Wolancja
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,760
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 327
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #1
Wolancja
Każdy uczeń pragnący zgłębić misteria Eulis i misteria ansajretyczne musi od samego początku i w każdych okolicznościach pobierać nauki u swego mistrza. Dzięki nim może dokonywać postępów na ścieżce mądrości i stać się panem zamiast niewolnikiem. Ponadto powinien stale poszerzać swe horyzonty intelektualne oraz rozwijać znajdujące się w jego dyspozycji siły: mentalne, magnetyczne i psychiczne.
Trzeba ćwiczyć swe umiejętności i wolę w sposób spokojny, bez nadwyrężania nerwów.
Nazywamy ten proces ''Wolancją''. Cudownego przykładu dostarcza nam błyskawica, która spala i powala, ale nigdy się nie męczy. Uczeń powinien wykształcić w sobie tę siłę żywiołów - Wolancję - która staje się bierna, gdy podporządkowuje się intelektowi, samodyscyplinie wyzbytej wszelkiej emocji.
Tę siłę należy rozwijać i wzmacniać przy pomocy mechanicznej procedury tak, by żadna emocja nie wpływała na nas podczas codziennie wykonywanego ćwiczenia.
Wieszamy na ścianie biały dysk z czarnym środkiem. Przez 60 sekund, pozostając w bezruchu wpatrujemy się w czarny środek dysku. Dzięki temu wzmacnia się nasza umiejętność osiągania skupienia, a także nasza uwaga. Po upływie przepisanej minuty, nie zmieniając ustawienia oczu, zwracamy twarz w kierunku białej płaszczyzny, gdzie w wyniku złudzenia optycznego widzimy ten sam dysk, tyle że z odwróconymi kolorami - tło jest czarne, a środek biały. Złudzenie to znika po kilku sekundach, ale powraca, jeśli pozostajemy w bezruchu. Należy wpatrywać się w dysk czterykroć, a następnie siedem razy. Gdy już osiągnie się biegłość w tym pierwszym ćwiczeniu, należy je powtórzyć z innymi dyskami, posiadającymi kolejno różne kolory tęczy. W ten sposób rozwiniemy trzy zdolności: uważność, kontentację i urok. Po pięciu czy sześciu miesiącach codziennej, metodycznej pracy, nauczymy się tworzenia formy mentalnej, odzianej w korespondującej z nią ciało astralne. Owe ciało zamanifestuje się tak, że będziemy mogli się z nim porozumiewać.

To samo ćwiczenie można wykonać przy pomocy zwierciadła magicznego, w środku którego ustawia się mały biały dysk. W ten sposób szybciej i łatwiej osiągnąć się zamierzony efekt. Na wypolerowanej powierzchni dana postać pojawia się natychmiast i można od razu zadawać jej pytania. Tego rodzaju zjawiskom nie towarzyszą żadne niebezpieczeństwa. Istnieją wszakże uczniowie, którzy nie potrafią zdzierżyć tych wizji. Doradzamy im porzucenie marnego wysiłku. Już lepiej niech porzucą te wczesne próby, ponieważ wrażliwość, która przeradza się w strach, staje się słabością. Mocne dusze muszą stale się rozwijać.
Do trzydziestodniowej praktyki dysk przygotowujemy w następujący sposób: wbijamy trzy gwoździe w jego środek, w odległości dwóch i pół centymetra od siebie. Pierwszy gwóźdź jest cynku, drugi z miedzi, trzeci z żelaza. Owijamy gwoździe miedzianym lub cynkowym drutem, trzymając go za krańce prawą ręką. Wpatrujemy się w sam środek dysku, pozostając w bezruchu. Dzięki temu ześrodkowaniu otrzymujemy skupienie elektryczności, które konsoliduje naszą uwagę i sprzyja rozwojowi koncentracji. Można to uznać za coś bardziej pozytywnego. Ćwiczenie to należy wykonywać w okresie trzech do ośmiu miesięcy zanim przystąpi się do działań z przedmiotami o naturze metafizycznej.
Owe ćwiczenia mające rozwinąć ''Wolancję'', trzeba wykonywać z zachowaniem wszelkiej staranności, i absolutnej powagi. Każda bowiem porażka na ścieżce magicznej źle wpływa na układ nerwowy i upośledza pamięć.

Powtórzmy więc: nie kontynuujcie tego ćwiczenia, jeśli wzbudzają w was strach lub niepokój.


Źródło: Paschal Beverly Randolph - Magia seksualna.


PS: Wg. źródła po opanowaniu Wolacji, naturalnie, samoistnie rozwinie się w nas druga zdolność nazywana Dekretyzmem - manipulacja słowna tzn. każesz coś i ta osoba musi to zrobić.
18-09-2012, 10:07
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 260
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 7
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Post: #2
RE: Wolancja
A'propos Dekretyzmu (czy jak to się piszę)... Od tygodnia ta manipulacja słowna u mnie działa. Oczywiście nie zawsze, ale często. Ostatnio na lekcji powtarzałam sobie w myślach, żeby nauczycielka spytała konkretną osobę i zadziałało, po czym znów i... zadziałało. Za trzecim razem już nie, bo zdałam sobie z tego sprawę, że coś jest nie tak. xD Ale to nie jedyny przypadek. Piszemy kartkówkę, na angielskim. Wiedziałam, że pewna osoba z mojej klasy ma ściągawkę (nie za bardzo lubię tę osobę. Może ma dajmona kota, a ja psa xD), no i sobie myślę: "Niech pani ją przyłapie na ściąganiu". Po chwili: "(imię osoby), oddaj kartkę". Ha ha, a nawet nie zaczęliśmy pisać. :D Przez cały tydzień tak miałam. Poćwiczę, potrenuję i zobaczę czy nadal działa. : >
Wspaniały Smoczy Duchu we mnie
Potężne Smoki oddaje wam cześć!
30-09-2013, 08:44
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB