Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arcykapłanka (Kapłanka, Papierzyca) II (nr.2)
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,733
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 316
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Post: #1
Arcykapłanka (Kapłanka, Papierzyca) II (nr.2)
Tym razem mam dla was dodatek który być może zachęci was do dyskusji a mianowicie...

Symbolika: Za nią często są kolumny oznaczają bierne czekanie - Kapłanka umie czekać biernie, wie że wszystko ma swój czas i miejsce, pozwala sobą kierować oczekując na moment aby wziąć sprawy w swoje ręce, często te kolumny są w innych kolorach oznaczają równowagę, uzupełnianie się przeciwności np. noc i dzień, dobro i zło, czasem też można dostrzec na tej karcie wyraźniejszy symbol tego - znak ying i yang, Kapłanka siedzi pomiędzy tymi kolumnami oznacza więc że jest pomiędzy, dzieli te przeciwności jednocześnie łącząc, symbolizuje też dostęp do wiedzy (dwie kolumny jak wejście do świątyni). Na kolanach najczęściej ma księgę (u mnie ma zwój) - księga to symbol mądrości, ale każda talia jest inna - zwłaszcza te z nowszych np. na mojej talii jako znak mądrości mam sowę. Uśmiech Pomiędzy kolumnami (jak na starszych zdjęciach zjd. 5), na taliach też mamy wizerunek Księżyca... więc mówi o wszystkim co związane z Księżycem, ale tego strasznie dużo więc po prostu zapoznajcie się z symboliką Księżyca ogólnie to planeta kobiet, płodności, magii itp. Płodność oprócz Księżyca oznacza jeszcze granat (zdj. 1), woda oznacza tajemnice i to co ukryte, na starszych kartach (zdj. 5) jest to pokazane jako to, że Kapłanki mają niebieską szatę, na tych nowszych po prostu jest przewaga koloru niebieskiego... no i to nie jedyna symbolika tego koloru, niebieski to też duchowość, chłód, pojednanie itp. Korona to cykl natury do którego Kapłanka jest dostrojona, biały welon pod koroną oznacza czystość, niewinność, dziewictwo.
Krzyż oznacza cztery strony świata, cztery żywioły, duchowość, religijność, wierność sobie samej. Opisałam zaledwie kilka symboli i ich znaczeń a patrzcie ile to zajmuje... więc na tym skończę, a jak ktoś chce jeszcze sobie porozkminiać nad symboliką zapraszam do dyskusji, w trakcie wiele znaczeń się jeszcze znajdzie.

Wygląd:
- Duże, piękne, zmysłowe oczy, łagodne i mądre, koloru od niebieskiego do szarego.
- Sylwetka delikatna, ze skłonnością do tycia, jeśli jest młoda to ma zmysłową figurę.
- Włosy długie, na ogół ciemne i rozpuszczone

Osoby:

Przedstawia osoby które zajmują się ezoteryką i parapsychologią przeróżne wróżki, czarownice, jasnowidze itp. Ta osoba zawsze kieruje się intuicją, jest wrażliwa, kompromisowa, tajemnicza, lojalna, opiekuńcza i na ogół jest uduchowiona. Może oznaczać zakonnicę, terapeutkę, opiekunkę, pielęgniarkę, przyjaciółkę, nauczycielkę, uczennicę, matkę, kochankę, często wdowę lub żonę a także kobietę która jest samotna z wyboru... jej samotność nie przeszkadza, na ogół to taka szara myszka... Często sama, czas spędza sama ze sobą bądź jego większość jednak wcale się nie nudzi, jest zatopiona w obserwacji ludzi, czytaniu książek, pisania wierszy itp. Jest cholernie empatyczna, cierpi razem z innymi ale nie daje tego po sobie poznać, zna wiele tajemnic ludzi - ma wgląd w ich świat, dusze, emocje jednak na ogół wie to tylko ona sama, trudno ją namówić aby powiedziała co wie, co zobaczyła... Zostawia to dla siebie, to taki anioł każdemu da drugą szansę - nawet najgorszemu sadyście, jest czuła i nie lubi tłumu... To domatorka, dbająca o ognisko domowe - z pewnością jak wpadnę do kogoś w odwiedziny i zastanę kobietę (bądź kobiecego mężczyznę) w piżamie i kapciach rozłożoną na kanapie z książką to skojarzy mi się z Kapłanką, hahaha. :D

Odwrócona Karta: oznacza osobę która uprawia wolny, częsty seks z kim popadnie bądź jest łatwa, może chodzić o prostytutkę choć to może być po prostu osoba która lubi seks i tyle. Oczko
Ktoś zamknięty w sobie, nieśmiały, niestabilny emocjonalnie, może mieć schizofrenię, depresję, jest chłodny, płytki, boi się rzeczywistości, ma nałogi, często niespełniony... Potrzebuje terapii psychologicznej...

W sytuacjach:

Jak wspomniałam to karta wróżek i czarownic ale też podświadomości i wszelkich tajemnic, mądrości, płodności, seksualności i tego co ukryte, to mistyczna karta, kobieca. Arcykapłanka mówi nam o miłości matki do dziecka, spokoju wewnętrznym, wrażliwości, łagodności, intuicji, wizjonerstwu, duchowości, mądrości, wyciszeniu się, trosce, emocjonalności, opiece, poświęcaniu się dla innych, zgłębianiu wiedzy - nie zawsze chodzi o wiedzę ezoteryczną, powiadomi nas o ukrytych wpływach, powie o tajemnicach a także skrywanych uczuciach... może więc oznaczać kochankę lub osobę skrycie zakochaną w pytającym.

W miłości: Miłość jest, ale głównie duchowa, często mówi o celibacie, białym małżeństwie które wyrzekło się seksu, jednak Kapłanka to też zmysłowość więc może oznaczać kochającą się wciąż parę która wciąż czuje do siebie pociąg no i jak już mówiłam może oznaczać kochankę.
Może też znaczyć że rodzina jest najważniejsza, i ten ktoś o kogo pytamy w pełni się jej poświęca... taka cudowna, ciepła rodzinka z filmów... Kapłanka to taki anioł, nikogo nie chce zranić, poświęca się dla innych itp. ale... często ma kłopoty w sferze seksualnej tzn. ma blokady więc na ogół orgazmu u niej całkowity brak (może iść do łóżka z kimkolwiek a i tak nie dojdzie xD) więc... często orgazm udaje. W pytaniu co ktosik do nas czuje Kapłanka odpowie, że bardzo nas kocha, jednak nie potrafi okazać uczuć...

Odwrócona:
W pytaniu o czyjeś uczucia wskazuje, że to raczej nie miłość a zależność, potrzeba zaspokojenia swoich potrzeb i/lub może pokazać zdradę. Także wskazuje na jakąś kobietę, która ma wielki wpływ bądź stara się go wywrzeć i dosłownie wpierdala się w związek, nastawia przeciwko nas drugą osobę itp. no taka typowa teściowa do utopienia... Mówi też o kłopotach pomiędzy parą, brakiem zaufania, kłótniach, niejasnościach, oszczerstwach.

Sprawy zawodowe:
może zwiastować awans, pochwałę, podwyżkę, ale także kogoś kto może Ci zaszkodzić bądź pomóc tzn. taki jakby tajniak donosi szefowi, ma wpływ na Twoją karierę zawodową - czegoś nie wiemy, coś jest ukryte... Kapłanka też radzi żeby podnieść poziom swojej wiedzy zawodowej np. poprzez pójście na studia.

Zawody: może być psychologiem, terapeutką, nauczycielką, zakonnicą, uczoną, specjalistką w jakiejś dziedzinie, tarocistka, wróżka, czarownica, uzdrowicielka, astrolog, medium, jasnowidz, doradca duchowy, bibliotekarka, pielęgniarka, lekarka, zielarka itp. może też być bezrobotna i zajmować się domem, dziećmi. Uśmiech

Zdrowie: może mówić o tym, że trudno postawić diagnozę odnośnie tego co nam dolega, po prostu trudno ustalić - często daje sygnał że diagnoza którą nam lekarz postawił jest błędna... Głównie jednak oznacza choroby kobiece, np. wszelkie kłopoty z miesiączką, także może chodzić o bezpłodność, zaburzenia hormonalne, zahamowania i blokady seksualne, nałogi, anoreksję, anemię, depresję, schizofrenię, fobię, znerwicowanie, czy niestabilność emocjonalną... A także kłopoty ze wzorkiem czy słuchem, w ciąży oznacza późny poród bądź kłopoty.

Miejsca: dom, biblioteka, kościół czy inne świątynie religii/kultu, sanatoria itp. Jak zgubiliśmy jaka rzecz i nie wiemy gdzie ona się podziała to chodzi o to, że to coś jest ukryte/przykryte tzn. na przykład może być pod stosem książek albo pod łóżkiem albo to coś jest na widoku ''i śmieje się z nas''. xD Może też chodzić o to, że ktoś nam to coś zabrał, albo zostało gdzieś w innym miejscu.

Zdolności ezoteryczne: jasnowidzenie, jasnosłyszenie, jasnowęszenie, telepatia, empatia, uzdrawianie, ogromna intuicja, wróży ze wszystkiego co popadnie: tarot, kryształowa kula, itp. Zajmuje się bądź powinna się zająć głównie Magią Naturalną, Magią Księżyca, okultyzmem, nawołuje to bajkoterapii, medytacji, rozwoju duchowego, pracy nad sobą, kontemplacji.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-12-2012, 12:58
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB