Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawiedliwość XI
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #1
Sprawiedliwość XI
Mówi o osobie sprawiedliwej i bezstronnej, zrównoważonej i odpowiedzialnej, która myśli racjonalnie i sceptycznie, jest tolerancyjna, elokwentna, ma dobrą reputację i zależy jej na niej, opiera się tylko na faktach i nie da się jej przekupić ani wziąć na litość, w miłości jest stała ale kieruje się raczej rozumiem... Jest zimna, trzyma dystans, może być zamknięta w sobie, skupia się głównie na pracy, to sumienna osoba która ma duże poczucie moralności i sprawiedliwości.
Odwrócona: ktoś przekupny, nieuczciwy i niesprawiedliwy, kłamca i oszust, być może nawet ''ktoś kto powinien siedzieć za kratkami'', możliwe że przez pryzmat uczuć czy żądzy nie widzi prawdy bo po prostu nie chce jej widzieć, pragnie aby prawdą było coś innego, nie umie wyciągać wniosków z własnych błędów, zaprzecza faktom, może być brutalny, mściwy, niezrównoważony psychicznie, albo mieć zaniżoną samoocenę i żyć w poczuciu winy, nie umie zapomnieć doznanych krzywd.

Symbolizuje dosłownie sąd - w każdym tego słowa znaczeniu, może być nasz sąd prawny, może być sąd Sił Wyższych, karma, efekt przyczyny i skutku.
Mówi o moralności, ładzie i porządku - uczciwości i obiektywizmie, równowadze, prawdzie która wygra, często pokazuje że zostaniemy podsumowani przez życie/Wszechświat/Bógów/karmę i dostaniemy to na co zasłużyliśmy albo jak pytamy czemu nam się źle wiedzie, to tutaj ta karta w tym wypadku najprawdopodobniej powie, że właśnie pijemy piwo które nawarzyliśmy czyli np. mamy karmę/Trójpowrót/prawo przyczyny i skutku itp.
Może też znaczyć, że o sprawiedliwość sami będziemy musieli zadbać i o nią walczyć... Nikt nie jest bez winy, osądzajmy siebie i innych sprawiedliwie, wybierajmy rozsądnie swoją drogę i podejmujmy dobre decyzje - pamiętajmy, że to co zasiejemy to potem pozbieramy i zjemy... Sprawiedliwość popędza nas też do uregulowania spraw prawnych... Lepiej od razu powypełniać/oddać/złożyć formularze, papierki, dokumenciki, podania, umowy, spłacić długi, mandaty itp. To także przejmowanie się opinią innych, budowanie sobie reputacji.
Odwrócona: to niesprawiedliwość, uprzedzenie, stronność, łapówkarstwo, niesłuszne oskarżenie, przegrana sprawa sądowa, manipulacje, szantaże, wyrzuty sumienia, popełnienie przestępstwa, odegranie się, kłamstwo, poniżenie, bałagan, kradzieże, oszczerstwa, chaos, poczucie skrzywdzenia, brak zachowania obiektywności i rozsądku, brak zaufania, bójki, rezygnacja, niezrównoważenie psychiczne, nieumiejętność wybaczania, rozwód, zemsta.

Uczucia: zalegalizowanie związku, przypieczętowanie związku ślubem - jednak nie koniecznie jest on z miłości, może być z rozsądku, z poczucia odpowiedzialności itp. ale o tym już powiedzą nam sąsiednie karty... To także wierność, równouprawnienie, pogodzenie się partnerów, pójście na kompromis, szczęśliwe małżeństwo, trwały związek... choć może też oznaczać zgrzytanie...
Odwrócona: dominacja i nierówność z związku, być może nawet i przemoc, także kłamstwa, rozstanie, rozwód.

Zdrowie: wszystko jest ok ze zdrowiem, chyba że już jesteśmy chorzy to oznacza to poprawę naszego stanu.
Odwrócona: kłopoty z nerkami, układem moczowym, pęcherzem, śledzioną.

Praca: szansa na awans/pochwałę, człowiek się spełnia w swojej pracy
Odwrócona: straty, niezadowolenie

Zawody: prawnik, adwokat, sędzia, kurator, księgowy, urzędnik, prokurator itp.

Miejsca: wszelkie miejsca urzędowe np. sąd, praca, zakon, biuro.

Zdolności ezoteryczne: magia chaosu, magia planet, medytacja.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-01-2013, 09:31
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB