Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzdrawianie praniczne
Autor Wiadomość
Ardoris Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 3 razy w 0 postach
Post: #1
Uzdrawianie praniczne
Uzdrawianie praniczne bazuje na oczyszczaniu czakr odpowiadających za dany narząd lub bezpośrednio narządów w celu pozbycia się starej zalegającej lub po prostu negatywnej (chorobotwórczej) energii z ciała energetycznego człowieka i przesyłaniu nowej w celu przyspieszenia regeneracji organizmu. Energia (prana) ta tworzy często bloki energetyczne i choroby. To tak w ogromnym skrócie. W niektórych przypadkach występują też dziury w kanałach energetycznych lub czakrach, przez które ulatnia się prana powodując osłabienie człowieka przez co staje się on bardziej podatny na choroby. Często też widzimy różne zniekształcenia spowodowane chorobotwórczą praną.

W uzdrawianiu pranicznym mówi się o ciele bioplazmatycznym czyli aurze. Wyróżniamy aurę wewnętrzną, zewnętrzną i aurę zdrowia(promyki zdrowia).

-Aura wewnętrzna przenika ciało fizyczne i sięga do 10-13 cm poza granicami ciała fizycznego. Przez różne choroby i osłabienia aura ta może być cieńsza bądź grubsza. Cieńsza oznacza niedobór prany i osłabienia, grubsza natomiast zastój energii i blok. Tą zależność stosuje się do wstępnego diagnozowania i wyszukiwania chorób. Warto zaznaczyć, że choroby pojawiają się najpierw w aurze, przez co przy odpowiednio szybkiej interwencji można zapobiec efektom fizycznym choroby.

-Aura zdrowia ma postać promieni rozchodzących się od fizycznego ciała na wszystkie strony. Jest ona niczym tarcza przed znajdującymi się w otoczeniu negatywnymi energiami. Ciągłe promieniowanie powoduje usuwanie z ciała zalegającej w nim negatywnej prany. W przypadku osłabienia organizmu promienie te zakrzywiają się i plątają tym samym obniżając zdolność do usuwania toksyn itp.

-Aura zewnętrzna jest niczym siła zaporowa utrzymująca znajdująca się wewnątrz energię. Rozciąga się na odległość około jednego metra od granicy fizycznego ciała i przybiera różne barwy będące odbiciem stanu emocjonalnego, fizycznego i mentalnego osoby.


Warto wspomnieć, że ciało bioplazmatyczne jest pewnego rodzaju wzorcem dla ciała fizycznego. To właśnie dzięki niemu ciało fizyczne pomimo ciągłych przemian pozostaje w jednej niezmiennej formie. Zależność ta powoduje, że każda choroba na jednej płaszczyźnie ma odzwierciedlenie w drugiej. Niektóre zmiany zachodzą natychmiastowo inne stopniowo, ale ciągle darzą do harmonii.

W uzdrawianiu pranicznym kluczowy jest rozwój czakr dłoni, którymi uzdrowiciel dokonuje diagnoz i działań. Uzdrowiciel pobiera energie z otoczenia (powietrza, ziemi i słońca), jednocześnie przekazując ją innej osobie. Przeważnie gromadzi się energie jedną ręką, a wysyła drugą, w ten sposób uzdrowiciel staje się przekaźnikiem energii. Uzdrowiciel musi zadbać o stabilizację przekazywanej energii w celu osiągania jak najlepszych wyników. Prana która wykorzystuje uzdrowiciel posiada określone kolory. Podstawowa jest prana biała, która harmonizuje i po części posiada wszystkie właściwości kolorowych pran, które skupiają się na bardziej określonych właściwościach. Tylko bardziej zaawansowani uzdrowiciele powinni korzystać z kolorowych pran, gdyż ich niewłaściwe zastosowanie może mieć negatywne efekty.

Jak wygląda zabieg w uzdrawianiu pranicznym? Myślę, że najłatwiej będzie to podać w 3 głównych etapach, aczkolwiek to będzie tylko ogólne poglądowe zobrazowanie.

1) Wywiad i obeznanie w sytuacji - po przez rozmowę z daną osobą (im więcej nam powie tym lepiej będziemy wiedzieć na czym się skupić), sprawdzenie jej energetyki (sprawdzanie dłońmi aury wew. i zew. zwłaszcza w miejscach wskazanych przez osobę która leczymy lub miejscach które odpowiadają danym dolegliwością) poszukując ewentualnych wypukleń lub wgłębień w aurze). Jak ktoś ma umiejętności postrzegania energii itp. to oczywiście niech szuka ich. Ważne by zlokalizować problem.

2) Oczyszczanie i energetyzowanie - przed rozpoczęciem, należy poprosić Boga o pomoc w zabiegu i o uzdrowienie chorego. Oczyszczamy chorego całościowo i szczególnie w miejscach zniekształceń aury. W miejsca, w których znaleźliśmy wgłębienia w aurze przekazujemy energie - rodzaj energii jaki przesyłamy jest uwarunkowany naszymi zdolnościami i chorobą. Początkujący wysyłają uniwersalną białą prane. Miejsca, w których były wypuklenia nie energetyzujemy, tylko dokładnie oczyszczamy. Należy także do energetyzować czakramy osłabione oraz porządnie oczyścić te w których widzimy pewne zniekształcenia, blokady itp. Wzmocnić czakry, które odpowiadają za dany problem. Prawie zawsze warto energetyzować dodatkowo czakrę podstawy gdyż ona w dużej mierze odpowiada za nasze ogólne zdrowie, oczywiście są przypadki kiedy nie wolno. Dodatkowo zaznaczę, że należy dotykać językiem podniebienia, gdyż to zwiększa płynącą przez nas energię, a więc i naszą skuteczność.

3) Końcowe sprawdzenie stanu i odcięcie się - ponownie sprawdzamy aurę chorego i w razie znalezienie kolejnych zniekształceń lub gdy nie udało się całkowicie poprawić poprzednio znalezionych należy powtórzyć oczyszczanie i energetyzowanie. W końcowej części uzdrawiania należy też delikatnie na energetyzować daną osobę niebieska praną (tylko powierzchownie, gdyż cienka powierzchowna warstwa niebieskiej prany utrzyma na miejscu wcześniej wysłaną w ciele tej osoby). Bardzo ważne, by na końcu odciąć się od chorego i podziękować Bogu za łaskę, pomoc i możliwość pomocy bliźniemu!

Tekst napisany w oparciu o książki Choa kok Sui'ego oraz o swoje doświadczenie. Nie pisałem zbyt szczegółowo, ale tego typu teksty mają motywować do szukania całej wiedzy Oczko a wiedzę tą możecie znaleźć właśnie w książkach Choa Kok Sui'ego). Jak są jakieś wątpliwości to zapraszam do dyskusji. W miarę możliwości postaram się jeszcze coś umieszczać na temat uzdrawiania pranicznego.
22-02-2013, 20:13
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Nilvan


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB