Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imbolc - z 1 na 2 lutego
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #1
Imbolc - z 1 na 2 lutego
Dobra, tak na szybkiego, to Imbolc jest mniejszym sabatem celtyckim, Święto Światła - uznawany też przez Wiccanów i chrześcijan pod nazwą ''Święto Matki Boskiej Gromnicznej''. Boginią Imbolc jest Brigida, którą potem chrześcijanie uznali za Świętą. Obchodzony jest w momencie, kiedy zauważy się pierwsze oznaki wiosny np. przebiśniegi, czy świstaka, a jeśli nie, to zawsze jest z 1 na 2 lutego.

Imbolc oznacza ''w brzuchu'' choć nie jest to jedyne tłumaczenie... ale to już chyba norma. xD W każdym razie Bogini Matka, o której pisałam w Yule, wychodzi wraz z nowo narodzonym Bogiem Słońca z podziemi i wiosna przygotowuje się do powrotu (w pełni wróci W Beltain).

Jest to czas światła i główną rolę odgrywają w tym święcie świece, tradycją było (i jest) od razu po wschodzie Słońca zapalić wszystkie źródła światła albo po jednej świecy w każdym pomieszczeniu domu. Kolory tego święta to biel (jako symbol czystości), zieleń (jako symbol nadziei, odradzającej się ziemi, trawy, kwiatów itp.) ale przede wszystkim złoty (kolor Słońca, światła).

Na tą okazję polecamy razem z Ashes, zrobić świece i to nie byle jakie świece! Bo Lodowe: http://witchcraft.org.pl/T-lodowe-swiece--6458 :D

Jak i wykonanie Buławy Priapa, do pobudzenia sił Natury do życia: http://witchcraft.org.pl/T-bulawa-priapa...2#pid69062

Szczęśliwego i owocnego Imbolc!
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
20-01-2013, 11:28
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Imbolc - z 1 na 2 lutego
Sabat Imbolc nazywany jest Mlecznym lub Kukurydzianym. Wtedy właśnie mleko i kukurydza mają moc spełniania naszych życzeń!

W mitologii celtyckiej w czasie tego sabatu czczono boginię Brighid, zwaną także Potrójną Boginią. To ona przywoływała z wysokości światło Słońca. Po przyjęciu chrześcijaństwa w Irlandii czczono świętą Bridget - Brygidę, która była strażniczką świętego ognia. W Polsce sabat zbiega się w czasie z pięknym świętem Matki Boskiej Gromnicznej, która strzeże domów i przegania z naszej drogi wilki, będące metaforą kłopotów.

Każdemu sabatowi towarzyszą potrawy, które symbolizują powodzenie i szczęście. Sabat Imbolc nazywany jest Mlecznym lub Kukurydzianym.

Jeśli chorujesz albo chcesz zajść w ciążę, rankiem wypij szklankę mleka. Łyżeczka miodu, jaką posłodzisz herbatę lub mleko, zapewni powodzenie w miłości. Do sałatki dodaj kukurydzę, aby nie brakowało ci pieniędzy.

Energia, która towarzyszy magicznym świętom, jest najmocniejsza w nocy przed datą sabatu i działa jeszcze przez tydzień. Dlatego, choć sam Imbolc ma datę 2 lutego, czarować powinno się dzień wcześniej, wieczorem 1 lutego.

Zapal świece w wigilię Imbolc - 1 lutego!!

Najważniejszym atrybutem Imbolc są płonące świece symbolizujące zwycięstwo nad ciemnością. Przygotuj jedną większą, najlepiej złotą lub żółtą, oraz kilkanaście mniejszych. Dużą świecę zapal i ustaw na stole.

Niech każdy z gości sabatu skoncentruje się na swoim marzeniu i na małej świecy wydrapie swoją intencję. Potem trzeba je zapalić od dużej świecy i ustawić w kręgu. Niedopalone goście zabierają ze sobą po to, aby zapalać je w ważnych dla nich momentach roku.

Energię Imbolc wzmacniają kadzidła o zapachu mirry bądź fiołków.

/Źródło- miesięcznik "Wróżka"/


*** "W celtyckim języku Imbolc oznacza: w brzuchu (Matki) lub "mleko Matki", nie mówiąc o tym: "mleko wilczycy". I w tym momencie nawiążę do wspomnianej wcześniej dyskusji o wilkach i Matce Boskiej Gromnicznej. Dzisiaj doczytałam w artykule Mii Krogulskiej że same wilki w tym święcie symbolizują przeszkody i zapalenie świecy ma je odstraszać. Oczywiście jak każdy drapieżnik, wilk od ognia ucieknie, lub przynajmniej przyczai się w bezpiecznej odległości. Jest w tym prosta logika, ale to ciągle nie odpowiada w pełni na moje pytanie. Dlaczego to święto jest kojarzone z wilkami. Szczególnie że słowo Imbolck w celtyckim rozumieniu również oznacza mleko wilka, a może wilczycy. Nasuwa mi się tu dość może radykalne i daleko idące stwierdzenie, że nie tylko o przeszkody chodzi. Same blokady i trudności mogą nam się kojarzyć z zodiakalnym znakiem Raka i Koziorożca. Jeden mówi o obawach drugi o trudnych doświadczeniach. Ale każdy o korzeniach i tradycji. W wizjach jakoś zawsze wiedźmę czy bóstwo kobiece było w wilczym towarzystwie. To moim zdaniem przejaw, wizualizacja naszych korzeni. Dzikości tkwiącej w naturze kobiety. Dlaczego akurat wilki? Odpowiedzi nie znam. Choć wilczyca alfa i zastanowienie się nad nią daje do myślenia. Może więc Imbolc, oraz święto Matki Boskiej Gromnicznej to tak naprawdę pierwotna potrzeba wyrazu siły tkwiącej w kobiecie? Choć to święto solarne, lecz może chodzi o zejście w głębiny naszych korzeni ze światłem świecy i dodanie mu sił by mogło ponownie po zimowej nocy się wyrazić."

(fragment artykułu)
//Źródło- http://astrosedna.wordpress.com/2012/02/...-marzenia/
30-01-2014, 18:18
Reply
Welshang Offline
Użytkownik

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Imbolc - z 1 na 2 lutego
7 życzeń

Przed wykonaniem tego rytuału, pójdź pod prysznic, spłucz swoje codzienne energie, ubierz czyste, luźne, wygodne ubranie i zacznij rytuał. Jako pierwsze postaw dwie, większe od pozostałych, świece po lewej i prawej stronie i zapal je.
Następnie weź świecę reprezentującą Słońce, zapalając ją wypowiedz głośno: „niech światło Słońca wróci w moje życie, doda mi sił, nadziei, zdrowia i miłości dla mnie i moich bliskich” i postaw ją w środku pentagramu. Następnie zapalając święcę Księżyca, powiedz, „..Księżycu przynieś mi dobrą energię i daj mi odwagi” i postaw ja obok świecy Słońca. Następnie zapal po kolei pozostałe pięć świec i postaw je w kształcie (na rogach gwiazdy) pentagramu zaczynając od Wenus po twojej lewej stronie.
Zapalając świecę Wenus od świecy księżyca, powiedz: „ proszę cię Wenus o szczęście w miłości”, napisz na karteczce swoje życzenia dotyczące miłości i relacji międzyludzkich.
Następnie zapalając świecę Merkurego, powiedz: „proszę cię o szczęście w podróży i same dobre wiadomości”, postaw ja poniżej Wenus, również po lewej stronie i napisz na karteczce swoje marzenia związane z podróżami.
Zapalając świecę Marsa, powiedz „proszę cię Marsie o wytrwałość i siłę, by wrogowie trzymali się ode mnie daleko”, postaw ją na górze pentagramu i napisz na karteczce wszystkie wyzwania, które chcesz w tym roku zrealizować.
Zapalając świecę Jowisza, powiedz: „proszę cię Jowiszu, spełnij moje finansowe marzenia”, postaw ją na prawej stronie i napisz na karteczce swoje wszystkie marzenia dotyczące finansów, drogich podróży, wyzdrowienia.
Ostatnia świecą jest świeca Saturna, zapalając ją, powiedz: „proszę cię Saturnie, pomóż mi omijać przeszkody”, postaw ją po prawej stronie poniżej Jowisza i napisz na karteczce co chcesz w życiu pominąć.

Gdy świece płoną, ty wizualizuj przez kilkanaście minut, realizacje twoich życzeń. Rytuał zakończ jak poczujesz, że nadszedł odpowiedni moment, a świece niech spalą się do końca. Przed odejściem od palących się świec, karteczkę Saturna zapal od świecy Saturna i spal ją, inne karteczki przechowaj przez cały rok i spal je za rok, o tej samej porze. Przed ich spaleniem sprawdź, co się spełniło z twoich karteczkowych życzeń

źródło: Ezoter.pl
01-02-2014, 21:33
Znajdź Posty Reply
Welshang Offline
Użytkownik

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Imbolc - z 1 na 2 lutego
Nie wiem właśnie, jak z tymi kolorami, ale też mam ten problem ze świecznikami. xd
A dzisiaj chciałem coś odprawić, ale w ogóle nie jestem przygotowany. Smutny
Każdy kolor ma znaczenie, czyż nie? Uśmiech
01-02-2014, 23:29
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #5
RE: Imbolc - z 1 na 2 lutego
Świetnie, a teraz zamienniki;

Merkury - żółty, niebieski
Białe świece = fiolet
Wenus - różowe
Jowisz - zieleń
Saturn - fiolet, szary
Mars - czarny

I tyle z zamienników.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-02-2014, 14:10
Znajdź Posty Reply
Wolk Offline
Geirs drottin

Liczba postów: 43
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #6
RE: Imbolc - z 1 na 2 lutego
(30-01-2014, 18:18)Ismena napisał(a): Może więc Imbolc, oraz święto Matki Boskiej Gromnicznej to tak naprawdę pierwotna potrzeba wyrazu siły tkwiącej w kobiecie? Choć to święto solarne,

Święto solarne? :D Jak zwykle, "pani wróżka" nie wie co pisze. Język

A co ma ono wspólnego z kobietami i siłą w nich tkwiącą, prędzej dowiecie się z linka poniżej niż z jakiegoś ezoterycznego szmatławca...

http://gothiskandza.blogspot.de/2014/02/...czyli.html
Þat kann ek it tíunda
ef ek sé túnriðir, leika lopti á
ek svá vinnk, at þeir villir fara
sinna heimhama, sinna heimhuga
---
Hav.155
04-02-2014, 11:06
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB