Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Autor Wiadomość
Killgorin Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 39
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 11 razy w 3 postach
Serce  Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Witajcie moi drodzy.
[Obrazek: symbolwody.png]

Wstęp
Zapewne większość z was zastanawia się cóż to za temat napisał Killgorin? I dlatego tutaj zajrzeliście. W zasadzie Ci, którzy szanują, mogą w spokoju opuścić ten temat i nie zawracać sobie głowy. Jednak nawet jeśli to wydawałoby się wiadome dla niektórych, to proszę, zostańcie i zrozumcie me słowa jako iż jestem dzieckiem natury i pragnę aby i inni poznali jej piękno i szanowali ją. Dlatego w temacie poruszę kwestię magów wody, a konkretnie kwestię tego jak żyć w zgodzie z naturą nas otaczającą, jak kochać ją w pełni i szanować ją głównie dlatego iż daje nam życie, szczęście, możliwość bycia z innymi ludźmi i zwierzętami. Osoby, które chcą zostać prawdziwymi Magami Wody niech mnie wysłuchają i czerpią z natury radość tak wielką jaką i ja czerpie, gdyż wszyscy jesteśmy jej tworem.

Jeśli chcesz czytać ów temat, dla lepszego klimatu radziłbym słuchać tej piosenki podczas czytania: Klik!

Magowie Wody - Kim jesteśmy?
Ziemia. Tutaj żyjemy, ów planeta otoczyła nas wszystkim co znamy i kochamy. Otoczyła nas zielenią drzew, śpiewem wietrznych ptaków, kojącym chłodem bryzy, i ciepłem. Natura pokochała nas i dała nam tak wiele. Dzięki tym darom widzimy piękno i harmonię tworu natury i tego gdzie żyjemy. Każdy mag jest w istocie częścią natury, każdy człowiek jest jej częścią. Każdy z nas ma część tego piękna w sobie. Większość ludzi jednak nie potrafi tego piękna wydostać na zewnątrz i pokazać iż miłuję naturę za to co nam dała. NAM! Jesteśmy dziećmi natury, kocha nas i szanuje. Większość ludzi krzywdzi swą matkę, zanieczyszcza nieskazitelność lasów, piękno przypływów i świeżość powietrza. Ranimy matkę jaką jest dla nas natura. Nasza matka choć piękna w swej okazałości traci wciąż coraz więcej, i to przez nas, przez ludzi. Okażmy matce szacunek, miłość i uczucie. Magowie Wody są najbardziej związani z naturą poprzez energie. Pomóżmy naszej matce i nie zanieczyszczajmy jej za to co dla nas zrobiła i wciąż robi. Natura ucieszy się wielce widząc swoje dzieci, które z chęcią i miłością troszczą się o lasy, rzeki i jeziora, górskie potoki i wietrzne przesmyki. Pokażmy naszej matce iż kochamy ją mimo iż inni ją krzywdzą. Jesteśmy Magami Wody.

Nasza Energia
Jak zapewne wiecie, Magowie Wody są ludźmi mądrymi pod względem postrzegania świata i pod względem dojrzałości. Jeśli damy naturze miłość i szacunek ona da nam swą cudowną energię jaka pozwoli nam pomóc jej jeszcze bardziej. Wiele istnień potrzebuje pomocy, jednak nie wielu by jej udzieliło. Jako Mag Wody, uczeń i zarazem dziecko natury pomagajmy istotom potrzebującym jeśli tylko potrafimy pomóc. Kiedy w potrzebie jest twór natury to i sama natura potrzebuje pomocy. Jak oddać należną cześć swej matce? Jako magowie wody oddawajmy jej cześć kąpiąc się w kroplach wody, oddychając w pełni powietrzem nas otaczającym mówiąc dziękuję, pijąc wodę mówiąc dziękuję, grzać się przy ognisku mówiąc dziękuję, i zbierać plony z roślin mówiąc dziękuję, samej naturze. Kochamy naturę i jej twór, dlatego nasza energia rozjaśniona jest błękitem naturalnego piękna i kojącej wszelkie bóle właściwości.

Dlaczego my?
Większość pewnie czytając ów temat myśli: To wiadome. Jednak nie wielu stosuje się do tego aby szanować naturę i dbać o nią. Kochać ją tak jak ona nas. Dlaczego my mamy dbać o naturę? Cóż, jak wiadomo - "Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Musimy dbać o naturę z prostego względu, ponieważ jesteśmy jej dziećmi, zaś inni tego nie robią. Nie zostawiajmy naszej matki w potrzebie kiedy ma tyle smutku w sobie, kiedy chce w końcu zobaczyć iż jej dzieci ją kochają, szanują i dbają o jej dobro. My magowie Wody jesteśmy głównymi strażnikami harmonii natury ze światem i ochronie jej piękna.

Nauki
Nie jest to temat ciężki do zrozumienia. Jednak wielu może mieć pytania jak zaprzyjaźnić się z naturą? Cóż, radziłbym przeczytać notatki z działu o Magii Wody oraz moje tematy. Aby się zaprzyjaźnić z naturą wystarczy chcieć i postępować zgodnie z mymi wskazówkami, zawartymi w tym i innych tematach. To co tutaj przeczytaliście nie jest trudne do zrozumienia, jednak ktoś musi poprowadzić innych do sedna i pokazać czym jest Natura i żywioł Wody. Jeśli chcesz zjednać się z naturą poproś Wodę o to aby dała Ci siłę i pozwoliła się zjednać z matką.
[Obrazek: 2mp.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2012, 22:51 {2} przez konidziu.)
17-12-2012, 22:42
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 343
Podziękowano -18 razy w -21 postach
RE: Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Wszystko pięknie i cudownie, ale matka ziemia to żywioł ziemi a nie wody i to magowie ziemi są najbardziej z nią związanie, a nie magowie wody, dalej natura, tak samo każdy z żywiołów jest powiązany z naturą i nie można jednego tylko żywiołu określić jako ten najrówniejszy z równych, że tak to ujmę. Dalej głównymi strażnikami Natury są tak zwani kapłani żywiołów, magowie którzy w jednym paluszku mają wszystkie 4 żywioły, a nie magowie wody czy jakiegokolwiek tylko jednego żywiołu. z prostej przyczyny wiedza, czyli i cała filozofia natury, nie jest kompletna. Po drugie aby całkowicie zjednać się z naturą trzeba zjednać cię ze wszystkimi żywiołami, a nie tylko z jednym, bo ja jedność z naturą nie będzie kompletna będzie tylko częściowa, czyli jeden żywioł tylko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2012, 23:18 {2} przez Luna.)
17-12-2012, 22:53
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
Wtajemniczony

W rzeczy samej, masz rację.
Jednak Magowie Wody jako strażnicy ładu powinni właśnie pomagać naturze i łagodzić jej ból jaki przynoszą ludzie.
Nie wywyższam żywiołu Wody, jednak okazuję czym jest ów żywioł i jak postępować powinni jego użytkownicy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2012, 12:53 {2} przez konidziu.)
18-12-2012, 08:42
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Miałam napisać to co konidz jednak nie miałam czasu, a wiedziałam że on to zrobi. xD
Poza tym tekst doskonały. Uśmiech

Kill nie tylko Magowie Wody są strażnikami. Uśmiech Każdy mag powinien pomagać naturze i łagodzić ból jaki przynoszą ludzie, każdy mag nie ważne jaki żywioł obrał powinien być do tego zobowiązany tylko, że każdy robi to na swój sposób (w zależności od żywiołu).

I między innymi dlatego powstały podziały, bo choć magia jest jedna, my jesteśmy inni i w ten sposób się odróżniamy, np. Chaota nie szanuje istot (nie spotkałam jeszcze takiego co by szanował a już na pewno takiego z którym bym miała wspólne poglądy), a Magowie Naturalni czczą na ogół Naturę, są dobrzy, pomagają jej i wszystkim a Ci co tacy nie są to z mojej obserwacji wynika, że mają o wiele gorsze ''wyniki'' w magii, nie potrafią zrozumieć Natury więc i współpracować z nią, i prędzej czy później (na ogół prędzej) przechodzą na inny system.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
18-12-2012, 09:39
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
Wtajemniczony

Nie koniecznie.
Chodziło tu konkretnie o to iż nowicjusze znaleźli by w tym tekście sens i drogę.
Dlatego też jest tam zawarty wpis : "To co tutaj przeczytaliście nie jest trudne do zrozumienia, jednak ktoś musi poprowadzić innych do sedna i pokazać czym jest Natura i żywioł Wody". Co oznacza iż ten temat nie jest trudny do zrozumienia jednak ktoś musi pokazać drogę jaką mag powinien kroczyć aby wspomóc naturę i tym samym być spełnionym w tym co robi.

No ale cóż, być może pewne osoby widziały w tym temacie auto promocję lub, też jak wspomniała Ama, iż tylko ja znam drogę jaką musimy podążać, jednakże nie miałem tego na celu, tak więc wybaczcie nie ścisłość wyrażeń.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2012, 17:56 {2} przez Luna.)
18-12-2012, 17:46
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
Wtajemniczony

Według mojego mniemania, chaota to osoba potrafiąca nie tylko tworzyć sigile, ale przede wszystkim jego poglądy są odmienne od innych co czyni go właśnie niemal w pełni chaotą, a mianowicie brak stałej wiary, a wierzenie jedynie na czas dla nas potrzebny jak rytuał. Zapewne jest coś jeszcze jednakże nie mam takiej wiedzy o tym rodzaju magii.
Jednak mój wpis może być mylny, za co od razu przepraszam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2012, 18:41 {2} przez Luna.)
19-12-2012, 21:57
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB