Skrócenie technik obronnych przez fuzję wizualizacji i gestykulacji
Autor Wiadomość
jerwal Offline
Użytkownik

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 1
Podziękowano 8 razy w 15 postach
Podziękowano 8 razy w 15 postach
Post: #1
Skrócenie technik obronnych przez fuzję wizualizacji i gestykulacji
Witam
Temat przydatny głównie początkującym. Zacznę może od tego, że gdy ja zaczynałem poznawanie sztuki i odczuwanie energii subtelnej, ćwiczyłem w różnych miejscach, to często owocowało odczuwaniem negatywnej energii.
Bywamy w sytuacjach w których brakuje nam "czasu" czy też spokoju i odosobnienia żeby pozwolić sobie na mniejszy ryt odpędzający pentagramu i
wtedy opieramy się na "wizualizacji", wymaga to skupienia i w większości przypadków zamknięcia oczu. Podam tu dwa przykłady skrócenia tych technik, są skuteczne i w zasadzie całkiem łatwe do opanowania.
Zacznę od wizualizacji pentagramu
http://witchcraft.org.pl/Thread-Wizualiz...pentagramu
Zróbmy to samo ale na dłoni,
Stań prosto, podnieść lewą dłoń na wysokość splotu słonecznego, wnętrzem do góry, jednym z palców prawej dłoni zakreśl koło na wnętrzu dłoni wizualizując krąg wokół siebie jednocześnie, może lepiej zacząć od kręgu, teraz zakreśl wewnątrz kręgu pięcioramienną gwiazdę, dalej na wnętrzu dłoni, jednocześnie wizualizując ją wokół siebie... stoimy wewnątrz a projekt graficzny ma powstać na płaszczyźnie astralnej, to połączenie jest tylko ćwiczeniem, efekt końcowy to wpojenie wizualizacji naszej podświadomości, natomiast świadomie tylko "podrapiemy się po dłoni" dla niewiedzących, a stworzymy ochronę w chwilach zagrożenia w banalny sposób.
Trochę łatwiejsza ochrona, w sytuacji gdy nie jesteśmy pewni bezpieczeństwa np. wracając z ogniska gdy droga prowadzi przez las, jest noc i jakoś niepewnie się czujemy ( Język ):
Stojąc prosto przejedź kciukiem po czole od skroni do skroni (wizualizując podczas ćwiczeń linię stanowiącą barierę umieszczoną przed tobą, niech to będzie półokrąg) "poprawmy" włosy przejeżdżając dłonią po głowie (wizualizując, podczas wpajaniu tej techniki naszej podświadomości, jak z owej bariery wzrasta swoista energetyczna ściana chroniąca nas także od góry) i śmiało przed siebie. Uśmiech
Pamiętajcie, zanim zaczniecie stosować wersję opartą już tylko na gestach, to kilkanaście, albo kilkadziesiąt razy trzeba wpajać kreowanie ochrony przez wizualizację własnej podświadomości, podczas ĆWICZEŃ. Sugeruję max. dwa razy dziennie.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013, 10:09 {2} przez Olimpia.)
19-01-2013, 09:05
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB