Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System 11 Czakr
Autor Wiadomość
Ardoris Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
System 11 Czakr
Przedstawię tu krótki opis 11 czakr. System ten stosowany jest w uzdrawianiu pranicznym. Opis ten stworzyłem opierając się na książkach Choa kok sui.

W wielkim skrócie czakry to główne ośrodki energetyczne odpowiadające za kontrole i energetyzowanie odpowiednich części ciała fizycznego. Wchłaniają, przetwarzają pranę i rozprowadzają ją po różnych częściach ciała a tym samym je kontrolują odpowiadają za ich prawidłowe funkcjonowanie. Wg. Badań jakie przeprowadzał Choa kok sui, efekt obracania się w jedną stronę czakr jest tylko złudzeniem. Tak naprawdę obracają się one naprzemiennie raz w lewo raz w prawo. Raz wydalając, raz pobierając energie. Robią to tak szybko, że zdaje się że obracają sie tylko w jedna stronę, to czy czakra w danym momencie pobiera energie, czy ją wysyła zależy od tego w którą stronę mocniej będzie się obracać, i z jaką prędkością będzie to robić. Rozmiary 7 głównych czakr u przeciętnego człowieka mieszczą się w przedziale 7,5-10 cm średnicy, natomiast mniejszych ważnych czakr np. śledziony około 1/2 - 2/3 wielkości głównych czakr.

[Obrazek: 11+czakr.jpg]
Obrazek ze strony http://uzdrawianiepraniczne.blogspot.com


Czakra podstawy

Posiada ona 4 płatki oraz występują w niej następujące kolory pran:Czerwona, pomarańczowa i minimalna ilość złotej.Czakra ta jest ośrodkiem instynktu samozachowawczego. Od niej zależy nasze nastawienie do działania, osłabienie tej czakry wpływa na zmniejszenie naszej aktywności, stajemy się leniwi i często niezrównoważeni. Natomiast nad aktywna czakra podstawy powoduje niemożność odpoczynku bezsenność itp. Ta czakra wraz z mniejszymi czakrami podeszwy odpowiadają za pobieranie prany z ziemi.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Położona jest w okolicy kości ogonowej.Kontroluje, energetyzuje i wzmacnia całe ciało fizyczne zwłaszcza układ mięśniowy i kostny. Energetyzuje wszystkie tkanki ciała i narządy wewnętrzne oraz pobudza pracę narządów płciowych. Odpowiada ona także że ciepłotę ciała oraz rozwój niemowląt i dzieci.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem podstawy:
Nowotwór,białaczka, obniżona witalność, alergie, astma, zaburzenia czynności układu rozrodczego, artretyzm, bóle pleców, choroby krwi, zaburzenia rozwoju i zaburzenia psychiczne.Czakra płciowa

Posiada 6 płatków i można w niej zauważyć prany o kolorach podobnych do czakry podstawy ( pomarańczowa i czerwona), tyle że mniej intensywne.Czakra ta jest niższym ośrodkiem tworzenia, jej wyższym odpowiednikiem jest czakra gardła.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Znajduje się w okolicy łonowej. Jest to tak zwany niższy( fizyczny ) ośrodek tworzenia.Odpowiada za prace narządów płciowych, pęcherza moczowego i nogi. Oddziałują na nią czakra adźnia, gardłowa i podstawy.U osób starszych spostrzegamy mocno osłabione i przemęczone czakramy podstawy i płci, co w efekcie powoduje ich wolniejsza regeneracje i powracanie do zdrowia.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry płciowej:
Zaburzenia czynności seksualnych i choroby pęcherza moczowego.Czakra mend-mein

Ma 8 płatków i zawiera głównie czakrę pomarańczową, mało czakry czerwonej i śladowe ilości zółtej i niebieskiej.Ma wielkość 1/2 -2/3 wielkości głównych czakramów.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Położona jest po tylnej stronie pępka. Dopowiada za wysyłanie energii z podstawy do góry wzdłuż kręgosłupa. Kontroluje i energetyzuje nerki i gruczoły dokrewne oraz odpowiada za ciśnienie krwi. Zabiegi praniczne na tej czakrze powinni wykonywać jedynie doświadczenie i zaawansowani terapeuci.W dużym stopniu odpowiada za ciśnienie krwi, gdy jest zbyt mocno aktywna wzrasta ciśnienie krwi, dlatego należy ja bardzo ostrożnie energetyzować, albo wcale. Jest ona również mocno połączona z czakrą śledziony i pępka. Dlatego je również należy ostrożnie energetyzować, zwracając uwage na śledzionę.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry meng-mein:
Choroby nerek, obniżona witalność, choroba nadciśnieniowa i bóle pleców.Czakra pępkowa

Posiada 8 płatków, zawiera głównie prane koloru żółtego, zielonego, niebieskiego , czerwonego i fioletowego. Czakra ta wytwarza " syntetyczna KI" która poprawia krążenie prany w organiźmie oraz usprawnia jej wchłanianie przez ciało eteryczne. Gdy czakra pępka dobrze pracuje i jest mocno rozwinięta można pobierać więcej prany z otoczenia.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Znajduje się w okolicy pępka. Kontroluje i energetyzuje jelito cienkie i grube oraz wyrostek robaczkowy. Ma wpływ na ogólną żywotność. Wytwarzana w niej energia odpowiada za zwiększenie zdolności wchłaniania i rozprowadzania prany. Osoby wytwarzające niewiele tej energii podczas złej pogody mają problemy z wychwytywaniem prany przez co czują się gorzej od innych.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry pępkowej:
Zaparcie, trudności podczas porodu, zapalenie wyrostka robaczkowego, obniżona witalność i choroby związane z funkcjonowaniem jelit.Czakra śledziony

Dzieli się na dwie, jak to wcześniej już opisałem, posiada 6 płatków. Jest ona głównym miejscem przez które przepływa prana powietrza. Trafia tu z powietrza biała prana która zostaje w niej rozłożona na kolorowe prany, a następnie rozesłana do wszystkich czakr. osiaga ona rozmiary 1/2 - 2/3 wielkości głównych czakr.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Dzieli się ona na 2 ośrodki. Czakrę przednią i tylną. Przednia znajduje się po lewej stronie brzucha, pomiędzy czakrą splotu słonecznego i czakrą pępkową.Leży pośrodku długości najniższego lewego żebra. Przez tą czakrę prana z powietrza wchodzi do ciała. Energetyzuje pozostałe czakry i całe ciało.Tylna czakra spełnia podobną funkcję i znajduje się z tyłu za czakrą przednią .Energetyzowanie tej czakry mocno wpływa na całe ciało dlatego nie wskazane jest jej energetyzowanie u dzieci i niemowląt. Zaleca się energetyzowanie tej czakry u osób osłabionych i wyczerpanych. Zabiegi praniczne na tej czakrze powinni wykonywać jedynie doświadczenie i zaawansowani terapeuci.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry śledzionowej:
Osłabienia całego ciała, Obniżona witalność.Czakra splotu słonecznego

Posiada 10 płatków, i zawiera prane czerwoną, żółtą, zieloną, niebieską oraz trochę pomarańczowej.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Podobnie jak śledzionowa składa się z 2 części. Przednia znajduje się w okolicy splotu słonecznego w dołku miedzy żebrami. Zaraz za nią położona jest tylna. Kontroluje ona i energetyzuje przeponę, trzustkę, wątrobę, żołądek oraz w pewnym stopniu jelita, wyrostek robaczkowy płuca, serce i inne części ciała. Czakra ta wrażliwa jest na emocje, napięcia i stresy oraz wywiera duży wpływ na działanie fizycznego serca i przedniej czakry sercowej.Przepływa przez nią energia z niższych i wyższych czakr. Energetyzując ją można naładować całe ciało energią, a także można w ten sposób poprawić jakość krwi.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry splotu słonecznego:
wysoki poziom cholesterolu we krwi, cukrzyca, wrzody, zapalenie wątroby, gościec pierwotnie przewlekły,
choroby serca i inne choroby wyżej wymienionych narządów.Czakra sercowa

Ma 12 płatków, przednia czakra zawiera dużo żółtej i nieco jasno czerwonej prany. Tylna zawiera żółtą,czerwoną,pomarańczową i złotą.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Kolejna czakra podzielona na przednią i tylną. Przednia czakra sercowa znajduje się w centrum klatki piersiowej. Zasila i reguluje prace serca, gruczołu grasicy i układu krwionośnego. Czakra ta jest ściśle połączona z czakrą splotu słonecznego kilkoma dużymi kanałami energetycznymi i w pewnym stopniu korzysta z jej energii.Tylna czakra sercowa znajduje się po tylnej stronie serca. Odpowiada za płuca, w mniejszym stopniu serce i grasicę. Energetyzowanie czakry serca zaleca się przeprowadzać przez tylną czakrę gdyż energetyzowanie przedniej bezpośrednio pobudza serce fizyczne co w nadmiarze może spowodować utworzenie się bloków. Przez tylną czakrę serca można zasilać całe ciało.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry serca:
Choroby serca i układu krwionośnego ( przednia cześć ), choroby płuc ( tylna część ).Czakra gardłowa

Posiada 16 płatków i zawiera prane koloru niebieskiego, oraz odrobinę prany zielonej i fioletowej. Czakra ta jest siedzibą niższego, czyli praktycznego umysłu oraz jest wyższym ośrodkiem tworzenia.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Położona jest w centralnej części gardła. W pewnym stopniu oddziałuje na czakrę płciową. Reguluje czynność gardła, gruczołu tarczycy i przytarczycy oraz układu limfatycznego dostarczając im energii.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry płciowej:
Schorzenia w okolicy gardła np. bóle gardła, utrata głosu, astma itp.Czakra adźnia

Posiada 96 płatków i dzieli się na dwie części po 48 płatków każda. Obie części maja troche odmienne "ubarwienie". Jedni mają pierwszą część jasnożółtą drugą zaś jasnofioletową. Inne osoby mogą mieć jedną o kolorze pastelowej zieleni drugą jasnofioletową. Kolory tej czakry zmieniają się w zależności od psychicznego stanu danej osoby. Czakra ta jest siedzibą wyższego umysłu i jest również ośrodkiem woli lub też funkcji przewodzenia.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Znajduje się w okolicy między brwiami. Sprawuje kontrole nad czynnością przysadki mózgowej i innych gruczołów dokrewnych.Kieruje pracą pozostałych czakr głównych oraz odpowiadających im gruczołów i narządów w ciele fizycznym. Nadzoruje prace oczu i nosa. Zasilanie czakry adźni powoduje automatyczne włączenie się wszystkich pozostałych czakr w ściśle określonym porządku.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry adźnia:
Nowotwór, alergie, astma, choroby związane z niedomaganiem gruczołów dokrewnych.Czakra czołowa

Posiada 144 płatki ( 12 zbiorów po 12 płatków ). Zawiera pranę koloru jasnofioletowego, niebieskiego, czerwonego, pomarańczową, żółtą i zieloną. Jej złe funkcjonowanie prowadzi do chorób układu nerwowego. Jest to ośrodek niższej świadomości Buddy, czyli niższej świadomości kosmicznej.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Położona jest po środku czoła. Reguluje i dostarcza energii szyszynce i układowi nerwowemu. Zasilanie tej czakry powoduje zalanie całego ciała potopem energii ( podobnie jak w przypadku czakry ciemieniowej ).

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry czołowej:
Utraty pamięci, niedowłady, padaczka.Czakra ciemieniowa

Posiada AŻ 960 płatków zewnętrznych i 12 wewnętrznych. Wnętrze zawiera prane złotą a zewnętrzne płatki pranę jasnofioletową, niebieską, żółtą, zieloną, pomarańczową i czerwoną. Jest ona ośrodkiem wyższej świadomości Buddy, co oznacza widzenie więcej niż to na co pozwalają Ci zmysły fizyczne.

W odniesieniu do uzdrawiania.
Znajduje się na czubku głowy. Kontroluje i energetyzuje szyszynkę, mózg i całe ciało.Głównie przez tą czakrę prana wchodzi do ciała. Niektórzy uzdrowiciele energetyzują właśnie tą czakrę, mimo że chore miejsce jest gdzie indziej gdyż energetyzowanie tej czakry powoduje napełnienie całego ciała energią.

Choroby wywołane złym funkcjonowaniem czakry ciemieniowej:
Choroby związane z nieprawidłową czynnością gruczołu szyszynkowego i mózgu ( choroby fizyczne i psychiczne )
21-02-2013, 22:46
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB