Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiccański Krąg
Autor Wiadomość
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Wiccański Krąg
W sumie to nikt u nas chyba nie zajmuje się ani wicca ani Magią Enochiańską ale to zawsze możliwość do poznania nowych magów i wpływowych ludzi z kregu magicznego.
03-31-2013, 21:49
Reply
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Nikt u nas, w sensie w mojej organizacji. Uśmiech
04-01-2013, 00:34
Reply
Agni Offline
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
A co to za organizacja?

Jeśli jest tutaj ktoś kto zajmuje się Wicca to na prawdę zapraszamy na spotkania z wiccanami inicjowanymi i na nasze forum Wiccański Krąg bo w necie jest dużo informacji, które tylko pozornie są o Wicca a tak na prawdę opowiadają o samotnych ścieżkach czarowniczych różnych ekletycznych czarownic. Wicca to misteryjna tradycja inicjacyjna i przy okazji odreby i bardzo spójny system magiczny. Wiccanie więc muszą byc inicjowanymi w tą tradycję kapłanami i kapłankami oraz czarownicami i wszystko wygląda trochę inaczej niż u Cunnighama, który wiccaninem nie jest, choć używa tej nazwy.

Jeśli ktoś się interesuje Magią Ceremonialna i Enochią to przyszłoroczna konferencja też powinna zainteresować a będzie otwarta nie tylko dla osób zainteresowanych Wicca bo i w Wicca ludzie interesuja się nie tylko Wicca. Są wśród nas zarówno szamani i druidzi jak i magowie ceremonialni i eksperci od Enochii.

Co do odległości: przyszłoroczna konferencja będzie w Krakowie, tegoroczne Warsztaty są koło Warszawy, koweny w Polsce też już są więc nie jest tak źle jak kilka lat temu, kiedy żeby nauczyć się prawdziwego Wicca trzeba było jeżdzić za granicę.
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
04-01-2013, 11:36
Znajdź Posty Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Hm... Może też zjawiłabym się, jeśli koło Warszawy. Któż to wie. Pozdrawiam Agni. Uśmiech
04-01-2013, 13:38
Reply
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Zakon magiczny. Już kiedyś pisałem. Każdy zajmuje się magią lub czymś pożytecznym. Staramy się być rodziną. Jestem w nim Mistrzem i założycielem. Działamy od 3 lat, a teraz za cel postawiliśmy sobie stworzenie takiej jakby Federacji magicznej. Już pisałem. "Skupienie magów pod jednym sztandarem." Chodzi o to, że magowie powinni zrozumieć że i czarni i biali magowie mogą żyć obok siebie. Według nas nie ważne czy prowadzi Cię ciepły płomień dobra czy zimny ogień ciemności. Jeśli walczy się o wspólne cele to jest to dobre. Bo jak to pewien człowiek kiedyś napisał "Magia jest gorzkim owocem z drzewa dobrego i złego".
04-01-2013, 23:41
Reply
Agni Offline
Użytkownik

Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc na konferencje więc jeśli ktoś chętny a jeszcze się nie zdecydował - to nie jest za późno. W międzyczasie podaje link do artykułu o Baphomecie, Bogu Alchemii. Artykuł napisałam specjalnie dla Wiccanskiego Kręgu, żeby wprowadzić w tematykę alchemicznego ślubu.

Prawdopodobnie najbardziej enigmatyczna i kontrowersyjna postać współczesnego okultyzmu, Baphomet, jest najwyższym wyrazem pozornego paradoksu, utożsamiającym całkiem realne zjednoczenie przeciwności. Przez wieki niezrozumiały, zniesławiony, porównywany do szatana, był istotą, którą straszono i której się bano. Ale kim tak naprawdę jest Baphomet? Na to pytanie najlepiej odpowiadają nam nasze doświadczenia. Pomysł tego artykułu zrodził się podczas prywatnej rozmowy, kiedy to jasnym się stało, że wszelkie spotkania z Baphometem - czasami łagodne, czasami wstrząsające - zawsze pozostawiają ślad w naszej duszy i zmieniają nas na zawsze. Poprosiłam zatem kilka osób z różnych pogańskich ścieżek, aby opowiedziały o swoich spotkaniach i doświadczeniach z Baphometem, a tym samym pozwoliły nam poznać Baphometa tak, jak one go poznały. Wynikiem tego jest zbiór pięciu opowieści o spotkaniach, garść faktów historycznych i osobista analiza symboliki postaci Baphometa wynikająca z tych wizji. Wśród zebranych wizji mamy historie dwojga inicjowanych wiccan: moją własną (której doświadczyłam jeszcze przed inicjacją) i mojego drogiego przyjaciela i brata od 20 lat, Rufusa Harringtona oraz wizję Carminy, inicjowanej druidki i Gabriela, poganina niezrzeszonego i sympatyka wicca. W wizji Rufusa znajdziecie też piękny opis jednego z najwspanialszych rytuałów, jaki dane mi było odprawić już w roku 1994 i wiele razy później. Ponieważ artykuł jest bardzo długi, postanowiliśmy podzielić go na rozdziały, które można czytać jako odrębne artykuły. Jeśli chcecie czytać dalej - oto link: http://www.wiccanski-krag.com/baphomet.html
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
05-23-2014, 23:13
Znajdź Posty Reply
Sheila Offline
Użytkownik

Reputacja: 2
Podziękowania: 3
Podziękowano 8 razy w 5 postach
Agni już się tu nie zjawia, a że zajrzałam...
Kto nie był na konferencji - niech żałuje. Okazała się ryczącym, międzynarodowym sukcesem :D
A kto był, temu dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez WK Uśmiech
10-08-2014, 15:37
Znajdź Posty Reply

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB