Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imię
Autor Wiadomość
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Imię
Szukam sposobu na poznanie swojego imienia. Nie mówię tu o imieniu od rodziców, czy to, które sobie nadajemy. Każdy ma swoje imię, to indywidualne imię ma wszystko. Takie imię daję władze nad istotą, która je nosi. Chcę poznać swoje. Jeśli ktoś może cokolwiek wiedzieć niech mówi.
12-02-2013, 14:17
Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
RE: Imię
Pewnie, że daje władzę. Uśmiech Tyle, że nie ma tu żadnego super tajnego imienia dla każdej rzeczy i błędnie jest rozumiane "poznanie imienia".

Imiona to zwyczajne nazwy. Tak jak dla deski i czterech nóg imieniem jest stół, tak dla wszystkiego innego istnieją nazwy. Jednakże znając słowo "stół" nie mogę jeszcze całkowicie się nim posługiwać. Słowo nie jest jeszcze całością wiedzy o stole. Dopiero poznając całą strukturę stołu i wszystkie zależności możemy mówić, że znamy definicję słowa stół, czyli znamy jego "imię".

Ludzie to skomplikowane istoty. Nie bardzo da się zamieścić całą definicję w jednym słowie. Dlatego ludzie mają wiele imion, w tym nawet forumowe nicki. Osoby o tych samych imionach dzielą te same cechy. Ale jak już mówiłem, każdy ma wiele imion (w tym i datę urodzenia można uznać za jedno), więc tylko część cech u tych osób jest taka sama. Czasem kilka imion dzieli tę samą cechę, w ten sposób niektóre cechy wygrywają z innymi, więc mimo iż Marcin powinien być zrzędliwy, może być cierpliwy, bo taką cechę przejawiają jakieś inne jego imiona. Im bardziej skomplikowana osoba, tym więcej ma imion. Choćby dlatego nie można inwokować żadnej istoty jednym prostym słowem. W zaklęciach faktycznie nie trzeba znać imienia ofiary, ale tylko w przypadku, gdy znasz tę osobę (choćby z forum). Ponieważ wtedy znasz część definicji, która jest unikalna dla każdego.

Ludzie wciąż się zmieniają, dlatego często przybierają nowe imiona. Nie bez powodu mag na swoje magiczne imię wybiera imię osoby, którą ceni, lub motto. W ten sposób upodabnia się do definicji tej nazwy. Nie zaprzeczam, że może istnieć jakieś specjalne imię dla każdego. Po prostu nie ma takiego języka, który mógłby to imię wyrazić. Jeśli faktycznie istnieje, to należałoby pomedytować i dostać się do swojego umysłu. Jeśli jest, to na pewno gdzieś się tam znajduje.
12-02-2013, 20:31
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

Podziękowania:
Z tego co mi wiadomo, to Mag lub Wiedźma przybiera sobie sama swoje "Imię magiczne" (nie mylić z Pseudonimem) służące do rożnego rodzaju praktyk. I nikt poza tą osobą nie powinien znać tego Imienia. Ale to dosłownie nikt. Uśmiech
12-02-2013, 20:55
Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
To nie jest tak Amber mag czy wiedźma może przybrać sobie jakieś imię magiczne ale nie musi które w pewnym sensie definiuje tą osobę i daje innym osobą pewnego rodzaju zarys osobowy i właśnie to imię robi bardziej jako wizytówka.
12-02-2013, 21:07
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Wcale nie jest konieczne trzymanie go w tajemnicy. Jest to błędna interpretacja po prostu. Rzeczywiście chodzi raczej o trzymanie swojej magicznej tożsamości w tajemnicy przed "niegodnymi ludźmi".
13-02-2013, 02:07
Znajdź Posty Reply
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Oth dzięki za wytłumaczenie, bardzo mi się to przyda. A do reszty mam uwagę, że nie chodzi mi o moje imię magiczne. bardziej o to co mówi Oth. Ale dziękuje wszystkim, że się udzielają.
13-02-2013, 14:00
Reply
~Amber
Gość

Podziękowania:
Jednym ze sposobów jest wyliczenie z daty urodzenia swojej Liczby urodzeniowej (np 3.04.1990 czyli 3+4+1+9+9+0=26 czyli 2+6=8) oraz dopasowanie swego Imienia tak, żeby dodane wartości poszczególnych liter Imienia (każda litera ma swoja wartość numeryczna) po zsumowaniu były zgodne z cyfra urodzeniowa. Wtedy wibracja Imienia daje dodatkowe wsparcie. Ale to już numerologia. Dobrze zdać się na intuicje przy wyborze Imienia. Uśmiech
13-02-2013, 18:09
Reply
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Amber po raz kolejny tłumacze że NIE O TO CHODZI. Pytam o co innego.
13-02-2013, 23:30
Reply
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Pytałem o to co wyjaśnił już Oth a ciągle ktoś pisze jak nie o numerologii to o innych duperelach. Już dostałem odpowiedź od Otha. Dostałem taką odpowiedź której szukałem. Więc jeszcze raz mówie że nie chodzi mi o imię magiczne albo inne bzdety. A tak wogóle to pozdrawiam kondziu dawno cię nie widziałem nawet na gg.
13-02-2013, 23:48
Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Hm, skoro wspomniałaś, Amber, o tej numerologii, to wpadłem na teorię, że takie imię możnaby wyliczyć za pomocą niej i alfabetu hebrajskiego. Przykładowo Magda Nowak 14.12.1990 optymistka, alkoholiczka (celowo formy żeńskie), etc.

Magda -> 40+1+3+4+1 = 49
4+9 = 13
1+3 = 4
4 to litera Daleth (D)

Nowak -> 50+6+6+1+20 = 83
8+3= 11
1+1 = 2 (wbrew temu, co mówi numerologia, tu należy zsumować liczbę 11, ponieważ takiej wartości nie odpowiada żadna litera w alfabecie hebrajskim)
2 to litera Beth (B lub V)

14.12.1990 -> 1+4+1+2+1+9+9+0 = 27
2+7 = 9
9 to litera Teth (T)

optymistka -> 6+80+9+10+40+10+300+9+20+1 = 485
4+8+5 = 17
1+7 = 8
8 to litera Cheth (Ch)

alkoholiczka -> 1+30+20+6+5+6+30+10+8+7+20+1 = 144 (zastosowałem tutaj Cheth (8) zamiast "c")
1+4+4 = 9
czyli znów litera T

W ten sposób powstało imię DVTChT, ale jak je wymówić. Wymowa hebrajskich liter to już inna sprawa.

Oczywiście to tylko przykład, w rzeczywistości potrzebne byłoby dużo więcej cech, w dodatku część z nich możnaby pogrupować, bo ludzki umysł również dzieli się na wiele, że tak powiem, działów (np. osobny dział odpowiada za uczucia, a inny już za zdolności). W ten sposób moglibyśmy z powstałych imion stworzyć notarikon, a z notarikonów poszczególnych grup końcowe - "prawdziwe imię". Jednakże to by była dość długa i skomplikowana zabawa, nie warta zachodu, bo medytacja do tak szczegółowego poznania siebie prędzej by Ci to imię objawiła.

Wykład ten nie jest jednak bezużyteczny, bo można w ten sposób tworzyć imiona dla wielozadaniowych servitorów. W końcu jakieś praktyczne zastosowanie numerologii.
14-02-2013, 01:11
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB