Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Autor Wiadomość
Killgorin Offline
NieWtajemniczony

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 12
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Post: #1
Serce  Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Witajcie moi drodzy.
[Obrazek: symbolwody.png]

Wstęp
Zapewne większość z was zastanawia się cóż to za temat napisał? I dlatego tutaj zajrzeliście. W zasadzie Ci, którzy szanują, mogą w spokoju opuścić ten temat i nie zawracać sobie głowy. Jednak nawet jeśli to wydawałoby się wiadome dla niektórych, to proszę, zostańcie i zrozumcie me słowa jako iż jestem dzieckiem natury i pragnę aby i inni poznali jej piękno i szanowali ją. Dlatego w temacie poruszę kwestię magów wody, a konkretnie kwestię tego jak żyć w zgodzie z naturą nas otaczającą, jak kochać ją w pełni i szanować ją głównie dlatego iż daje nam życie, szczęście, możliwość bycia z innymi ludźmi i zwierzętami. Osoby, które chcą zostać prawdziwymi Magami Wody niech mnie wysłuchają i czerpią z natury radość tak wielką jaką i ja czerpie, gdyż wszyscy jesteśmy jej tworem.

Jeśli chcesz czytać ów temat, dla lepszego klimatu podczas czytania: Klik!

Magowie Wody - Kim są?
Ziemia. Tutaj żyjemy, ów planeta otoczyła nas wszystkim co znamy i kochamy. Otoczyła nas zielenią drzew, śpiewem wietrznych ptaków, kojącym chłodem bryzy, i ciepłem. Natura pokochała nas i dała nam tak wiele. Dzięki tym darom widzimy piękno i harmonię tworu natury i tego gdzie żyjemy. Każdy mag jest w istocie częścią natury, każdy człowiek jest jej częścią. Każdy z nas ma część tego piękna w sobie. Większość ludzi jednak nie potrafi tego piękna wydostać na zewnątrz i pokazać iż miłuję naturę za to co nam dała. NAM! Jesteśmy dziećmi natury, kocha nas i szanuje. Większość ludzi krzywdzi swą matkę, zanieczyszcza nieskazitelność lasów, piękno przypływów i świeżość powietrza. Ranimy matkę jaką jest dla nas natura. Nasza matka choć piękna w swej okazałości traci wciąż coraz więcej, i to przez nas, przez ludzi. Okażmy matce szacunek, miłość i uczucie. Magowie Wody są najbardziej związani z naturą poprzez energie. Pomóżmy naszej matce i nie zanieczyszczajmy jej za to co dla nas zrobiła i wciąż robi. Natura ucieszy się wielce widząc swoje dzieci, które z chęcią i miłością troszczą się o lasy, rzeki i jeziora, górskie potoki i wietrzne przesmyki. Pokażmy naszej matce iż kochamy ją mimo iż inni ją krzywdzą. Jesteśmy Magami Wody.

Nasza Energia
Jak zapewne wiecie, Magowie Wody są ludźmi mądrymi pod względem postrzegania świata i pod względem dojrzałości. Jeśli damy naturze miłość i szacunek ona da nam swą cudowną energię jaka pozwoli nam pomóc jej jeszcze bardziej. Wiele istnień potrzebuje pomocy, jednak nie wielu by jej udzieliło. Jako Mag Wody, uczeń i zarazem dziecko natury pomagajmy istotom potrzebującym jeśli tylko potrafimy pomóc. Kiedy w potrzebie jest  twór natury to i sama natura potrzebuje pomocy. Jak oddać należną cześć swej matce? Jako magowie wody oddawajmy jej cześć kąpiąc się w kroplach wody, oddychając w pełni powietrzem nas otaczającym mówiąc dziękuję, pijąc wodę mówiąc dziękuję, grzać się przy ognisku mówiąc dziękuję, i zbierać plony z roślin mówiąc dziękuję, samej naturze. Kochamy naturę i jej twór, dlatego nasza energia rozjaśniona jest błękitem naturalnego piękna i kojącej wszelkie bóle właściwości.

Dlaczego my?
Większość pewnie czytając ów temat myśli: To wiadome. Jednak nie wielu stosuje się do tego aby szanować naturę i dbać o nią. Kochać ją tak jak ona nas. Dlaczego my mamy dbać o naturę? Cóż, jak wiadomo - "Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". Musimy dbać o naturę z prostego względu, ponieważ jesteśmy jej dziećmi, zaś inni tego nie robią. Nie zostawiajmy naszej matki w potrzebie kiedy ma tyle smutku w sobie, kiedy chce w końcu zobaczyć iż jej dzieci ją kochają, szanują i dbają o jej dobro. My magowie Wody jesteśmy głównymi strażnikami harmonii natury ze światem i ochronie jej piękna.

Nauki
Nie jest to temat ciężki do zrozumienia. Jednak wielu może mieć pytania jak zaprzyjaźnić się z naturą? Cóż, radziłbym przeczytać notatki z działu o Magii Wody oraz moje tematy. Aby się zaprzyjaźnić z naturą wystarczy chcieć i postępować zgodnie z mymi wskazówkami, zawartymi w tym i innych tematach. To co tutaj przeczytaliście nie jest trudne do zrozumienia, jednak ktoś musi poprowadzić innych do sedna i pokazać czym jest Natura i żywioł Wody. Jeśli chcesz zjednać się z naturą poproś Wodę o to aby dała Ci siłę i pozwoliła się zjednać z matką.

Wszystko należy traktować z dystansem
[Obrazek: 2mp.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2020, 13:41 {2} przez Killgorin.)
17-12-2012, 22:42
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Dołączył: Sep 2012
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Post: #2
RE: Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Wszystko pięknie i cudownie, ale matka ziemia to żywioł ziemi a nie wody i to magowie ziemi są najbardziej z nią związanie, a nie magowie wody, dalej natura, tak samo każdy z żywiołów jest powiązany z naturą i nie można jednego tylko żywiołu określić jako ten najrówniejszy z równych, że tak to ujmę. Dalej głównymi strażnikami Natury są tak zwani kapłani żywiołów, magowie którzy w jednym paluszku mają wszystkie 4 żywioły, a nie magowie wody czy jakiegokolwiek tylko jednego żywiołu. z prostej przyczyny wiedza, czyli i cała filozofia natury, nie jest kompletna. Po drugie aby całkowicie zjednać się z naturą trzeba zjednać cię ze wszystkimi żywiołami, a nie tylko z jednym, bo ja jedność z naturą nie będzie kompletna będzie tylko częściowa, czyli jeden żywioł tylko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2012, 23:18 {2} przez Luna.)
17-12-2012, 22:53
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
NieWtajemniczony

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 12
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Post: #3
RE: Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
W rzeczy samej, masz rację.
Jednak Magowie Wody jako strażnicy ładu powinni właśnie pomagać naturze i łagodzić jej ból jaki przynoszą ludzie.
Nie wywyższam żywiołu Wody, jednak okazuję czym jest ów żywioł i jak postępować powinni jego użytkownicy.
[Obrazek: 2mp.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2012, 12:53 {2} przez konidziu.)
18-12-2012, 08:42
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 316
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #4
RE: Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Miałam napisać to co konidz jednak nie miałam czasu, a wiedziałam że on to zrobi. xD
Poza tym tekst doskonały. Uśmiech

Kill nie tylko Magowie Wody są strażnikami. Uśmiech Każdy mag powinien pomagać naturze i łagodzić ból jaki przynoszą ludzie, każdy mag nie ważne jaki żywioł obrał powinien być do tego zobowiązany tylko, że każdy robi to na swój sposób (w zależności od żywiołu).

I między innymi dlatego powstały podziały, bo choć magia jest jedna, my jesteśmy inni i w ten sposób się odróżniamy, np. Chaota nie szanuje istot (nie spotkałam jeszcze takiego co by szanował a już na pewno takiego z którym bym miała wspólne poglądy), a Magowie Naturalni czczą na ogół Naturę, są dobrzy, pomagają jej i wszystkim a Ci co tacy nie są to z mojej obserwacji wynika, że mają o wiele gorsze ''wyniki'' w magii, nie potrafią zrozumieć Natury więc i współpracować z nią, i prędzej czy później (na ogół prędzej) przechodzą na inny system.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
18-12-2012, 09:39
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
NieWtajemniczony

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 12
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Post: #5
RE: Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Nie koniecznie.
Chodziło tu konkretnie o to iż nowicjusze znaleźli by w tym tekście sens i drogę.
Dlatego też jest tam zawarty wpis : "To co tutaj przeczytaliście nie jest trudne do zrozumienia, jednak ktoś musi poprowadzić innych do sedna i pokazać czym jest Natura i żywioł Wody". Co oznacza iż ten temat nie jest trudny do zrozumienia jednak ktoś musi pokazać drogę jaką mag powinien kroczyć aby wspomóc naturę i tym samym być spełnionym w tym co robi.

No ale cóż, być może pewne osoby widziały w tym temacie auto promocję lub, też jak wspomniała Ama, iż tylko ja znam drogę jaką musimy podążać, jednakże nie miałem tego na celu, tak więc wybaczcie nie ścisłość wyrażeń.
[Obrazek: 2mp.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2012, 17:56 {2} przez Luna.)
18-12-2012, 17:46
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
NieWtajemniczony

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 12
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Post: #6
RE: Magowie Wody - W Zgodzie Z Naturą
Chaota to osoba potrafiąca nie tylko tworzyć sigile, ale przede wszystkim jego poglądy są odmienne od innych co czyni go właśnie niemal w pełni chaotą, a mianowicie brak stałej wiary, a wierzenie jedynie na czas dla nas potrzebny jak rytuał. Zapewne jest coś jeszcze jednakże nie mam takiej wiedzy o tym rodzaju magii.
Jednak mój wpis może być mylny, za co od razu przepraszam.
[Obrazek: 2mp.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2020, 13:43 {2} przez Killgorin.)
19-12-2012, 21:57
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB