeństwa, jedno bardzo zamożne i mimo wszelkich starań nie mają dziecka. Drugie małżeństwo wręcz patologiczna bieda i nałogi, co dwa lata rodzi się dziecko zdrowe jak rydz, mimo że wcale nie chcą maja już 5 dzieci. I gdzie tu równowaga Oth? Uśmiech Ktoś może uznać, że bogata rodzina bezdzietna może adoptować jedno z dzieci rodziny wielodzietnej. Owszem może. Oczko Przytoczę słowa Katharsis- "Dlatego należy mieć otwarty i chłonny umysł, akceptować zmiany, umieć przeciwdziałać tym "niszczycielskim" zmianom, postępować godnie oraz z umiarem." Bardzo trafne, z naciskiem na "godnie oraz z umiarem." Może to jest sedno. Jeśli coś napisałam zawile albo niemagicznym językiem, to z góry przepraszam.
03-11-2013, 11:46
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB