Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróże astralne
Autor Wiadomość
Neaxx Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 114
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Podziękowania: 3
Podziękowano 1 razy w 19 postach
Podziękowano 1 razy w 19 postach
Post: #1
Podróże astralne
Projekcje astralne, doświadczenia poza ciałem, jasne śnienie - wszystkie te fenomeny dotyczą niezwykłych zjawisk związanych ze sferami innymi niż nasza, fizyczna.
Każdy z nas żyje w fizycznym ciele i dzieje się tak również, gdy idziemy spać. Niemniej jednak w nocy, gdy wydaje się nam, że śnimy, nasze ciało astralne może podróżować w czasie i przestrzeni do innych, nie fizycznych planów egzystencji. Dzieje się tak w snach, które są niezwykle kolorowe i żywe i w których lecimy albo spadamy. Tak naprawdę mogą to być projekcje astralne, a nie tylko sny.
Można nauczyć się świadomie sterować swoimi snami i opuszczaniem ciała fizycznego przez ciało astralne za pomocą metod kontrolowania snu i projekcji astralnej. Istnieje wiele różnych metod indukowania doświadczeń poza ciałem i nie ma wśród nich najlepszej - zależy to od naszych inwidualnych preferencji.
Jedną z metod można dość łatwo opanować.
Kładziemy się przy zgaszonym świetle i odprężamy. Leżymy cicho i spokojnie, nie myśląc o niczym.
Wyobrażamy sobie siebie, leżących, starając się "ujrzeć" w głowie każdy szczegół swojej postaci.
Następnie wizualizujemy nasze ciało astralne, które możemy wyobrażać sobie jako szary cień naszej sylwetki lub w inny, odpowiadający nam sposób. Na początku ciało astralne leży dokładnie w obrębie naszego ciała fizycznego, a potem powoli oddziela się od niego u unosi ponad nami coraz wyżej, aż pod sufit.
Patrząc oczami naszego ciała astralnego obracamy się pod sufitem na brzuch i spoglądamy w dół, na nasze ciało fizyczne. Jeśli wszystko idzie dobrze, możemy "polatać" po pokoju, pozostając blisko ciała fizycznego.
Następnie próbujemy przekroczyć ściany domu i powędrować, gdzie nam się żywnie podoba. Można udać się w wybrane miejsce, wizualizując lot lub po prostu od razu się tam "teleportować".


Magiczna "dziurka od klucza".

Astralny portal służy do wywoływania świadomych doświadczeń poza ciałem na jawie. Polecany jest głównie osobom mającym pewne doświadczenie w projekcjach astralnych. Pomaga on skupić się poprzez skoncentrowanie wzroku na przenikających się pierścieniach i stanowi swoistą "dziurkę od klucza" do innej sfery.
Portal taki można wizualizować podczas ćwiczenia doświadczeń poza ciałem.


Ważne uwagi.

Podczas projekcji astralnych trzeba kontrolować myśli, ponieważ wszystko, o czym myślimy, może się zmaterializować na planie astralnym. Jeśli zatem będziemy koncentrować się na rzeczach złych i strasznych, możemy przyciągnąć je do siebie.
Kiedy tylko poczujemy się zagubieni lub przestraszymy się, pomyślmy szybko i silnie o swoim ciele fizycznym, a natomiast do niego powrócimy.
Zwróćmy uwagę, kiedy spadamy we śnie. Przy uderzeniu o ziemię natychmiast się budzimy. To nasze ciało astralne powraca na swoje miejsce.
Zastosowanie leków i innych substancji może obniżyć wibracje co oznacza niemożność podróżowania do wyższych sfer astralnych.
Dlatego próby podróży astralnych pod wpływem alkoholu czy narkotyków mogą się bardzo źle skończyć. Dolne sfery astralne zamieszkują istoty nie zawsze przyjazne i dlatego lepiej wędrować wyżej lub przynajmniej mieć możliwość przeniesienia się tam w razie nieprzyjemnych sytuacji.

Źródło: Księga Magii i Zaklęć
Alan Abyss
17-01-2013, 14:08
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB