Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Necronomicon
Autor Wiadomość
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Necronomicon
Chcę poznać wasze zdanie na temat tej księgi. Jedni twierdzą, że zawarte w niej zaklęcia, ceremonie i ryty działają a inni, że to nie możliwe, bo to co jest zawarte w tej księdze jest wymyślone przez Lovecrafta. Ja jak na razie zachowuję neutralne stanowisko i tylko prowadzę badania nad tymi całymi Przedwiecznymi, Starożytnymi i tą ich magią. Zadziwiające jest to, że spotkałem już doświadczonych magów z ogromną wiedzą, którzy sporo wiedzieli o przedwiecznych a, mimo to nigdy nie słyszeli o Lovecrafcie, który rzekomo stworzył tę całą mitologie Ctchulhu. Są też ludzie, którzy twierdzą, że to wszystko działa i wierzą w to plugastwo i się modlą i inne takie duperele. Z drugiej strony wszyscy wiemy jak działa magia. Może ten Lovecraft sobie napisał jakieś bzdety, a banda idiotów zaczęła w to wierzyć i powstała egregora. Z drugiej zaś strony może lovecraft nie był zwykłą pisarzyną i był jakimś tam okultystą i jakimś sposobem dowiedział się tego i owego i spisał. To tyle ode mnie czekam na wasze spostrzeżenia i odpowiedzi. Miałbym prośbę, aby nie przenosić tego tematu z działu dla wtajemniczonych.
13-02-2013, 15:06
Reply
~Amber
Gość

Podziękowania:
RE: Necronomicon
"Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami." To wyjaśnia wszystko -jak dla mnie- oczywiste.
13-02-2013, 17:59
Reply
~LordAnayami
Gość

Podziękowania:
Czytałem książkę na temat drogi lewej ręki i tam było wspomniane o tym autorze, że był magiem, a więc może ta wiedza być prawdziwa.
13-02-2013, 19:59
Reply
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Ciekawe spostrzeżenia. A co do posta Hyudoga to mam zastrzeżenia. Rozmawiałem z innym potężnym magiem o wiele mądrzejszym ode mnie i powiedział że śpią od wielu Eonów. To raczej nie są przekształcone bóstwa. Słyszałem że powstały wraz z innymi istotami jeszcze zanim powstał wszechświat. A później... zasneli.
15-02-2013, 12:29
Reply
~LordAnayami
Gość

Podziękowania:
Hmm może zasnęli ponieważ usłyszeli plotę, że po "śmierci" nic nie ma. Wdł. Ramthy w jednym miejscu zwanym odpowiednikiem nieba pierwszej i drugiej czakry śpią snem wiecznym ludzie, którzy w to uwierzyli, czasami nie którzy się budzą z różnych przyczyn, np. ktoś powiedział im, że jest zbawcą itp i mu uwierzyli.
15-02-2013, 18:58
Reply
~imperator553
Gość

Podziękowania:
Necronomicon coś jakby sugeruje że dla nich "śmierć umarła" Ale nie jestem pewien co do tej księgi.
16-02-2013, 00:17
Reply
VerumPL Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 144
Reputacja: 4
Podziękowania: 10
Podziękowano 0 razy w 3 postach
Ciekawa księga, jest pytanie które pomoże choć trochę rozwiać wątpliwości co do tego czy działa czy nie.
Komuś z was udało się coś z Necronomiconu?
Nie jesteś pięknym i niepowtarzalnym płatkiem śniegu Jesteś tą samą gnijącą organiczną materią jak wszystko inne
My wszyscy jesteśmy częścią tej samej kompostowej kupy
Jesteśmy całą śpiewającą, całą tańczącą tandetą tego świata
16-02-2013, 17:03
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
W Necronomiconie jest zawarta właściwie sama wiedza ogólna samych rytów tam jest dosyć niewiele książka uderzyła bardziej w opisy różnych rzeczy niżeli przekaz wiedzy że to ujmę praktycznej czyli opisów rytów i owszem parę rzeczy mnie się udało jak na przykład proszek Ibnaziego czy jakoś tak to się nazywa.
16-02-2013, 18:32
Znajdź Posty Reply
VerumPL Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 144
Reputacja: 4
Podziękowania: 10
No to już wiadomo to nie fikcja. Co ten proszek robi?
Nie jesteś pięknym i niepowtarzalnym płatkiem śniegu Jesteś tą samą gnijącą organiczną materią jak wszystko inne
My wszyscy jesteśmy częścią tej samej kompostowej kupy
Jesteśmy całą śpiewającą, całą tańczącą tandetą tego świata
16-02-2013, 23:29
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 4,766
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Wilk się kiedyś uwziął na inwokację pewnego demona z tej księgi... próbowałam go odwieść od tego pomysłu ale on się uparł... więc wolałam być przy nim i uczestniczyć w tym niż puścić go samego.

Owszem co nieco się działo... tzn. nagle ustał wiatr, czas jakby spowolnił i czuć było czyjąś obecność... ale nic poza tym. Za to w nocy pospadało kilka talerzy i rzeczy z szafek, zerwała się straszna wichura i kociaki wariowały... ale też nic specjalnego, ustało po niecałych 5 minutach.

Podczas drugiego podejścia kompletnie nic się nie stało, ale możliwe że to raczej wina źle odprawionej inwokacji. Oczko Mieliśmy wydrukowane skrawki na papierze... tak wiem, szaleństwo ale dobra. xD
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
17-02-2013, 22:32
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB