Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
Autor Wiadomość
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
Podziękowano 67 razy w 80 postach
Podziękowano 67 razy w 80 postach
Post: #1
Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
źródło: http://www.guardian.co.uk/uk/2011/may/01...NTCMP=SRCH

Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.
Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.Naukowcy, prowadzący w 2009 roku badanie dla brytyjskiej agencji farmaceutycznej MHRA (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) poinformowali, że 26% dorosłych w Wielkiej Brytanii przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat używało preparatu ziołowego. Przeważnie produkty te są kupowane w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Powszechnie stosuje się zioła takie jak echinacea (na przeziębienia), dziurawiec ( depresja, niepokój) i waleriany stosowane przy bezsenności.Brytyjska agencja twierdzi, że dzięki regulacji unijnej może się udać wpoić obywatelom bardziej uważne stosowanie lekarstw pochodzenia ziołowego. Po wspomnianych badaniach stwierdzono, że 58% respondentów uważa te produkty za bezpieczne, dlatego, że są pochodzenia naturalnego. Według oponentów ziołowe leki mogą powodować szkodliwe efekty uboczne.Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych, podczas gdy miłorząb I żeńszeń rzekomo znane są z tego, że reagują ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin. W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.Od tej pory producenci preparatów ziołowych będą musieli udowodnić, że ich produkty są zrobione zgodnie ze standardami i zawierają stałą i jasno oznaczoną dawkę. Produkty znajdujące się w sprzedaży będą mogły być w obiegu do czasu przekroczenia dat ich przydatności. Dla nowych specyfików konieczne będzie przejście skomplikowanej procedury akceptacyjnej. Dopuszczone preparaty ziołowe będą odpowiednio oznakowane a pozostałe staną się nielegalne.Komentarz: Już od dłuższego czasu do niektórych mieszkańców Europy zaczyna docierać, że żyjemy w ustroju podobnym do tego z lat trzydziestych w Niemczech i de facto Unia Europejska zaczyna być sukcesorem projektu zjednoczeniowego podjętego w latach czterdziestych. Do tłumaczenia swoich posunięć stosowana jest zmasowana propaganda udoskonalona przez lata wersja propagandy pewnego niemieckiego doktora Josefa. Różnica polega tylko na tym, że podboje militarne zastąpiono podbojami gospodarczymi.

Poziom zamordyzmu jednak ciągle wzrasta i oczywiście każde kolejne spętanie obywateli uzasadniane jest ich dobrem.

Zastanówmy się, jakie będą konsekwencje regulacji delegalizujących ziołolecznictwo. Po pierwsze beneficjentem będą koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają spory udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych a głównie te posiadające chemiczne odpowiedniki.

Druga płaszczyzna to zdrowie obywateli, oczywiście zakazywanie stosowania wiedzy znanej od pokoleń nie ma na celu poprawy a pogorszenie stanu zdrowia całej populacji. Jak poradzi sobie z tym rynek preparatów ziołowych? Prawdopodobnie tak jak w przypadku każdej prohibicji, dojdzie do rozkwitu czarnego rynku, który będzie „bohatersko” zwalczany za pomocą wszystkich dostępnych środków nacisku.

Niestety wygląda na to, że żyjemy w europejskiej wersji faszyzmu, którą od faszyzmu znanego z definicji różni głównie to, że nie nazywamy go faszyzmem…
01-03-2013, 17:33
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 733
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 7
Podziękowano 36 razy w 62 postach
Podziękowano 36 razy w 62 postach
Post: #2
RE: Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
Amorte,

Cytat:Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.
Źle to jakoś nie wygląda. Producenci preparatów ziołowych mogą połączyć się w lobby i zrzucić się na badania a potem wydrukować odpowiednie ulotki.

Każdy lek przed wprowadzeniem przechodzi lata testów klinicznych, a i tak wiele rzeczy umyka uwadze testujących.
Nie widzę powodu, dla którego leki ziołowe miały by być wyłączone z procedury zapewniania jakości.
No chyba że ktoś lubi napar z ziół rosnących przy drodze bo ma niedobory metali ciężkich w organizmie.

Cytat:Ale już nie wspomnieli co zakłócają pigułki antykoncepcyjne w organizmie. Dlaczego pigułki są dozwolone i często używane mimo tego jaki chaos mogą wprowadzić u człowieka? Dlaczego z nimi rząd nic nie zrobi, a czepia się ziół? Cholera, tak starają się w UE kontrolować ludność, że chyba wyprowadzę się gdzieś za granicę, gdzie nie tworzy się durnego prawa.
Dobrze dobrana pigułka nie szkodzi tak bardzo. Kwestia to właśnie ją dobrze dobrać, a do tego trzeba przeprowadzić odpowiednie badania.
Których sporo lekarzy nie zleca, bo po co, niech sobie nastolatka zniszczy wątrobę.

Poza tym pigułki antykoncepcyjne są tutaj wyjątkowo kiepskim porównaniem.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
01-03-2013, 23:23
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
Evander wybacz, że wtrącę swoje, ale jako kobieta, z perspektywy wielu lat mogę powiedzieć, że - pigułki antykoncepcyjne to bomba z opóźnionym zapłonem. Niestety niektóre kobiety muszą je brać z powodów niekoniecznie antykoncepcji. W moim mniemaniu nie ma rozwiązań idealnych, zioła nie zastąpią hormonów, a hormony ziół. Nie będę wnikać. Pozdrawiam. Uśmiech
01-03-2013, 23:44
Reply
VerumPL Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 144
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 10
Podziękowano 0 razy w 3 postach
Podziękowano 0 razy w 3 postach
Post: #4
RE: Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
Polska powinna stać się po prostu niezależnym, prawicowym krajem, w którym byłaby tolerancja dla innych religii, każdy mógłby wybrać grupę wyznaniową, której by oddawał część podatków, załóżmy te 0.5%.
Spytacie się, czemu prawicowym krajem, ponieważ sprywatyzowanoby wtedy ZUS, bo to postkomunistyczna organizacja. Powstałoby kilka firm typu ZUS, ułatwiłoby się możliwość przenoszenia z jednej do drugiej firmy z niewielką stratą, którą łatwo można by było nadrobić, właściciele tych firm podpisywaliby weksle in blanko z prezydentem, musiałyby walczyć o klientów, a w razie oszustw weksle in blanko poszłyby w ruch. Jeszcze parę zmian większych i parę mniejszych, ale za bardzo zboczyłem z tematu.
Nie jesteś pięknym i niepowtarzalnym płatkiem śniegu Jesteś tą samą gnijącą organiczną materią jak wszystko inne
My wszyscy jesteśmy częścią tej samej kompostowej kupy
Jesteśmy całą śpiewającą, całą tańczącą tandetą tego świata
02-03-2013, 09:45
Znajdź Posty Reply
Gwynbleidd Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 164
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 3
Podziękowania: 2
Podziękowano 8 razy w 13 postach
Podziękowano 8 razy w 13 postach
Post: #5
RE: Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
Ja się trochę zajmowałem tym tematem... Jak napisał Imperator: problemem są FIRMY FARMACEUTYCZNE!
Wszystko kręci się wokół tego żeby jak najwięcej zarobić... Wystarczy jakieś podejrzenie, że zioło jest "niebezpieczne" i koniec... Przykładów jest wiele... Od ziół właśnie wychodząc... Bo po co się leczyć ziołami, jak można kupić jakiś lek, np. na nadciśnienie. Tyle że potem ten lek trzeba już brać do końca życia i dawać kasę... Kolejna to kwestia, np. nowotworów. Są naukowcy, którzy wynaleźli sposób leczenie nowotworów, który okazał się prawie w 100% skuteczny... Podobnie z uzależnieniami... Ale cóż, jakby teraz wszyscy przestali chorować na raka czy wyszliby z uzależnienia to z czego by czerpali pieniądze... Jest też kwestia szczepionek... Ale o tym nawet mi się już nie chce pisać. Oczko
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
02-03-2013, 14:26
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,735
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 316
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Post: #6
RE: Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
Może sprzedaż preparatów ziołowych będzie utrudniona, ale co tam? Ten kto chce coś naturalnego, to może sobie poszukać w danym obszarze gdzie rośnie roślina, np. taki Mak... kwiat polny, od dawna zabroniony, gdyż ma działanie narkotyczne, tzn. wywołuje haluny, mało tego, od jego nadmiaru można umrzeć, bo jest trujący i co? Dalej sobie rośnie i żaden policjant nie stoi przy nim i nie pilnuje, aby nikt go nie zerwał... także wyrywanie nic nie da, bo kwiat się i tak odrodzi... Albo taka Szałwia Wieszcza, tzn. Salvia Divinorium... też jest dostępna, owoców Matki Natury nie wyplenią, od dawna próbują walczyć z Maryśką, Koką i Herą... jakoś im nie wyłazi. ^^' A co dopiero mówić o np. Wrzosie, Pokrzywie, Lubczyku, Ostrokrzewie, itp. itd.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
03-03-2013, 10:58
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB