Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwokacja HEKATE
Autor Wiadomość
xPietrekx Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 54
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 32
Podziękowano 2 razy w 7 postach
Podziękowano 2 razy w 7 postach
Post: #1
Inwokacja HEKATE
Temat ze starego witchcrafta...Właścicielem tematu jest user jamael1995

Nie chcę się rozpisywać nad osobą i naturą Hekate, ale nadmienię tylko co trzeba wiedzieć. Hekate jest boginią magii i czarów, patronką wiedźm i czarowników. Wierzono, że pomaga w wielu dziedzinach życia, m. in. podróże, wojny, nauka, szczęście, ma dobry wpływ na gospodarkę rolną. Miejscami jakie zamieszkiwała były cmentarze, skrzyżowania dróg, miejsca gdzie przelano krew.
Grecy utożsamiali ją z księżycem i co miesiąc rozkładali dla niej żywność na skrzyżowaniach dróg (najprawdopodobniej było to podczas nowiu, ale nie znalazłem źródła, które by to jednoznacznie potwierdzało), z kolei Rzymianie czcili ją 29 dnia każdego miesiąca (może chodzić o kalendarz lunarny, gdzie miesiąc trwa tyle co pełen cykl księżyca czyli 29 dni (średnio 29dni 12godzin 44minuty)).


Kiedy księżyc będzie w nowiu zabierz ze sobą ofiarę dla bogini i udaj się w odludne miejsce. Niech to będą rozstaja, gdzie drogi rozchodzą się w trzy strony, najlepiej w lesie lub przy cmentarzu.W godzinie, kiedy księżyc w całości okryją ciemności unieś ręce ku niebu i zwróć się do Hekate.
„Stoję w miejscu, gdzie łączą się drogi, tu gdzie przeszłość, przyszłość i to co teraz są jednym, a światy przenikają się sobą na wzajem. Tutaj też, w miejscu, które obrałaś za swoją świątynię przychodzę do Ciebie. O, Hekate! Przyjmij proszę te dary, które Ci ofiarowuję i racz obdarzyć mnie swym błogosławieństwem. Przyjmij mnie pod swoją opiekę, abym nigdy nie zboczył ze ścieżki, którą obrałem i nigdy nie zwątpił w moc, którą Ty władasz i którą obdarzasz tych, którzy Ciebie wielbią.“
Uklęknij na środku skrzyżowania, postaw przed sobą ofiarę, zamknij oczy, a kiedy będziesz gotowy usłyszysz zbliżające się kroki. Będzie to Hekate w trzech postaciach - młodej dziewicy, dojrzałej kobiety i mądrej staruszki, nadejdą z trzech różnych stron. Nic nie rób, nie mów, po prostu czekaj aż staną tuż nad Tobą. Kiedy podejdą i jeśli przyjmą Twoją ofiarę poczujesz odprężenie i pewność siebie, zostałeś pobłogosławiony. Otwórz oczy, wstań, podziękuj bogini i odejdź w swoją stronę.
Uwaga!
Kończąc rytuał nie wykonuj Dewokacji Pentagramu ani innego oczyszczenia, by nie rozproszyć działania błogosławieństwa.
Pamiętaj także, że Twoja ofiara musi być odpowiednia, tzn. nie dawaj niczego czego sam byś nie chciał, np. jeśli chcesz podarować owoce to muszą być dojrzałe i soczyste, jeśli na sam ich widok pocieknie Ci ślinka to Twoja ofiara jest dobra i zostanie przyjęta.

Taki tam mój dopisek:
Przedstawiony rytuał był przygotowany na dzisiejszy nów, niestety pomyliłem się w wyliczeniach o całą dobę. Według moich wyliczeń nów miał mieć miejsce w dniu i godzinie księżyca czyli dzisiaj ok. godz. 3 w nocy. Według tradycji salomonicznej jest to czas szczególnie sprzyjający rytuałom związanym z podróżowaniem oraz „inwokowaniu duchów, nekromancji i odzyskaniu skradzionej własności“ (czyli wszystko to czemu patronuje Hekate). Niestety, nów był zeszłej nocy. Dlatego w pośpiechu musiałem zmodyfikować rytuał, opisałem tylko ogólny jego przebieg, wygląd. Mam nadzieję, że okaże się komuś przydatny w jego pracy i przyniesie mu wiele korzyści. Tego Wam wszystkim szczerze życzę.

Bibliografia:
Arthur Cotterell: Słownik mitów świata: Katowice: 1996
Agnus: „Panie Piekielnych Ciemności"-Boginie Śmierci i Krain Podziemia: „Smocza Krew #2: Nekromancja": 2009: s.26-27
Większy Klucz Salomona
Encyklopedia PWN
Praktykowana magia:

głownie: radiostezja
dodatkowo: magia chaosu
żywioł: powietrze / ogień lecz głownie powietrze
poziom wykształcenia magicznego określam 3,5/10 (myślmy realnie Język)

Pomagam początkującym adeptom z podstaw gg 32551285

Większość wiedzy: teoria ; stosunek 3-10
17-09-2012, 16:45
Znajdź Posty Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 319
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Inwokacja HEKATE
Z opisu wynika że nie jest to inwokacja a ewokacja. Inwokujemy w siebie (coś wstępuje w nas) a ewokujemy po za naszymi ciałami/umysłami (np w Goecji ewokujemy do magicznego trójkąta ) .

Napisałeś również że jest to ,, ogólny przebieg, wygląd'' rytuału, czy opisał byś go dokładnie ?
Pozdrawiam
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
23-03-2014, 19:43
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB