Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezwładność Woli
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
Bezwładność Woli
Pytanie: Z jakiegoś powodu przestałem regularnie przeprowadzać rytuały. Nie z tego względu, że nie chce ich już robić, ale ponieważ nie znajduję na nie czasu, zainteresowania ani chęci. Co jest tego przyczyną i jakie może być rozwiązanie tego problemu?

Odpowiedź: Zadawano mi to pytanie dziesiątki, jeśli nie setki razy. Pragnę podkreślić, że nie jesteś jedyną osobą, którą to spotkało. Wręcz przeciwnie - zdarza się to bardzo często. Pierwsza zasada dynamiki (sformułowana przez Newtona) głosi, że ciało trwające w spoczynku ma tendencję do pozostawania w nim. Jest to nazywane zasadą bezwładności. Pomimo, że prawo to dotyczy zjawisk zachodzących w świecie fizycznym, możemy je także zaobserwować poza nim. Gdy przeprowadzasz rytuały, zmieniasz swoje życie i przekazujesz kontrolę nad swoim istnieniem Wyższej Jaźni, co ma miejsce po okiełznaniu zwyczajnego, codziennego władcy Twojego ciała, którego określam mianem magicznego ego. Jako że jesteśmy przyzwyczajeni, iż to na prowadzi nas przez życie. Twoje ciało, umysł i dusza będą starały się zachować status quo. Będą odmawiać dopuszczenia jakichkolwiek zmian i podsuwać Ci do głowy kolejne powody, żebyś Ty także nie miał na nie ochoty. To właśnie one powstrzymują Cię przed wykonaniem rytuału.
Pierwsza zasada dynamiki Newtona głosi także, że ciało, które przebywa w ruchu, ma tendencję do pozostawania w tym ruchu. Oznacza to w naszym przypadku, że jeśli zdecydujesz się jednak przełamać, powrócić do przeprowadzania operacji magicznych i wytrwać w tym postanowieniu, wszelkie odciągające Cię od praktyki uczucia i myśli stopniowo zanikną, a rytuały staną się źródłem zabawy i rozkoszy. Jeśli więc czujesz blokady powstrzymujące Cię przed regularną praktyką, po prostu zmuś się do ich przełamania. Praktykuj codziennie, po okresie od tygodnia do dziesięciu dni zauważysz znaczną różnicę.

Źródło: Magia Współczesna, autor: Donald Michael Kraig
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
12-07-2012, 09:35

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB