Transgresja magiczna
Autor Wiadomość
~MsNephe
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Transgresja magiczna
Transgresja magiczna

Transgresją magiczną nazywamy zjawisko, w którym dochodzi do świadomej zmiany swoich cech charakteru, poglądów, odruchów, wiary, itp.

Po co to komu?
Przywiązanie do czegokolwiek jest dla Magów wielkim ograniczeniem. Żeby je zniwelować Chaoci przechodzą transgresję. Umożliwia to między innymi efektywne wykorzystywanie wszelkich istot astralnych (ponieważ na czas rytu w pełni wierzy się w danego boga, demona czy w co tam się chce) i wyćwiczenie swojej Woli. Jest to tyle fajne, że można dzięki temu ukształtować własną osobowość tak, by pasowała do naszych praktyk magicznych.

Jak się za to zabrać?

Odruchy/Nałogi
Każdy człowiek ma jakieś nałogi/odruchy. Na tym właśnie należy się skupić. Przemyśl dokładnie co ci przeszkadza, czego chciałbyś/chciałabyś się w swoim zachowaniu pozbyć i zamień to na inną czynność. Dla przykładu zamiast zapalić papierosa, zjedz pomarańczę albo podrap się po prawej dłoni (jak kto woli). Wyzbywaj się w taki sposób wszystkiego czego tylko chcesz i zyskaj pełną kontrolę nad swoją Wolą.

Wiara
Procedura transgresji obejmuje także religie. Zmiana wyznania z dnia na dzień jest jedną z najbardziej przydatnych umiejętności w naszych rytach. Nie będąc w stanie uwierzyć w inkantowano istotę nie da rady jej wezwać.
Jeśli chcesz spróbować tego rodzaju transgresji wybierz jakąś wiarę i uwierz, że to w co wierzysz jest słuszne, wczuj się w nią. Dla przykładu, jeżeli to będzie katolicyzm – udzielaj się w mszach, módl się, proś swojego Boga o różne rzeczy (uwaga! Miej świadomość, że z każdą twoją modlitwą godforma staje się silniejsza!). Jeśli nie możesz się zdecydować, którą wiarę wybrać, albo chociaż który rodzaj, rzuć kostką (w końcu nic nie dzieje się przez przypadek) i skorzystaj z tego klucza:
1 – Poganizm,
2 – Monoteizm,
3 – Ateizm,
4 – Nihilizm (późny ateizm, całkowita antyteza wiary),
5 – Chaoizm (Discordiański Zen),
6 – Zabobon (niski Chaoizm).

Jeżeli komuś nie pasuje – niech ułoży własny. Klucz ten jest wzięty z „Psychonauty” P. Carrolla. Reszta tekstu – mojego autorstwa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2012, 18:38 {2} przez Luna.)
08-12-2012, 17:55
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB